Wyzwalacz Akcji / Action Trigger w GUI-Generic

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

kurus pisze: wt lut 07, 2023 9:37 pm Dziś się trochę namęczyłem aby ustawić wyzwalacz akcji dla samego przycisku bez przypisanego do niego przekaznika.. żeby to osiągnąć trzeba do tego przycisku przypisać numer przekaznika jaki nie istnieje na urządzeniu np. Jeśli mamy dwa przekaźniki to ustawiamy numer 3 i dopiero wtedy w cloud pojawi się wyzwalacz akcji, może by dodać w opcji przełącznika wybór opcji np bez przekaźnika było by to dużo bardziej zrozumiałe ;)
daj spokój :) i tak GG jest mocno skomplikowane, żeby dodawać kolejne opcje. I tak nie jest to produkt "komercyjny" więc instrukcja zamieszczona jest tutaj: viewforum.php?f=88
(to nie złośliwość tylko żarcik) ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Czy ktoś może potwierdzić?
AT dla rolet "w górę lub zatrzymaj" > efekt jest taki, że zatrzymuje się na chwilę i ponownie się porusza. Analogicznie "w dół lub zatrzymaj".
Urządzeniem wywoławczym jest Bramka RF. Na innych nie sprawdzałem.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

Pierwsze wywołanie AT powinno dać w efekcie ruch, drugie wywołanie tego samego AT zatrzymanie i na tym koniec.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

djalex pisze: sob lip 01, 2023 4:09 pm Pierwsze wywołanie AT powinno dać w efekcie ruch, drugie wywołanie tego samego AT zatrzymanie i na tym koniec.
Też tak wnioskowałem z opisu ale jest inaczej. Zatrzymuje się na moment i ponownie porusza w kierunku jak przed wstrzymaniem.
Dla wirtualnego przycisku w wyzwalaczu akcji (Włączenie dałem - w górę lub zatrzymaj). Pierwsze naciśniecie powoduje ruch w górę co jest OK ale ponowne włączenie tylko na moment zatrzymuje i ponownie podnosi.

Sprostowanie
Jeżeli pod przekaźnik załącz i wyłącz dam ten sam kod RF to jest ok. Wcześniej dla włącz i wyłącz miałem różne kody (przyciski RF).
Wracam do stytuacji gdzie 8 przekaźników w bramce RF to za mało :(
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dlaczego jak zmienię kanał na otwieranie furtki, drzwi, bramy to nie mam wyzwalacza akcji?

Wiem ze taki kanał powinien otworzyć np bramę, ale można ustawić scenę aby przy okazji zapalił świtało w garażu.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Lector pisze: pn sie 07, 2023 8:19 am Dlaczego jak zmienię kanał na otwieranie furtki, drzwi, bramy to nie mam wyzwalacza akcji?

Wiem ze taki kanał powinien otworzyć np bramę, ale można ustawić scenę aby przy okazji zapalił świtało w garażu.
Reakcje są dostępne w czujnikach bram/furtki/drzwi.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

local pisze: pn sie 07, 2023 8:29 am
Lector pisze: pn sie 07, 2023 8:19 am Dlaczego jak zmienię kanał na otwieranie furtki, drzwi, bramy to nie mam wyzwalacza akcji?

Wiem ze taki kanał powinien otworzyć np bramę, ale można ustawić scenę aby przy okazji zapalił świtało w garażu.
Reakcje są dostępne w czujnikach bram/furtki/drzwi.
Pytasz o Wyzwalacz Akcji, czy o Reakcje?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pytam o wyzwalacz akacji.

OK, nie było pytania :P coś przeoczyłem.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
quadrat1985
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 29, 2022 9:11 pm

Witam

Chce ustawic wyzwalacz dla sterowania Grupa kanałów, dokładniej otwieranie rolet częściowo do 40%.

Wybieram wyzwalacz x2 i wybieram Grupę do której chce się odwołać, a następnie kiedy klikam Otwórz częściowo to wraca mi do wyboru Grupy kanałów.

Jakies pomysły ? wcześniej działało ;)

Pozdrawiam
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

quadrat1985 pisze: wt wrz 12, 2023 8:18 am Witam

Chce ustawic wyzwalacz dla sterowania Grupa kanałów, dokładniej otwieranie rolet częściowo do 40%.

Wybieram wyzwalacz x2 i wybieram Grupę do której chce się odwołać, a następnie kiedy klikam Otwórz częściowo to wraca mi do wyboru Grupy kanałów.

Jakies pomysły ? wcześniej działało ;)

Pozdrawiam
Masz jeszcze wersję Clouda 23.07?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”