Supla integracja z Home Asistants

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma to znaczenia.
kisupla
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 14, 2022 9:01 pm

pzygmunt pisze: pn maja 16, 2022 1:23 pm Nie ma to znaczenia.
Dla mnie ma, bo się uczę w tym temacie i jak mam brak dostępu do czegoś to nie wiem jak to zastąpić. Walczę z supla z traccar i ciągle napotykam problem :(
kisupla
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 14, 2022 9:01 pm

Czyli na tym się tu pomoc kończy?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kisupla pisze: śr maja 18, 2022 7:25 am Czyli na tym się tu pomoc kończy?
Pomógłbym, ale nie używam HA. Łatwiej będzie Tobie zapytać na jakimś forum/grupie dotyczącym typowo HA o takie rzeczy.
Oczywiście nie znaczy to, że tutaj nikt nie pomoże, ale mimo wszystko proponowałbym lekko zmienić podejście na mniej roszczeniowe.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

kisupla pisze: śr maja 18, 2022 7:25 am Czyli na tym się tu pomoc kończy?
Poczytaj:
https://forum.arturhome.pl/t/supla-supl ... tant/839/8
kisupla
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 14, 2022 9:01 pm

klew pisze: śr maja 18, 2022 8:32 am
kisupla pisze: śr maja 18, 2022 7:25 am Czyli na tym się tu pomoc kończy?
Pomógłbym, ale nie używam HA. Łatwiej będzie Tobie zapytać na jakimś forum/grupie dotyczącym typowo HA o takie rzeczy.
Oczywiście nie znaczy to, że tutaj nikt nie pomoże, ale mimo wszystko proponowałbym lekko zmienić podejście na mniej roszczeniowe.
I tak zrobiłem, ale myślałem że jeśli chodzi o suple to nigdzie więcej nie znajdę lepszych fachowców. Jakie roszczenia? Zapytałem tylko czy na tym się pomoc kończy i w szukam dalej.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kisupla pisze: śr maja 18, 2022 9:49 am I tak zrobiłem, ale myślałem że jeśli chodzi o suple to nigdzie więcej nie znajdę lepszych fachowców. Jakie roszczenia? Zapytałem tylko czy na tym się pomoc kończy i w szukam dalej.
Tylko teraz szukasz pomocy w tym jak ustawić "most w MQTT", którego chcesz używać w Home Assistant. Z pewnością więcej informacji znajdziesz szukając w google jak się konfiguruje "most MQTT w Mosquito" oraz jak się konfiguruje brokera MQTT dla HA, niż szukając tego w kontekście Supli, która nie ma z tym za wiele wspólnego.

Dla mnie "Czyli na tym się tu pomoc kończy?" brzmi rozszczeniowo. Porównaj, np. do: "Nadal nie udało mi się znaleźć rozwiązania, czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć?"
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kisupla
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 14, 2022 9:01 pm

klew pisze: śr maja 18, 2022 12:04 pm Dla mnie "Czyli na tym się tu pomoc kończy?" brzmi rozszczeniowo. Porównaj, np. do: "Nadal nie udało mi się znaleźć rozwiązania, czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć?"
Ojtam czepiasz się szczegółów, autor nie miał tego tak na myśli jak pisał.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kisupla pisze: śr maja 18, 2022 9:15 pm
klew pisze: śr maja 18, 2022 12:04 pm Dla mnie "Czyli na tym się tu pomoc kończy?" brzmi rozszczeniowo. Porównaj, np. do: "Nadal nie udało mi się znaleźć rozwiązania, czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć?"
Ojtam czepiasz się szczegółów, autor nie miał tego tak na myśli jak pisał.
Zapewne :lol:
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kisupla
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 14, 2022 9:01 pm

Po długich walkach supla wygrała i niestety nie dała się prawidłowo podłączyć pod HA. Zostaje się dalej męczyć z kilkoma aplikacjami do sterowania, no chyba że @klew jako jasnowidz czeka do końca i napisze rozwiązanie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „MQTT”