Dlaczego nie mogę otworzyć bramy z Google Home

songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Zasilanie jest z napędu. Znalazłem gdzieś zdjęcia/instrukcje i podłączyłem zgodnie z nią.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

I czy aby przewody oznaczone jako kontaktron nie są również podłączone do sterownika napędu?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam obawy odnośnie tego równoległego podłączenia kontraktronu do alarmu. Wejścia w SBW-02 działają tak, że wykrywają zarówno zwarcie do +24V, jak i do GND. Nie mam pojęcia jak jest zbudowane wejście w alarmie, ale jest szansa, że ono może zakłócać sygnał z punktu widzenia SBW.
Także jako kolejne spradzenie, ja bym odłączył całkowicie alarm od kontaktronu, tak aby było on podłączony wyłącznie do SBW i wtedy sprawdził.

Natomiast ta sytuacja, gdy brama była do połowy otwarta, to niestety tak musi się zachowywać. Skoro wg stanu bramy jest ona otwarta, to SBW nie wyśle sygnału, bo to by oznaczało, że zacznie zamykać bramę, a użytkownik przecież powiedział "otwórz".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

O to akurat proste do sprawdzenia. Jutro odepnę alarm i zobaczymy. Może faktycznie centralka alarmowa puszcza co chwilę sygnał sprawdzający czy jest zwarty. Ciekawe. Protestuje i dam znać :)
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Robert Błaszczak pisze: pt lut 11, 2022 7:53 pm I czy aby przewody oznaczone jako kontaktron nie są również podłączone do sterownika napędu?
Nie :)
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Czyli jutro już będzie działać jak należy coś czuję :mrgreen:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

No i wyszło szydło z worka ;)
Faktycznie chodzi o alarm. Centralka cały czas daje sygnał ("przerywany") na kontaktron i trafia on równocześnie na SBW.
Próbowałem różne konfiguracje kabli.
1. W obecnym podłączeniu ten sygnał trafia "z powrotem" na styk A1.
2. Po zamianie kabli z alarmu ten sygnał trafia na IN1 i wtedy wg sygnalizacji brama jest cały czas zamknięta.

Czy myślicie, że mogę zmienić wyjście na kontaktron z SBW z obecnego A1 na A2? Chyba jedyna opcja do sprawdzenia.
Dwa pytania:
1. Czy w ogóle zadziała takie podłączenie do sygnalizacji położenia?
Jeśli tak to czy
2. Jak wróci sygnał z alarmu na A2 to nic się nie stanie z SBW?

Jeśli powyższe nie zadziała to wydaje mi się, że nie pozostaje mi nic innego niż zamontować oddzielny kontaktron/y pod bramę(trochę bez sensu :| ).
Chyba, że ktoś z Was ma inny pomysł.

Pzdr
M
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tylko i wyłącznie oddzielny kontaktron. Koszt znikomy, a nie ingerujesz w system alarmowy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dla kontaktronu nie ma znaczenia czy podajesz + czy gnd. Natomiast nie wiem czy to jest bezpieczne w połączeniu z alarmem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Sprawdzone bojem. Nic nie dało. Pozostają oddzielne kontaktrony. Jak już będę kupował to mogę zamontować 2( otwarcia i zamknięcia). Warto czy pozostać przy jednym?. Jakieś sugestie co do kontaktronów?
Ostatnio zmieniony sob lut 12, 2022 11:18 am przez songoku_xxx, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”