MEW-01 analiza i wykres napięcia sieci

@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Ze swojej strony dodam, że napięcia z Supli w pełni pokrywają się z napięciami z falownika SE. Także jest ok.
Tom_ek
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 26, 2022 9:38 am

Przebrnąłem przez konfigurację MQTT w HA korzystając z integracji z brokerem Supli. Pobieram dane z MEW-1. Chcę zakupić sterownik Sonoff Basic R2 z możliwością zmiany softu m.im. na Supla. Czy po konfiguracji sterownika w Supli dane „popłyną” automatycznie do HA na tej samej konfiguracji MQTT bez dodatkowych ustawień?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystko zależy jakie funkcje chcesz na tym sonoff-ie uruchomić ale raczej nie będzie to nic co by do MQTT nie przeszło.
Tom_ek
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 26, 2022 9:38 am

To ma być przekaźnik, który ma być sterowany przez automatykę HA do włączania i wyłączania gniazda 3-fazowego za pośrednictwem stycznika 4-kanałowego. Nie wymyśliłem innego sposobu zarządzania gniazdem siły.
mazurekn
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 31, 2022 9:21 pm

pzygmunt pisze: sob mar 19, 2022 12:15 pm
dawidd pisze: sob mar 19, 2022 12:12 pm Kiedy można liczyć na zapis zdarzeń - zbyt wysokich lub niskich napiec?
Wraz z wydaniem kolejnej wersji. Pewnie początkiem kwietnia.
Witam.

Czy wiadomo może kiedy będzie możliwość przeglądania zdarzeń wysokich napięć.

Ogromna rzesza osób z PV zainstalowało miernik ze względu na problemy z napięciami. Możliwość analizy wysokich napięć pomogła by w rozwiązaniu problemów z instalacjami. Powiem więcej jest to wg. mnie najbardziej wyczekiwania funkcja w MEWie. Postawienie malinki i HA możliwe jest dla nielicznych tak na prawdę. Proszę o informację czy jest nadzieja na wprowadzenia wykresu napięcia lub zdarzeń (ew. wprowadzenia takiej opcji odpłatnej)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W kolejnym wydaniu cloud-a
mazurekn
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 31, 2022 9:21 pm

pzygmunt pisze: wt maja 31, 2022 9:47 pm W kolejnym wydaniu cloud-a
to już jest bardzo dobra informacja że jest taki plan. Jakie są to mniej więcej ramy czasowe?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Liczymy, że do końca czerwca się uda.
h00d
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 09, 2022 3:18 pm

pzygmunt pisze: wt maja 31, 2022 10:02 pm Liczymy, że do końca czerwca się uda.
Witam,

Podlaczylem dzisiaj swiezo zakupiony MEW-01 i tez jak obecnych w tym poscie ludzi uderzyl mnie brak logowania napiecia.
Dla uzytkownikow PV to chyba druga po zliczaniu produkcji pozadana funkcja.

Jako, ze juz jest lipiec - wiadomo cos o nowym cloud?

dziekuje!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Logowanie napięcia jak i pozostałych parametrów można zrealizować we własnym zakresie integrując MEW z lokalnym serwerem HA/Grafana/Zabbix. Nad wydaniem clouda, który będzie rejestrował „odchyłki” napięcia jeszcze pracujemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”