Kamera IP

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, temat zupełnie odbiegający od supl,i ale wierzę że są tu specjaliści którzy w jakiś sposób mi pomogą albo podpowiedzą gdzie szukać pomocy, jakoś nie mogłem znaleźć odpowiedniego forum.

Wpadła mi w ręce ostatnio taka o to kamera https://pl.aliexpress.com/item/40000197 ... 5c0fvqFEIP podłączyłem ją bezpośrednio do rutera i niby działa z oprogramowaniem CMS 3.0, ale za groma nie wiem co teraz należy zrobić bu podgląd z niej mieć wszędzie a nie tylko na PC na którym jest to oprogramowanie oraz jak ją zmusić do nagrywania np. na dysku podłączonym do RPI 4. Da się coś takiego zrobić w ogóle nie posiadając rejestratora czy tylko oglądanie na żywo na komputerze??

P.S sory że temat taki nie w tematyce. Jeśli uważacie że to nie jest odpowiednie miejsce to temat można usunąć i będę szukał dalej jakiegoś aktywnego forum w tej tematyce.
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Nie mam co prawda akurat tej kamerki, ale procedura jest podobna we wszystkich tego typu zabawkach - Musisz zainstalować na smartfonie ichniejszą aplikację ze sklepu Play- NVSEE i podać ID kamery, login i hasło do urządzenia. Nagrywanie obrazu jest możliwe na prawie każdym rejestratorze IP, jeżeli kamera wspiera protokół onvif , albo z poziomu programu CMS , ale wtedy musiałbyś mieć odpalony pecet z tym programem non stop. Na malince niestety nie uruchomisz programu CMS :lol:
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Ogólnie kamery, które pośredniczą przez jakąś chińską chmurę są bez sensu. Lepiej zainstalować taką, która ma wbudowany własny webserver i całkowicie nad nią panujesz.
Osobiście miałem kiedyś jakąś taką kamerkę i pomimo zmiany hasła oprogramowanie było tak dziurawe, że non stop dokonywano z niej ataków DDOS i kopaniu bitcoina :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Maniek913 pisze: wt cze 23, 2020 3:08 am Nie mam co prawda akurat tej kamerki, ale procedura jest podobna we wszystkich tego typu zabawkach - Musisz zainstalować na smartfonie ichniejszą aplikację ze sklepu Play- NVSEE i podać ID kamery, login i hasło do urządzenia. Nagrywanie obrazu jest możliwe na prawie każdym rejestratorze IP, jeżeli kamera wspiera protokół onvif , albo z poziomu programu CMS , ale wtedy musiałbyś mieć odpalony pecet z tym programem non stop. Na malince niestety nie uruchomisz programu CMS :lol:
Faktycznie przy odpalonym CMS coś tam nagrywa na dysk ale za groma nie mogę tego odtworzyć chociaż nagrywa w mp4, na vlc idzie tylko pasek postępu i zero obrazu.

Możecie polecić jakąś niedroga kamerę która była by mniej narażona na ataki z zewnątrz.
Scorcerer
Posty: 22
Rejestracja: czw maja 23, 2019 4:09 pm

PuteR pisze: wt cze 23, 2020 7:07 amFaktycznie przy odpalonym CMS coś tam nagrywa na dysk ale za groma nie mogę tego odtworzyć chociaż nagrywa w mp4, na vlc idzie tylko pasek postępu i zero obrazu.
Walczyłem ostatnio z czymś podobnym - mpv na linuksie spokojnie odtwarza, a ffmpeg pozwala to transkodować - to jest jakis H264 RAW czy inny badziew, na komórce odtworzyć to masakra (nie znalazłem apki która by to potrafiła).
PuteR pisze: wt cze 23, 2020 7:07 amMożecie polecić jakąś niedroga kamerę która była by mniej narażona na ataki z zewnątrz.
Nie ma takich - zwłaszcza chińszczyzny lubić sobie "zadzwonić do domu" - ja swoją zablokowałem na routerze/firewallu, albo lokalnie albo nic.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

OK, rozumiem w takim razie co ewentualnie najlepiej podłączyć by bez rejestratora mieć podgląd lokalnie i z poza sieci oraz nagrywanie.
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Według mojego rozeznania stosunkowo najmniej "dziurawe" są te które współpracują z oprogramowaniem "CamHi".Mam je w "opiece " :D od jakiś 2 lat lat w kilku lokalizacjach, i po ustawieniu silnego hasła , zmianie domyślnego usera i domyślnych portów jest spoko - nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów wzmożonego ruchu, zamulania itp. To w dalszym ciągu jest jakiś bliżej nie znany chiński serwer , ale w odróżnieniu od np chmury firmy "XM" lub "adsse" nie można się połączyć z kamerą nie znając hasła, co w przypadku tych dwóch i jeszcze kilku było możliwe za pomocą dedykowanego oprogramowania do wyszukiwania kamer. Najbardziej badziewne pod tym względem są wszystkie kamerki które nie mają swojego interfejsu web-owego, konfigurowane za pomocą specjalnych aplikacji. Co do odtwarzania nagrań to w przypadku CamHi masz do dyspozycji wraz z oprogramowaniem playerek co to odtwarza i konwerter do mp4 lub avi i wtedy odtwarzacze już bez problemu je akceptują.
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

chyba za dużo tego jak dla mnie :] Powiedzcie mi czy w jakiś sposób mogę sprawdzić czy akurat ta kamera nie jest wykorzystywana do niecnych celów :]. Oprogramowanie które do niej mam jest jakieś dziwne i mało co mogę na nim zrobić. Samo uruchomienie go na PC odbywa się na zasadzie wpisania domyślnego loginu i bez podania hasła i za groma nie mogę tego zmienić :(
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

PuteR pisze: wt cze 23, 2020 5:09 pm OK, rozumiem w takim razie co ewentualnie najlepiej podłączyć by bez rejestratora mieć podgląd lokalnie i z poza sieci oraz nagrywanie.
Z tanich działających niezależnie od rejestratora kamer z wbudowanym własnym webserwerem to polecam BCS-P-212R-E-II BCS Point.
U siebie mam kilka tych kamer i śmigają zadowalająco.
Rejestracja z tej kamery polega na robieniu zdjęć na dowolnym serwerze FTP. Oprócz tego wspiera wszystko czego potrzebujesz, aby spiąć ją z dowolnym rejestratorem.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”