Wsparcie GUI-Generic dla ESP32

Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

andras pisze: wt mar 28, 2023 8:41 pm
Maniek913 pisze: wt mar 28, 2023 6:30 pm
kurus pisze: wt mar 28, 2023 3:44 pm

Możesz napisać jak wybrać ten przykład z biblioteki supladevice? Wgrywałeś to na esp32c3?

Tak wybieram np. webinterface i pożniej i tak musze wybrać płytkę wziąć esp32 c3 dev?
Sory nie zauważyłem że masz inną płytkę, ja używałem S2mini z wyglądu podobna, ale całkiem inny procesor.


Maniek913 możesz napisać jak to zrobiłeś ? ja mam 2 płytki ESP32-S2 mini takie : https://ae01.alicdn.com/kf/S747894dae27 ... 8a7adK.jpg
i od kilku dni nic z nimi nie mogę zrobić , jakby brakowało sterownika , skąd sterownik do tej płytki ?
bo nic nie mogę wgrać ani arduino i flash_download_tool_3.9.4
Nie potrzebowałem żadnych sterowników - wirtualny port COM pojawia się po wprowadzeniu modułu w tryb bootowania, czyli trzymając przycisk"0" nacisnąć reset. wtedy sprawdzasz co to za port i podajesz go w arduino IDE - u ciebie widać 2 takie porty - prawdopodobnie system coś zapamiętał, zresetuj komputer i zacznij od nowa, czyli podłącz moduł. Następnie trzymając przycisk "0" na chwilę naciśnij reset. powinno ci wykryć nowe urządzenie . Sprawdź jaki numer portu otrzymał moduł. Taki port podajesz w arduino IDE. Potem już zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami ustawiasz port, płytkę i system plików, ładujesz dowolny przykład z SuplaDevice za pomocą Arduino IDE. Ładnie to przedstawił Robert na filmiku. Jedyna różnica, to ja podczas używania ESP-toola w drugim kroku wybieram tryb USB w polu "load mode" u mnie tryb UART nie działa. Oczywiście przed drugim krokiem ponownie wprowadź moduł w tryb bootowania. Zrobiłem tak już kilka płytek - zawsze działa. W menedżerze urządzeń powinno się przedstawiać się jako "urządzenie szeregowe USB" z numerem portu
Juszczaczek1
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 3:41 pm

kurus pisze: wt mar 28, 2023 8:25 pm Obstawiam że, mam jakieś wadliwe sztuki, bo nie wiem co może być nie tak skoro masz tak samo w logu, a sieć rozgłasza..

Tak wyglada ten moduł.
A próbowałeś wgrywać wybierając w Arduino IDE płytkę Lolin C3 mini? Na stronie wemos.cc zalecają tak zrobić
Załączniki
Screenshot_2023-03-29-11-01-24-125_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-03-29-11-01-24-125_com.android.chrome.jpg (350.34 KiB) Przejrzano 934 razy
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Maniek913 dzięki , poszły bez problemu :)
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Juszczaczek1 pisze: śr mar 29, 2023 9:03 am
kurus pisze: wt mar 28, 2023 8:25 pm Obstawiam że, mam jakieś wadliwe sztuki, bo nie wiem co może być nie tak skoro masz tak samo w logu, a sieć rozgłasza..

Tak wyglada ten moduł.
A próbowałeś wgrywać wybierając w Arduino IDE płytkę Lolin C3 mini? Na stronie wemos.cc zalecają tak zrobić
Tak wybierałem też te płytkę i efekt ten sam, ale tak jak pisałeś te moduły cos maja problem z wifi i jak Robert mi potwierdził że te logi z komunkatem od wiif u niego tak samo sa to jestem pewien że wgrane jest wszystko ok, a moduł po prostu nie rozgłasza wifi bo ma jakiś problem od strony hardware i tyle, zgłosiłem te sprawe na Ali i po dosłownie 10min oddali ma kasę, więc, zakupię wersje C3 2.1.0 bądź S2, a tę co miałem omijać szerokim łukiem, jest jeszcze wersja pico - ma wbudowaną obsługę zasilania i ładowania z akumulatora 3.7V LiPo o której wspomniał mi Robert ;)

Jeszcze raz dziękuje osobą które pomogły ogarnąć problem :)
ozzy88
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 5:44 pm

Witam,
U mnie niestety ta metoda nie działa. Po wgraniu szkicu w arduino IDE zrobienie czegokolwiek w Flash Download Tool jest nie możliwe bez ponownego zainicjalizowania połączenia RS :(
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Ustawiasz port, płytkę i system plików, ładujesz dowolny przykład z SuplaDevice za pomocą Arduino IDE. Ładnie to przedstawił Robert na filmiku. Jedyna różnica, to ja podczas używania ESP-toola w drugim kroku wybieram tryb USB w polu "load mode" u mnie tryb UART nie działa. Oczywiście przed drugim krokiem ponownie wprowadź moduł w tryb bootowania. Wgrywasz tylko plik GG i nic więcej . Zrobiłem tak już kilka płytek - zawsze działa.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

ozzy88 pisze: wt kwie 04, 2023 8:22 pm Witam,
U mnie niestety ta metoda nie działa. Po wgraniu szkicu w arduino IDE zrobienie czegokolwiek w Flash Download Tool jest nie możliwe bez ponownego zainicjalizowania połączenia RS :(
Co to jest "połączenie RS"?

Ogólnie urządzenie możesz resetować w międzyczasie dowolną ilość razy pomiędzy wgrywaniem softów.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Ma ktoś esp32 najlepiej wemos z czujnikami sht30 bądź bme280? Dział wam stabilnie? U mnie ciagle znikają pomiary, jak ustawie dwa sht30 jeden na adresie 44 drugi 45 to widzi tylko tego pierwszego przez chwile i tez znika pomiar.. obstawiam jakiś błąd, bo na esp8266 ta sama konfiguracja działała idealnie.
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

Zamieściłem już poniższy post w temacie dot. konkretnego urządzenia, ale w związku z problemem, pozwolę sobie zamieścił informację również tutaj. Chodzi o domyślne ustawienia dla LED.

Urządzenie: Sonoff POW Origin 16A (R316).
Wgrano firmware wygenerowane przez testowe GUI: GUI-Generic.ESP32.v7.3.0.test.Sonoff_POW_R3_Origin_16A.json.tmpl

Status: urządzenie działa, choć w wygenerowanym sofcie znajdują się niewłaściwie dopisane piny dla statusów LED.
Powinno być:
- GPIO05 Wifi_LED (niebieski – taki należy ustawić w Config dla GPIO)
- GPIO18 Status LED (HIGH = off, LOW = on) (czerwony - taki ustawić w ustawieniach dla statusu załączenia przekaźnika)

Uwaga 1:
Niech Was nie zmyli miganie diody czerwonej w trybie konfiguracji na początku przed zmianą ustawień LED.

Uwaga 2:
Dwukrotnie próbowałem wykorzystać soft wygenerowany przez GUI-Generic: v7.2.1; Builder: v5.0.0, niestety miałem problem z połączeniem sonoffa z siecią: po wgraniu softu i podpięciu urządzenia do sieci 230V wskaźnik leg czerwony (powinien niebieski) mrugał szybko tak jak w trybie konfiguracji, ale sieć się nie zgłaszała.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Qamil_22 pisze: czw lip 20, 2023 10:36 am Urządzenie: Sonoff POW Origin 16A (R316).
A już myślałem, że pojawiło się wsparcie dla CSE7761 :|
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”