Tuya Zigbee do Supla

lkrawiec
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:53 am

Robert Błaszczak pisze: czw sty 21, 2021 10:25 am
lkrawiec pisze: czw sty 21, 2021 10:23 am Czy jest możliwość by rozwiązać problemy z wielokrotnymi połączeniami do serwera supla.org skutkującymi blokadą urządzenia?
Zgłosiłem temat do autora Supla Virtual Device. U Ciebie występuje ten problem?
Tak, u mnie problem wystąpił - dziś się o tym dowiedziałem dostając wiadomość, że urządzenie Supla Virtual Devices zostało wyłączone z powodu niewłaściwego działania.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Bramka Zigbee leży u mnie na biurku z myślą o budowie analogicznej do Fakro Z-Wave. Póki co czasu brak... :/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Ktoś już na forum o tym pisał: https://hejdom.pl/blog/22-home-assistan ... demcu.html
Natywne wsparcie mgtt i HA już prawie prawie, osobiście zamówiłem wersję z anteną, czekam :)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Hobo
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 8:08 pm

pzygmunt pisze: czw sty 21, 2021 1:12 pm Bramka Zigbee leży u mnie na biurku z myślą o budowie analogicznej do Fakro Z-Wave. Póki co czasu brak... :/
Jest na rynku hub pewnej firmy z Azji który obsługuje WiFi, BLE i Zigbee - może niewielkim (mniejszym niż bramka od podstaw a i tak dla każdego protokołu będzie osobna bramka) kosztem da się ją jakoś podłączyć do supli.
-------------------------------------------------------------------------------
Jeśli nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz.
Jeśli uważałeś to bądź pewny tego co zrobiłeś.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Hobo pisze: czw wrz 29, 2022 11:34 am
pzygmunt pisze: czw sty 21, 2021 1:12 pm Bramka Zigbee leży u mnie na biurku z myślą o budowie analogicznej do Fakro Z-Wave. Póki co czasu brak... :/
Jest na rynku hub pewnej firmy z Azji który obsługuje WiFi, BLE i Zigbee - może niewielkim (mniejszym niż bramka od podstaw a i tak dla każdego protokołu będzie osobna bramka) kosztem da się ją jakoś podłączyć do supli.
To jest taki sam koszt, bo taka bramka jest po prostu urządzeniem, które ogarnia wifi i ZigBee jednocześnie.

Natomiast problem jest taki, że ZigBee to standard komunikacyjny który specyfikuje niskie warstwy komunikacyjne, a nie API urządzeń. Dokładnie się temu nie przyglądałem, ale wg mojej wiedzy trzeba by do takiej bramki dodawać indywidualnie wsparcie dla każdego typu urządzenia od każdego producenta osobno.
Oczekiwanie, że dodanie wsparcia dla ZigBee wszystko załatwi, to tak jak zakładać że każde dostępne na rynku urządzenie wspierające Wi-Fi będzie działać z Suplą bez zmiany softu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Bartoni
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 18, 2021 6:48 pm

Jest jakaś szansa, że urządzenia zigbee będzie można podłączyć do supli?
664097787pk
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 26, 2021 9:47 pm

Ponawiam pytania kolegi, czy istnieje możliwość podłączyć urządzenia zigbee do Supla,
Wemos d1 mini temperatura 3 szt, Zamel SBW-01 wraz z krańcówkami, Mew-01, Row-01, Row-02, THW-01, Call Supla, Supla w Home Assistant
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

W tej chwili (i pewnie w najbliższej przyszłości) nie ma bramki, która łączyłaby urządzenia Zigbee z Suplą.
Istnieje natomiast ograniczona w pewnym stopniu możliwość udostępnienia części funkcjonalności urządzeń Zigbee ale pośrednio poprzez MQTT (Zigee2MQTT) i Supla Vidrtual Device zmodyfikowanym do obsługi MQTT.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
lukasz06
Posty: 771
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 6:53 pm

Szkoda, bo na rynku jest masa takich urzadzeń.
PZygmunt - bramka spadła chyba z biurka i nie można jej znależć :)
Hobo
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 8:08 pm

Można to 'ogarnąć' przy pomocy pythona.
Mając RPi i dodatki, instalację środowiska pythona, odczytując stan urządzeń ZB przenosić go do supli dzięki SD.
Zacząłem od najprostszego czyli gniazdka z odczytem poboru mocy i udał się odczyt, pracuję nad sterowaniem.
-------------------------------------------------------------------------------
Jeśli nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz.
Jeśli uważałeś to bądź pewny tego co zrobiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”