Warunkowanie przekaźnika dla licznika energii [HLW8012]

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

slavo_s2k pisze: pt maja 20, 2022 7:33 am A co z histerezą? Da się ustawić? U mnie mam jedną fazę, która przoduję w wysokim napięciu, podłączam testowo obciążenie grzałką 1.2kW i wtedy napięcie od razu spada o 4-5V. Jeśli boję się, że bez histerezy będzie się włączać/wyłączać lub będę musiał ustawić duża różnicę napięć i będzie grzać cały czas (na razie teoretyzuję, bo jeszcze nie testowałem - mam POW-R2 i nim się chce w weekend pobawić do sterowania grzałką, a na razie zbieram informację :D )
W warunku ustawisz min. i max., choć w tym przypadku interesuje nas max. i tylko włączanie przekaźnika (nie wiem czy tak można ustawić warunkowanie w GG)
Aby to w miarę fajnie działało ustawiasz funkcję przekaźnika jako automat schodowy na np. 5 minut. Przekroczenie max. włącza przekaźnik, zbicie napięcia powinno przekroczyć min. aby powtórnie zadział max. i tak na okrąło
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
slavo_s2k
Posty: 225
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

lukfud pisze: pt maja 20, 2022 11:01 am W warunku ustawisz min. i max., choć w tym przypadku interesuje nas max. i tylko włączanie przekaźnika (nie wiem czy tak można ustawić warunkowanie w GG)
Aby to w miarę fajnie działało ustawiasz funkcję przekaźnika jako automat schodowy na np. 5 minut. Przekroczenie max. włącza przekaźnik, zbicie napięcia powinno przekroczyć min. aby powtórnie zadział max. i tak na okrąło
Ok, i wszystko jasne, zabieram się za testy :)
slavo_s2k
Posty: 225
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

lukfud pisze: pt maja 20, 2022 11:01 am W warunku ustawisz min. i max., choć w tym przypadku interesuje nas max. i tylko włączanie przekaźnika (nie wiem czy tak można ustawić warunkowanie w GG)
Aby to w miarę fajnie działało ustawiasz funkcję przekaźnika jako automat schodowy na np. 5 minut. Przekroczenie max. włącza przekaźnik, zbicie napięcia powinno przekroczyć min. aby powtórnie zadział max. i tak na okrąło
Właśnie potestowałem, niestety nie działa to tak jak piszesz, mam ustawiony warunek:
screen1.jpg
screen1.jpg (42.19 KiB) Przejrzano 367 razy
i wyłącznik schodowy:
screen2.jpg
screen2.jpg (25.26 KiB) Przejrzano 367 razy
Wyłączanie i włączania działa tylko wg warunku napięcia, jeśli osiągnie dolny próg to się wyłącza, nie ważne ile czasu minie, niestety nigdy nie wyłącza wg czasu wyłącznika schodowego. Próbowałem nawet dolny próg napięcia ustawić sporo niżej , wtedy może minąć dowolna ilość czasu i się nie wyłączy, musi osiągnąć zadane napięcie "OFF".
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

slavo_s2k pisze: ndz maja 22, 2022 6:24 pm
Pomyliłem się pisząc że musi zejść poniżej min., jednak nie musi, więc min. możesz ustawić na 0.
Automat schodowy nie działa? niemożliwe.
Po ustawieniu czasu włączyłeś choć raz z aplikacji albo z Cloud?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
slavo_s2k
Posty: 225
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

lukfud pisze: ndz maja 22, 2022 6:33 pm Pomyliłem się pisząc że musi zejść poniżej min., jednak nie musi, więc min. możesz ustawić na 0.
Automat schodowy nie działa? niemożliwe.
Po ustawieniu czasu włączyłeś choć raz z aplikacji albo z Cloud?
Dobra, działa, wcześniej nie testowałem włączania/wyłączania z apki ani z Cloud, okazało się, że nie działa, poprawiłem ustawienia przekaźnika i teraz działa z apki oraz działa prawidło jako schodowy, dzięki! testuję dalej...
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

slavo_s2k pisze: ndz maja 22, 2022 7:04 pm Dobra, działa, wcześniej nie testowałem włączania/wyłączania z apki ani z Cloud,
Jeśli nie włączysz choć raz z Cloud albo apki, serwer nie prześle do urządzenia ustawionego czasu.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
slavo_s2k
Posty: 225
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

lukfud pisze: ndz maja 22, 2022 7:07 pm
slavo_s2k pisze: ndz maja 22, 2022 7:04 pm Dobra, działa, wcześniej nie testowałem włączania/wyłączania z apki ani z Cloud,
Jeśli nie włączysz choć raz z Cloud albo apki, serwer nie prześle do urządzenia ustawionego czasu.
Teraz wszystko jasne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”