SBW-02 -jak podłączyć do napędu CAME BX ( załącznik) ?

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie sądzę aby był wadliwy. Tak jak pisałem, podłączanie pod krańcówki nie jest zalecane i dziwi mnie, że tak producent by w specyfikacji napisał. Sterowanie działa z większością automatyki na rynku (każdą, która ma wejście impulsowe). Co do stanu to już zależy od tego z czym mamy do czynienia. Central jest mnóstwo i ich wariantów. Do tego dochodzą niezliczone konfiguracje sprzętowe i ustawienia programowe.

PS. Gdybyś wcześniej przeczytał ten wątek to zauważyłbyś, że niektórzy użytkownicy rozwiązani problem przez zastosowanie dodatkowych przekaźników AC 24V.

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-sa ... 1756455742
darki
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 03, 2022 3:50 pm

Jeśli nie ma wady to czy komuś ten sterownik działa na stanie wysokim?.
Rozumiem, że central i wariantów jest sporo ale producent chyba odpowiada za to co wypuszcza do użytkowania ? Ale żeby nie być gołosłownym to proszę zerknąć na manual swb-02. Gdybym wcześniej przeczytał wątek to pewnie bym nie kupił nawet tego sterownika :). Na rynku troche jest opcji dużo tańszych jednak zamel oferuje podłączenie właśnie pod wyłączniki krańcowe i dlatego ten sterownik zakupiłem a on jednak nie działa tak jak piszą :(, a jak zagłębić się w temat to wszystkim polecane jest podłączenie przez przekaźniki lub kontaktron a uważam, że w tej cenie to powinno być już plug & play ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

darki pisze: pt lis 04, 2022 7:23 am Jeśli nie ma wady to czy komuś ten sterownik działa na stanie wysokim?.
Rozumiem, że central i wariantów jest sporo ale producent chyba odpowiada za to co wypuszcza do użytkowania ? Ale żeby nie być gołosłownym to proszę zerknąć na manual swb-02. Gdybym wcześniej przeczytał wątek to pewnie bym nie kupił nawet tego sterownika :). Na rynku troche jest opcji dużo tańszych jednak zamel oferuje podłączenie właśnie pod wyłączniki krańcowe i dlatego ten sterownik zakupiłem a on jednak nie działa tak jak piszą :(, a jak zagłębić się w temat to wszystkim polecane jest podłączenie przez przekaźniki lub kontaktron a uważam, że w tej cenie to powinno być już plug & play ;).
Obrazek
Opis jest jak najbardziej prawidłowy. Pisząc - wyłączniki krańcowe mamy na myśli dodatkowe, zamontowane na potrzeby uzyskania informacji o stanie bramy wyłączniki krańcowe. Niewiele napędów, które są na rynku daje możliwość wykorzystania sygnału do takiej informacji.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SBW-02 na wejściu rozpoznaje "zwarcie do GND oraz zwracie do VCC". Dla SBW-02 stan niski, to stan bez podłączonego żadnego potencjału (ani GND, ani VCC). Także ikonka na SBW-02 będzie mieć jedną wartość, przy odłączonym IN1, a drugą wartość przy podłączeniu do GND lub VCC.

Aby "sterowanie stanem wysokim" działało z SBW-02, to wyjście z napędu musi podawać np. +24 V - jako stan wysoki i "odłączony/nic" - jako stan niski.

Większość napędów w taki sposób podaje sygnał otwartej bramy (np. u mnie na Nice Robus mam albo "otwarty obwód" albo zwarcie do GND).

Zgodnie z opisami w tym wątku na forum, w Came BX pojawia się albo GND albo VCC na FA, FB. Dla SBW-02 oba sygnały są takie same i ich nie rozróżnia.
Podłączenie dodatkowego przekaźnika powoduje, że ten sygnał GND vs VCC jest konwertowany na "rozłączony" vs VCC, co SBW-02 rozpoznaje prawidłowo.

W starszym SBW-01 jest zastosowany inny sposób detekcji stanu na IN1 i IN2. On traktuje VCC jako stan wysoki, a GND/odłączony jako stan niski. Prawdodpobnie SBW-01 z Twoim napędem by działał poprawnie beż żadnych dodatkowych urządzeń.

Odnośnie schematów. Na obudowie SBW-02 jest narysowany schemat, który pokazuje, że do IN1, IN2 trzeba podłączyć coś co przy załączeniu zwiera do "~/+" lub "~/-". Na obudowie SBW-01 zobaczysz podobny schemat, ale tam jest wymagane zwarcie do "~/+".
Wiem, że to są detale trudne do zauważenia i ja też uczyłem się tego dopiero po zakupie SBW-01, gdy okazało się, że u mnie lepszy byłby SBW-02. Dołożyłem sobie przekaźnik i działa.

Sterowniki do bram to nie są gotowce. Jeśli chcesz gotowca, to musisz kupować sterownik Wi-Fi razem z napędem do bramy najlepiej od tego samego producenta.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
darki
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 03, 2022 3:50 pm

Ok no dobra to w takim razie chyba zmienię koncepcję i gdybym zechciał sterować dwoma bramami to jak rozwiązać opcję by aplikacja pokazywała stany zamknięcia tych bram?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jakie bramy ? Jaka automatyka ? Obie Came BX ?
darki
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 03, 2022 3:50 pm

Jedna wjazdowa CAME a druga garazowa ML500 sterowana przez dodatkowe radio came żeby był jeden pilot.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

darki pisze: pt lis 04, 2022 1:11 pm Ok no dobra to w takim razie chyba zmienię koncepcję i gdybym zechciał sterować dwoma bramami to jak rozwiązać opcję by aplikacja pokazywała stany zamknięcia tych bram?
Oba sterowniki SBW-01 i SBW-02 mają dwa wejścia IN1 i IN2.
Natomaist przy SBW-02 nie ma znaczenia czy chcesz podłączać jeden czy dwa czujniki - zasady tutaj są te same i te same "problemy".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
darki
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 03, 2022 3:50 pm

Czy możliwe w takim razie jest podłączenie jakkolwiek powiedzmy za pomocą kontaktronów by aplikacja pokazywała stany zamknięcia obu bram?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

darki pisze: pt lis 04, 2022 1:37 pm Czy możliwe w takim razie jest podłączenie jakkolwiek powiedzmy za pomocą kontaktronów by aplikacja pokazywała stany zamknięcia obu bram?
Tak.
Dla SBW-02: jeśli dajesz zewnętrzne kontaktrony, to po prostu jeden podłączasz pod IN1 a drugi pod IN2. Drugą końcówkę obu kontaktronów podłączasz albo do A1 albo do A2 (powinno być bez różnicy)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”