Supla i żaluzje fasadowe - kiedy?

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: wt lut 28, 2023 1:31 pm Czyli aktualne sterowniki np zamel na 1 roletę będzie wspierał góra, dół + nachylenie?

Wystarczy do tego 1 kanał? Czy tutaj to inaczej działa, niż światło czy brama gdzie chce mieć funkcje otwierania całej bramy lub jej części jako furtka to potrzebne są dwa kanały?
Zwykły SRW-01 jest w stanie sterować żaluzją fasadową z napędem używającym dwóch przewodów fazowych do sterowania.

Sterowanie fasadówkami będzie realizowane jednym kanałem (podobnym do kanału rolety, tylko z dodatkowym ustawieniem nachylenia).

Wg mojej wiedzy, standardowe napędy do fasadówek bez żadnej automatyki (czyli nie Somfy, oraz bez innego sterowania radiowego), powinny działać.
Jeśli masz jakiś konkretny napęd i rodzaj fasadówek na myśli, to podaj proszę dokładny model, to sprawdzę w dokumentacji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Właśnie mam znalezione komplet, który już ma jakieś sterowanie radiowe bodajże lub właśnie somfy to do takich się nie da podłączyć takiego modułu? Muszę szukać silnika do rolet bez żadnego sterownika?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: wt lut 28, 2023 9:36 pm Właśnie mam znalezione komplet, który już ma jakieś sterowanie radiowe bodajże lub właśnie somfy to do takich się nie da podłączyć takiego modułu? Muszę szukać silnika do rolet bez żadnego sterownika?
Jeśli roleta/żaluzja ma sterowanie radiowe, to znaczy, że ma już jakiś sterownik. Podłączanie dwóch sterowników jest trudne i zależy od możliwości obu urządzeń, ale z reguły nawet jak da się podłączyć, to możliwości sterowania w Supli są ograniczone (bo np. nie masz informacji o stanie otwarcia rolety/żaluzji).

Także jeśli chcesz mieć elastyczność i możliwość podłączania prawie dowolnego sterownika dostępnego na rynku, od Supli, przez Fibaro, Blebox, Tuya, Grenton, Fox, Shelly, Sonoff, itd. to znajdź napęd, bez wbudowaanego sterownika, taki który ma z reguły 4 przewody do podłączenia: L_góra, L_dół, N, PE, gdzie do L_xxx podłącza się 230 V, aby silnik pracował w danym kierunku.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Dzięki za info
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Brel: Akant M6/28

Czy do tego podłącze różnego rodzaju moduły zgodne z roletami fasadowymi?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pt mar 10, 2023 8:08 am Brel: Akant M6/28

Czy do tego podłącze różnego rodzaju moduły zgodne z roletami fasadowymi?
Google znajduje mi tylko firmę "Akant" zajmującą się żaluzjami. Nie widzę tam nigdzie informacji o tym jakie napędy używają.
Jeśli nie wiesz, a dostałeś po prostu od nich jakąś ofertę, to poproś o przesłanie linku lub pdf do specyfikacji napędu jaki montują.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Dostałem schematy w załączeniu
Załączniki
IMG_7029.JPG
IMG_7029.JPG (5.71 MiB) Przejrzano 357 razy
IMG_7028.JPG
IMG_7028.JPG (5.89 MiB) Przejrzano 357 razy
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

SRW-01 idealnie będzie pasował.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dokładnie o coś takiego chodziło. SRW będą z tym napędem współpracować.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Dzięki, a jak daleko jesteście z oprogramowaniem do fasadowych?

Kojarzysz czy shelly 2.5 obsługuje zmianę nachylenia żaluzji?

Czy dla Supli lepszym sterownikiem będzie mSRW? Gdzieś czytałem, że coś dodatkowego miał nowy moduł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”