Dlaczego nie mogę otworzyć bramy z Google Home

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To nie jest bardziej eleganckie rozwiązanie tylko zła praktyka.
jaros12
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 22, 2020 12:03 pm
Lokalizacja: Warszawa

songoku_xxx pisze: sob lut 12, 2022 4:06 pm Spróbuję z diodą i dam znać jak wyszło. To dla mnie bardziej "eleganckie" rozwiązanie ;)
To jeszcze pytanie o 2 kontaktron sygnalizujący pełne otwarcie. Czy jego zamontowanie ma jakieś zalety?
Jak chcesz bardziej elegancko to zamontuj sobie kontaktron 2 x NC np MC 447 ALARMTECH. Będziesz miał 2 niezależne kontaktrony w jednej obudowie
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

To by też było dobre tylko potrzebowałbym coś na podłogę tak jak mam teraz https://images.app.goo.gl/m8NTx72vxAqgCwMV8
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Cześć,

Diody właśnie przyszły. Kupiłem dwa rodzaje (12 i 24v). Po zamontowaniu diody 24v na kablu, który wychodzi ze styku A1 do kontaktronu (pomiędzy SBW a kontaktronem) problem całkowicie ustąpił. Po zamontowaniu odwrotnie sygnał w ogóle nie przechodził (cały czas sygnalizacja otwartej bramy), więc widać, że dioda spełnia swoje zadanie. Może się przyda komuś taki patent.

Niniejszym uważam, że problem rozwiązany w koszcie 3PLN + wysyłka ;)

Dzięki wszystkim za zaangażowanie i cenne uwagi. To forum jednak ma siłę! :D

Najlepszego!
Marcin
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

No średnio rozwiązany ponieważ dalej łączysz ze sobą dwa potencjały czego nie powinieneś robić.
Za niedługo napiszesz, że masz do wymiany centralę alarmową albo, że Ci się alarm samoczynnie wzbudza lub nie wzbudził kiedy trzeba było.
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Działa to tak już dobrych klika miesięcy i nie zauważyłem nic niepokojącego. Zobaczymy. Chyba, że masz pomysł jak zrownoleglic wykorzystanie kontaktronu tak, aby wykluczyć przenikanie się potencjałów (np. za pomocą kilku diod).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Drugi kontaktron. Mówimy to o wydatku na poziomie 25 zł więc po co kombinować.
25zł nie jest warte uszkodzenia centrali/sbw/automatyki bramy. Pomijając kwestie poprawnego działania centrali alarmowej,
jeśli ktoś Ci się włamie do garażu i biegły znajdzie taką kombinację na kablach to ubezpieczyciel może się do tego przyczepić.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

songoku_xxx pisze: wt lut 15, 2022 10:01 am ...
Może się przyda komuś taki patent
...
Nie sądzę, większość z nas wybrała rekomendowane rozwiązania za kilkanaście PLN, które są równie estetyczne a zapewniają 100% poprawności montażu.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Każdy ma inne podejście do estetyki ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wezwij instalatora systemu alarmowego i pokaż mu to podłączenie. Ciekawi mnie, co Ci powie.

Ps. sprawdzałeś, czy przez tą diodę reaguje Ci system alarmowy na otwarcie bramy?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”