MEW-01 analiza i wykres napięcia sieci

fullsound
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 3:25 am

Cześć,
mam pytanie, czy w aplikacji SUPLA można jakoś zobaczyć i przeanalizować napięcie sieci mierzone MEW'em-01, na kazdej fazie tak jak np. pobieraną moc kazdej fazy?
Napiecie w danej chwili jest widoczne, ale przydalaby sie jakaś historia.
Jest taka opcja czy trzeba byłoby rozszerzyć aplikację?

pozdrawiam,
Jarek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki ma sens gromadzić historie pomiarów chwilowych napięcia ?
tomasz@erka.konin.pl
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 25, 2020 5:15 pm

np. żeby zweryfikować problemy z PV i niejasnymi błędami inwertera (w Afore błąd może oznaczać za wysokie napięcie ale też może pojawiać się przy zaniku jednej z faz...)
Dołączam do pytanie :) czy można wyciągnąć historię napięcia na poszczególnych fazach z MEW-01?
fullsound
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 3:25 am

tomasz@erka.konin.pl pisze: sob lip 25, 2020 5:19 pm np. żeby zweryfikować problemy z PV i niejasnymi błędami inwertera (w Afore błąd może oznaczać za wysokie napięcie ale też może pojawiać się przy zaniku jednej z faz...)
Dołączam do pytanie :) czy można wyciągnąć historię napięcia na poszczególnych fazach z MEW-01?
Dokladnie wlasnie o to chodzi - monitoring napięcia - wśród instalacji solarnych to ważny parametr
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aby wyłapać anomalie z historii należałoby zapisywać dane co kilka sekund. Taka granulacja nie wchodzi w grę. Aby miało to sens serwer musiałby zapisywać tylko anomalie o ile częstotliwość z jaką MEW wysyła dane na serwer (obecnie 5sek.) byłaby do tego wystarczająca.

Wtedy w historii byłoby np.

2020.07.25 19:41 - spadek napięcia poniżej 240V ( 199V )
2020.07.25 19:45 - powrót napięcia do normy


To tylko przykłady. Generalnie historia anomalii byłaby co zaimplementowania. Pytanie co mielibyśmy monitorować i w jakich widełkach.... no i dane z 5-VII sekundowym interwałami wystarczą. W innym wypadku to już sam MEW musiałby monitorować parametry i informować o odchyłkach.
tomasz@erka.konin.pl
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 25, 2020 5:15 pm

obecnie MEW wysyła 17 parametrów, 2 dodatkowe (średnie napięcie i częstotliwość z faz) nie byłyby chyba dużą różnicą...bo fakt 3 napięcia i 3 częstotliwości mogłyby już zrobić różnice serwerom.
Ewentualnie (nie wiem czy to wykonalne) ale wysyłka napięć i częstotliwości tylko gdy wykroczy poza polską norme
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Polska norma to ±10%, czyli od 207 do 253 V. Zdarza się u Ciebie, że napięcie zasilania wychodzi poza ten zakres?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
tomasz@erka.konin.pl
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 25, 2020 5:15 pm

jak spojrze w apke to nie (przeważnie jest 231-236 V), pytanie jak wygląda napięcie przez 24h a takiego wykresu nie mam.
Według serwisu błąd inwertera GridV.OutLim może być spowodowany przekroczeniem napięcia lub zanikiem jednej z faz -gdyby byłł wykres napięcia sieci byłoby jasne co nawala bo zanik jednej fazy też będzie widoczny na wykresie napięć na fazach -ok teraz sam zanegowałem to co napisałem wcześniej czyli że wystarczyłyby dane uśrednione z 3 faz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Gromadzenie tego typu danych jest nieefektywne. Co innego gromadzenie zdarzeń i to możemy wprowadzić.
tomasz@erka.konin.pl
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 25, 2020 5:15 pm

To już coś :)
Gdybym uruchomił własny serwer to czy wtedy jest/byłaby możliwość stałego rejestrowania napięć i częstotliwości?
PS suplą zainteresowałem się dopiero 2 miesiące temu więc jestem początkującym
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”