Funkcja deep sleep

scorpio
Posty: 14
Rejestracja: pt maja 08, 2020 10:24 am

krycha88 pisze: wt lis 02, 2021 8:18 pm Jest taka możliwość. Opcja nazywa się "Korekty dla sensorów"
Wczoraj sprawdziłem i rzeczywiście jest. Nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć. Po korekcie w Wemosie, cloud wszystko prezentuje tak jak trzeba.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wrzuciłem issue na githuba, że serwer ignoruje korekcje wilgotności, gdy urządzenie potrafi "spać": https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/251
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
automaciek
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 10, 2021 12:17 pm

Właśnie zaczynam drążyć temat DeepSleep na Wemos D1 mini. Rozumiem że trzeba na spodzie płytki zlutować pady opisane "DeepSleep" aby działało. I jak zachowa się moduł który skonfiguruję jako "dimmer", uśpi się gdy zgaszony, a przy załączeniu światła nie będzie usypiał? Chodzi mi o sytuację kiedy poniżej granicznej wartości analog input, wyłączy się oswietlenie, aby nie drenować dalej akumulatora.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

automaciek pisze: śr lis 10, 2021 4:14 pm Właśnie zaczynam drążyć temat DeepSleep na Wemos D1 mini. Rozumiem że trzeba na spodzie płytki zlutować pady opisane "DeepSleep" aby działało. I jak zachowa się moduł który skonfiguruję jako "dimmer", uśpi się gdy zgaszony, a przy załączeniu światła nie będzie usypiał? Chodzi mi o sytuację kiedy poniżej granicznej wartości analog input, wyłączy się oswietlenie, aby nie drenować dalej akumulatora.
Usypianie modułu raczej nie ma sensu dla układów sterujących. Nie będzie się dało włączyć światła gdy moduł śpi.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
marek.rz@poczta.fm
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 5:07 am

Witam wszystkich forumowiczów. Poskładałem sobie taką mini stację pogodową. Najważniejsza jest dla mnie temperatura w sypialni oraz temperatura powietrza na zewnątrz. Inne parametry póki co nie są dla mnie aż tak istotne. Najważniejsze by porządnie się wyspać ( w odpowiedniej temperaturze) i rano odpowiednio się ubrać, adekwatnie do temperatury na zewnątrz :)
Zaprzęgłem do tego dwa moduły esp. Pierwszy z czujnikiem DS oraz wyświetlaczem OLED jako" stacja" stacjonarna w sypialni. Drugi z BME jako czujnik zewnętrzny "satelita" z zasilaniem bateryjnym i funkcją deep sleep. Stacja z linkiem bezpośrednim do odczytu temperatury z satelity. Chciałem by satelita przez 15 min spał po czym przesłał dane i znów nynu. Jednak jest pewien problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Niby wszystko działa jak należy tyle, że po ok 2 minutach od uśpienia satelity na wyświetlaczu stacji zamiast temperatury pojawia się napis "błąd" i pozostaje on aż do ponownego wybudzenia. Później znów przez 2 min jest ok. Gdy skrócę czas uśpienia na 2 minuty jest ok. Parametr temperatury zewnętrznej wyświetlany jest prawidłowo. Przy tej intensywności pomiarów aku padł w niecałe dwa tygodnie. Gdybym mógł wydłużyć czas uśpienia z automatu zrobi mi się kilka miesięcy działania na aku. Dodam, że w cloudzie przy satelicie pojawia się status rozłączony po niecałych dwóch minutach lecz aplikacji na telefonie pomimo tego cały czas pokazuje temperaturę. Jest ok, nigdy nie znika pomiar. Natomiast temperatura z odczytu linka bezpośredniego znika w aplikacji na telefonie w tym samym czasie co z wyświetlacza. Czy da się coś temu zaradzić?
DanteX
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 07, 2022 4:31 pm

Witam
A czy jest możliwość aby w deep sleep moduł automatycznie usypiał się o danej godzinie, o konkretnej wybudzał i logował w cloud, np. w nocy kiedy podgląd z niektórych czujników nie jest potrzebny i załączał dopiero rano?
kuba32123
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 13, 2022 12:00 pm

krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 7:17 pm DEEP_SLEEP.PNG
Znalazłem chwilę czasu to dodałem wsparcie dla deepSleep. W konfiguracji urządzenie możecie określić czas uśpienia w minutach, urządzenie będzie się wybudzało na 30s. Jeżeli zostanie uruchomiony deepSleep to w aplikacji nie pojawia się "i" przy kanale ale za to kanał będzie dostępny przez tyle czasu co ustawiony czas uśpienia. Dodatkowo deepSleep nie będzie działać w trybie konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/
Flaga SUPLA_DEEP_SLEEP

Hej,
Udało mi się wszystko wgrać na wemos d1 mini. Mam jednak dwa problemy, w appce to "i" nie znika oraz pomiary są robione nie w sposób ciągły. Czas uśpienia mam ustawiony na 10 minut i po takim czasie wemos się wybudza ale wynik nie jest zapisywany w chmurze.
Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.
Załączniki
Screenshot_20221113-192135_SUPLA.jpg
Screenshot_20221113-192135_SUPLA.jpg (98.74 KiB) Przejrzano 561 razy
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (11.95 KiB) Przejrzano 561 razy
Awatar użytkownika
Ireneusz100
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 09, 2020 12:26 pm

Dzień dobry,

zwracam się z zapytaniem i prośbą o ewentualne wyjaśnienie:

Jest płytka Wemos D1 mini v3, na niej GY-21 czujnik temperatury i wilgotności (SI7021), GG 5.9.4. Płytka ma zalutowane połączenie na Deep Sleep. Czas co 2 minuty. Działa ok, pojawia się apce na telefonie, podaje odczyty, jest (i). Pytanie o pobór prądu. W czasie wyłączenia jest 70 mA, chwilowo 90mA po czym na czas transmisji i włączenia WIFI 150 mA i znowu stałe 70 mA.
Ma się to trochę inaczej do podawanego zapotrzebowania prądowego https://salvatorelab.com/2021/03/wemos- ... eep-sleep/ które ma być w czasie uśpienia na poziomie 0,150uA. Czy obecna w GG funkcja DS wyłącza jedynie radio WIFI?

Pozdrawiam
IrekS.
Ireneusz 100
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Nie wziąłeś pod uwagę czujnika GY-21, który też pobiera prąd, a pewnie się nie usypia, pytanie czy ma taką opcję.
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
Ireneusz100
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 09, 2020 12:26 pm

kris.sg pisze: wt lut 07, 2023 8:11 am Nie wziąłeś pod uwagę czujnika GY-21, który też pobiera prąd, a pewnie się nie usypia, pytanie czy ma taką opcję.
Generalnie to z oferty na ALI: zużycie energii150 μA prąd aktywny 60 nA prąd czuwania.

Znalazłem przyczynę. Zasilanie szło przez przewód USB. Fajny firmowy Baseusa z kolorową dioda na końcu :-). Zmieniłem przewód i jest ok. przy odczycie co 2 minuty na chwilę pojawia się 70 mA następnie radio na 110mA i opada znowu do zerowych wskazań. Jest OK.

Dziękuję :-)

Irek S.
Ireneusz 100
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”