Dlaczego nie mogę otworzyć bramy z Google Home

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Też pod kontaktron.
DawidJasinski
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 24, 2020 9:51 am

Czy tez jest potrzebny kontaktron??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak
DawidJasinski
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 24, 2020 9:51 am

pzygmunt pisze: czw sty 12, 2023 10:47 pm Też pod kontaktron.
Ok dziękuje bardzo za fachowa pomoc.
robertl27
Posty: 20
Rejestracja: czw lut 02, 2023 7:35 am

Nie koniecznie trzeba mieć czujnik żeby działo. Do kanału należy przypisać czujnik otwarcia z odwróconą logiką, a liczbę prób otwarcia ustawić na 1. W związku z tym że niema tam nic podłączone supla będzie to widziała jako zamknięte. Google home otworzy bramę na komendę otwórz. Niestety żeby zamknąć też trzeba będzie użyć komendy otwórz. Działa trochę kulawo, ale da się sterować bez podłączonego kontaktronu.

Pozdrawiam
Tomasz
Witam
A jak to zrobić fizycznie nie posiadając czujnika? Liczbę prób otwarcia owszem mogę ustawić, ale kiedy klikam w CZUJNIK OTWARCIA nie można nic dodać?
Dodam, że chodzi o przełącznik Shelly 1 z wgraną Suplą w wersji GUI-Generic v4.5.8.b
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robertl27 pisze: czw lut 02, 2023 7:45 am
Nie koniecznie trzeba mieć czujnik żeby działo. Do kanału należy przypisać czujnik otwarcia z odwróconą logiką, a liczbę prób otwarcia ustawić na 1. W związku z tym że niema tam nic podłączone supla będzie to widziała jako zamknięte. Google home otworzy bramę na komendę otwórz. Niestety żeby zamknąć też trzeba będzie użyć komendy otwórz. Działa trochę kulawo, ale da się sterować bez podłączonego kontaktronu.

Pozdrawiam
Tomasz
Witam
A jak to zrobić fizycznie nie posiadając czujnika? Liczbę prób otwarcia owszem mogę ustawić, ale kiedy klikam w CZUJNIK OTWARCIA nie można nic dodać?
Dodam, że chodzi o przełącznik Shelly 1 z wgraną Suplą w wersji GUI-Generic v4.5.8.b
Aby działały polecenia otwórz i zamknij, konieczne jest podłączenie czujnika
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
robertl27
Posty: 20
Rejestracja: czw lut 02, 2023 7:35 am


Witam
A jak to zrobić fizycznie nie posiadając czujnika? Liczbę prób otwarcia owszem mogę ustawić, ale kiedy klikam w CZUJNIK OTWARCIA nie można nic dodać?
Dodam, że chodzi o przełącznik Shelly 1 z wgraną Suplą w wersji GUI-Generic v4.5.8.b
Aby działały polecenia otwórz i zamknij, konieczne jest podłączenie czujnika
Dziękuję za odpowiedź, a orientuje się ktoś czy możliwe jest podłączenie takiego czujnika do Shelly 1, bo sprzeczne informacje w necie znajduję.
Jeżeli się da to byłbym wdzięczny za informację do których wejść.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robertl27 pisze: czw lut 02, 2023 10:26 am Dziękuję za odpowiedź, a orientuje się ktoś czy możliwe jest podłączenie takiego czujnika do Shelly 1, bo sprzeczne informacje w necie znajduję.
Jeżeli się da to byłbym wdzięczny za informację do których wejść.
Z góry dziękuję.
Z tego co widzę, to Shelly 1 ma wejście "SW", gdzie można podłączyć przycisk.
Mam nadizeję, że Shelly masz podłączone na niskim napięciu (np. z napędu bramy). Jeśli tak, to możesz kontaktron podłączyć po prostu między wejściem "L" a "SW".

W GG musiałbyś ustawić sobie "czujnik binarny" na GPIO związane z wejście "SW".

Powyższe to tylko wskazówka jak do tego podejść. Nie sprawdzałem dokładnie co jest w Shelly 1 i nie wiem czy to będzie działało w GG na takich ustawieniach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
robertl27
Posty: 20
Rejestracja: czw lut 02, 2023 7:35 am

Z tego co widzę, to Shelly 1 ma wejście "SW", gdzie można podłączyć przycisk.
Mam nadizeję, że Shelly masz podłączone na niskim napięciu (np. z napędu bramy). Jeśli tak, to możesz kontaktron podłączyć po prostu między wejściem "L" a "SW".

W GG musiałbyś ustawić sobie "czujnik binarny" na GPIO związane z wejście "SW".

Powyższe to tylko wskazówka jak do tego podejść. Nie sprawdzałem dokładnie co jest w Shelly 1 i nie wiem czy to będzie działało w GG na takich ustawieniach.
Jasnę, rozumiem że to tylko wskazówki, mimo wszystko dziękuję bardzo za chęć pomocy. Shelly otwiera mi bramę z poziomu aplikacjii SUPLA a działanie z Google byłoby miłym dodatkiem. Zasilany jest napięciem 24V DC z napędu. Chodzi mi po prostu o to do których wejść podłączyć przewody kontaktronu (dobrze rozumiem że L i SW?) żeby nie uszkodzić Shelly.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robertl27 pisze: czw lut 02, 2023 11:46 am
Jasnę, rozumiem że to tylko wskazówki, mimo wszystko dziękuję bardzo za chęć pomocy. Shelly otwiera mi bramę z poziomu aplikacjii SUPLA a działanie z Google byłoby miłym dodatkiem. Zasilany jest napięciem 24V DC z napędu. Chodzi mi po prostu o to do których wejść podłączyć przewody kontaktronu (dobrze rozumiem że L i SW?) żeby nie uszkodzić Shelly.
Tak to jest narysowane na schematach: https://kb.shelly.cloud/knowledge-base/shelly-1
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”