Czujnik zalania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

Mam podobny problem co @joooas czujnik zaprogramowany dodatkowo th16 gui generic dla wirtualnego kanału (z niego biorę link bezpośredni dla on) wklejam do ustawień softu @elmaya zapisuję....i wkładając sondę do wody nic się nie dzieje czasami dioda na czujniku mrygnie na chwilę ale link bezpośredni nie zmienia stanu...napewno jest prawidłowy bezpośrednio z przeglądarki zmienia swój stan

ktoś wie jak to rozwiązać albo gdzie robię błąd
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Miałem podobny problem i link był błędny.
Pokaż screen z ustawień.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

akurat pod ręką nie mam czujki

ale ustawienia raczej dobre:

u mnie jest tylko jeden direct1 link
w postaci /direct/xxxx/yyy/turn-on
w direct2 nic nie wpisuje

-czujnik napewno w sieci właściwej się loguje po kontakcie z wodą nic się nie dzieje ani na czujniku(żadna dioda nie miga na dłuższy czas) ani na aplikacji stan się nie zmienia
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

pytanie czy po wykryciu wody na czujniku zapala się dioda? czy tylko mignie uruchomiając esp i wysyłając komendę z linku bezpośredniego?
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

It turns out that W06 uses a different serial communication protocol and will not work with this firmware.
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

Will he be able to move these sensors somehow?
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

I can not do, I do not have that sensor model.
marek.rz@poczta.fm
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 5:07 am

Witam. Czy jest możliwość zaimplementowania softu kolegi @Elmaya do "zwykłego" ESP? Jeżeli tak to do którego GPIO podłączyć czujnik?
Pozdrawiam.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Czy ten czujnik po zamianie końcówki na kontaktron i soft @elmaya można wykorzystać jako czujnik otwartej i zamkniętej furtki?
Tzn chce żeby mi zmieniał stan kanału w supli na otwarty jak otworze a na zamknięty jak zamknę furtkę. Da się to tak ogarnąć?
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Hi @elmaya .
Is it possible to change this software so that the device sends a pushover instead of a direct link?
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”