Supla i żaluzje fasadowe - kiedy?

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bono122b pisze: ndz gru 05, 2021 4:38 pm
klew pisze: pn lis 29, 2021 1:15 pm Do sterowania dwoma roletami używam przycisku:
https://www.hager.pl/katalog-produktow/ ... e=53503404

Do niego osobno dokupuje się przyciski i osobno ramki. Przyciski są chwilowe, 4 styki zwierne. Do 2x roleta/żaluzja są idealne :)
@klew, jeszcze żeby się upewnić mam pytanie. Czy używając przycisku z twojego linku, jak nacisnę raz to żaluzja pójdzie do góry dopóki nie nacisnę drugi raz, czy bede musiał trzymać cały czas? I czy to zachowanie zależy od silnika, sterownika czy przycisku?
To zależy od sterownika. Nie trzeba trzymać przycisku, aby roleta jechała.
Upewnij się tylko że przycisk ma przyciski monostabilne. Bo one występują w wariantach mono i bistabilnym.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Koledzy,
Jak idą prace nad sterowaniem dedykowanym pod żaluzje fasadowe?
Czy nie byłoby wystarczające zamienić parametru czas domknięcia istniejącego w roletach na czas obrotu w żaluzjach?
Gdyby była taka potrzeba, jestem chętny do pomocy w testowaniu. Mam klasyczny napęd somfy podłączony do dwukanałowego modułu (Sonoff dual r3 - GUI-Generic) skonfigurowanego w Supli jako roleta.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Po stronie modułów (w ramach supla-espressif) jest już gotowa implementacja. Niestety trzeba poczekać aż wsparcie będzie dodane po stronie serwera, clouda i apek na telefony.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

ok, dzięki za info. Czekam zatem cierpliwie:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
bono122b
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 29, 2021 7:57 am

Witam.
Czy cokolwiek w tym temacie się już zmieniło? Jeśli nie to gdzie można śledzić jakieś aktualizacje z tym związane?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Cały czas czeka w kolejce. Plany na najbliższe wersje (Android).

2.3.80 - Obsługa profili/wielu kont w jednej aplikacji
2.3.81 - Bezstanowe widżety
2.3.82 - Przeprojektowanie wszystkich layoutów szczegółowych dla kanałów
2.3.83 - Wsparcie dla timerów
...
tu pojawi się miejsce dla żaluzji
Terkin
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 27, 2022 9:27 am

Witam,

proszę o informację jak przygotować instalację żaluzji oraz elektryczną, aby było możliwe dodanie sterownika Supla w przyszłości.
W tej chwili planowany jest Silnik elektryczny do żaluzji ELERO, 6 Nm z mechanicznymi krańcówkami z doprowadzonym kablem 4x1,5 do puszki na przełącznik. Z drugiej strony do puszki poprowadzony jest kabel 3x1,5, który idzie z rozdzielni poprzez puszki wszystkich żaluzji pokolei.
Czy tak będzie ok, czy należy dodać jakiś dodatkowy kabel?
Proszę o informację, czy wtedy Supla będzie wymagała jakiś dedykowanych przełączników przyciskowych dla sterowania ręcznego z puszki włącznikowej?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Terkin pisze: śr kwie 27, 2022 9:54 am proszę o informację jak przygotować instalację żaluzji oraz elektryczną, aby było możliwe dodanie sterownika Supla w przyszłości.
W tej chwili planowany jest Silnik elektryczny do żaluzji ELERO, 6 Nm z mechanicznymi krańcówkami z doprowadzonym kablem 4x1,5 do puszki na przełącznik. Z drugiej strony do puszki poprowadzony jest kabel 3x1,5, który idzie z rozdzielni poprzez puszki wszystkich żaluzji pokolei.
Czy tak będzie ok, czy należy dodać jakiś dodatkowy kabel?
Proszę o informację, czy wtedy Supla będzie wymagała jakiś dedykowanych przełączników przyciskowych dla sterowania ręcznego z puszki włącznikowej?
Jeśli jest 4x1,5 z napędu to powinno być ok. Ale sprawdź dokładny model napędu i zerknij do jego instrukcji. Powinien być podłączany do PE, N, oraz dwóch przewodów fazowyc - jeden do ruchu w górę, drugi w dół.

Tak zaplanowana instalacja powinna być ok dla sterowników dopuszkowych (takich jak np. SRW-01). Pamiętaj aby dać głębokie puszki, albo najlepiej zamontuj sobie puszki kieszeniowe - wtedy na penwo nie będzie problemu z miejscem i podłączeniem.

Przyciski najlepiej podwójne, monostabilne (tzw. dzwonkowe).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klew pisze: śr kwie 27, 2022 10:13 am
Terkin pisze: śr kwie 27, 2022 9:54 am proszę o informację jak przygotować instalację żaluzji oraz elektryczną, aby było możliwe dodanie sterownika Supla w przyszłości.
W tej chwili planowany jest Silnik elektryczny do żaluzji ELERO, 6 Nm z mechanicznymi krańcówkami z doprowadzonym kablem 4x1,5 do puszki na przełącznik. Z drugiej strony do puszki poprowadzony jest kabel 3x1,5, który idzie z rozdzielni poprzez puszki wszystkich żaluzji pokolei.
Czy tak będzie ok, czy należy dodać jakiś dodatkowy kabel?
Proszę o informację, czy wtedy Supla będzie wymagała jakiś dedykowanych przełączników przyciskowych dla sterowania ręcznego z puszki włącznikowej?
Jeśli jest 4x1,5 z napędu to powinno być ok. Ale sprawdź dokładny model napędu i zerknij do jego instrukcji. Powinien być podłączany do PE, N, oraz dwóch przewodów fazowyc - jeden do ruchu w górę, drugi w dół.

Tak zaplanowana instalacja powinna być ok dla sterowników dopuszkowych (takich jak np. SRW-01). Pamiętaj aby dać głębokie puszki, albo najlepiej zamontuj sobie puszki kieszeniowe - wtedy na penwo nie będzie problemu z miejscem i podłączeniem.

Przyciski najlepiej podwójne, monostabilne (tzw. dzwonkowe).
ja dodam od siebie że szczerze to polecam puszki kieszeniowe, mi deweloper zamontował zwykłe 60x60 okrągłe i na szczęście w niektórych miejscach grubość tynku 15mm uratowała trochę sytuacje ale i tak musiałem rozkuwać tył puszki - na szczęście osadzona w grubej warstwie gipsu także miałem o co poszerzać :) Kieszeniowe natomiast na pewno dużo uproszczą. Co do sterowania tez polecam przyciski mono. Ja moje bistabilne pozamieniałem na mono wszędzie gdzie mam sterowniki i jest to dużo prostsze w obsłudze, przy mono gdzie mialem oswietlenie nieraz byla sytuacja ze łącznik w pozycji on ale swiatło wyłączone bo np były używane sceny albo off z aplikacji
Terkin
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 27, 2022 9:27 am

Dziękuję za odpowiedzi? A SRW-01 nadaje się do żaluzji w tym momencie, czy trzeba czekać na jaką aktualizację?
Da się do supli dodać też czujnik wiatrowy? Jak go podłączyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”