Wyłączenie WI-FI

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Jan Ka
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 27, 2020 7:26 am

Przydałaby się funkcja w aplikacji wyłączenia działania przez WI-FI, żeby połączenie było realizowane tylko przez sieć komórkową nawet wtedy kiedy telefon jest podłączony do WI-FI tak jak jest to w podobnej aplikacji eWelik. W sytuacji kiedy wyjeżdżamy z domu ale jeszcze jesteśmy w zasięgu Wi-Fi uruchomimy aplikację a następnie wyjedziemy poza zasięg Wi-Fi wówczas trzeba ponownie uruchomić aplikację ponieważ sterowanie np. bramy nie działa.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jan Ka pisze: wt gru 01, 2020 11:05 am Przydałaby się funkcja w aplikacji wyłączenia działania przez WI-FI, żeby połączenie było realizowane tylko przez sieć komórkową nawet wtedy kiedy telefon jest podłączony do WI-FI tak jak jest to w podobnej aplikacji eWelik. W sytuacji kiedy wyjeżdżamy z domu ale jeszcze jesteśmy w zasięgu Wi-Fi uruchomimy aplikację a następnie wyjedziemy poza zasięg Wi-Fi wówczas trzeba ponownie uruchomić aplikację ponieważ sterowanie np. bramy nie działa.
Zawsze można wyłączyć wifi przed wyjściem z domu.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Przecież to już było! I to całkiem niedawno.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jan Ka pisze: wt gru 01, 2020 11:05 am wówczas trzeba ponownie uruchomić aplikację ponieważ sterowanie np. bramy nie działa.
U mnie sterowanie bramą (i innymi rzeczami) działa poprawnie po zmianie sieci przez aplikację. Tylko przelogowywanie jest dość męczące, bo kilka sekund to zajmuje.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Generalnie o routingu decyduje OS. Można spróbować dodać do aplikacji reakcję na event o zmianie sieci aby się szybciej przeładowała ale nie wiem jak to będzie działać w praktyce. Można też spróbować wysyłać do systemu informację o preferowanym interfejsie ale też tego nie "ćwiczyliśmy".

[EDIT]
Mogę przygotować wersję, która podłączy się pod eventy systemu o jakości połączenia i reagując na nie spróbuję szybciej wymuszać restart połączenia. Musiałbyś to u siebie przetestować.
andrzej_stas
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 19, 2022 1:00 pm

Witam
Mam inne pytanie: na wifi wszystko mi dobrze działa, ale bez wifi w ogóle aplikacja supla nie chce się otworzyć - cały czas jest łączenie. O co chodzi w tym? Bez tego nie mogę otworzyć bramy wjazdowej dopóki nie będę w zasięgu wifi. Proszę o pomoc. Dzięki.
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

andrzej_stas pisze: śr maja 25, 2022 3:23 pm Witam
Mam inne pytanie: na wifi wszystko mi dobrze działa, ale bez wifi w ogóle aplikacja supla nie chce się otworzyć - cały czas jest łączenie. O co chodzi w tym? Bez tego nie mogę otworzyć bramy wjazdowej dopóki nie będę w zasięgu wifi. Proszę o pomoc. Dzięki.
Korzystasz z publicznego serwera cloud czy masz lokalnie zainstalowanego cloud'a?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Upewnij się czy nie wyłączyłeś sobie dostępu do internetu przez GSM-a.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Spróbuj przeinstalować apke:
viewtopic.php?p=93629#p93629
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Tasker i sam przełączy pomiędzy wifi a siecią komórkową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”