Sonoff Pow wydanie R2 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX

User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Podczas kalibracji używaj odbiornika o stałym obciążeniu, najlepiej żarówki starego typu lub halogenu , telewizor zmienia pobór prądu zależnie od wyświetlanych kolorów im więcej bieli tym więcej watów co utrudnia ustalenie poprawnych wartości.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
rexxim
Posts: 10
Joined: Sat Jul 09, 2022 5:58 pm

Post

shimano73 wrote: Wed Jul 13, 2022 11:07 am Podczas kalibracji używaj odbiornika o stałym obciążeniu, najlepiej żarówki starego typu lub halogenu , telewizor zmienia pobór prądu zależnie od wyświetlanych kolorów im więcej bieli tym więcej watów co utrudnia ustalenie poprawnych wartości.
Dziękuję Tobie za pomoc :)

Czy jeśli odpene wszystko i podepnę żarówkę, to mam zresetować POW R2 i pod adresem 192.168.1.4 wpisac aktualne napięcie i moc żarówki?
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Nie używałem jeszcze tego sonoff’a , mam za to kilka szt gosund sp111 i tam tak to dokładnie wyglada .
Ja dodatkowo używam takiego gniazdkowego licznika z wyświetlaczem i do sp111 wpisuje wartości z tego licznika
I zamiast żarówki włączyłem czajnik 😁.
Należy zwrócić uwagę ze nawet żarówka starego typu , halogen czy czajnik pobiera prąd inny na zimno a inny po np minucie gdy odbiorniki się wygrzeją
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
wwpiotr
Posts: 36
Joined: Fri Nov 04, 2016 9:14 am

Post

Cześć,
Mam problem z sonoff pow r2, wrzuciłem gotowy soft pod r2 i cały czas pokazuje mi zużycie 0, napiecie i prąd również 0. Następnie przygotowałem z generic GUI ustawiłem przekaznik przycisk i zrobiłem kalibrację i nadal zużycie 0. Przekaznik, przycisk, diody działają poprawnie.
Myślałem że ubiłem układ przez przypadkowe podłączenie pod 5v ale w dtr układu jest widzę że ma być zasilany z 5v.
Wartości z układu cse7766 które widnieją po zalogowaniu się na urządzenie są cały czas takie same.
Przed zmiana softu wszystko działało poprawnie.

Edit, przyczyna chyba znaleziona, zastosowany układ to cse7759 a nie cse7766.
Muszę wrzucić inny soft
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
wwpiotr
Posts: 36
Joined: Fri Nov 04, 2016 9:14 am

Post

Już nie wiem co mam wrzucić, prubuje kilka softów i nic. Wrzuciłem gotowca Sonoff_Pow_zabbix po podlaczniu świeci niebieska dioda po minucie gaśnie, nie rozsyła wifi, trzymałem przycisk przez 10sekund, naciskalem 10x i nadal nic, przekaznik nie reaguje na przycisk. Nie mogę zmusić go do współpracy, czy ktoś pomoże? Zdjęcie wnętrza poniżej
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
djack2017
Posts: 686
Joined: Mon Nov 27, 2017 7:36 am

Post

To nie jest Sonoff-POW R2 tylko Sonoff-POW. Firmware do tego sterownika jest tutaj:
https://djack.com.pl/modules.php?name=D ... it&lid=328
Przed wgraniem wyczyść najpierw pamięć blankiem.

Parametry programowania:
BAUDRATE: 115200
Flash Size: 4MB
Flash speed: 40Mhz
SPI Mode: DOUT

Wgrywaj po kolei:
blank_1MB.bin ------------------------>0x00000
boot_v1.5.bin -------------------------->0x00000
esp_init_data_default.bin -------->0xFC000
sonoff_pow_zabbix.bin ----------->0x01000
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
wwpiotr
Posts: 36
Joined: Fri Nov 04, 2016 9:14 am

Post

Niestety ale po wgraniu tego softu zapala się niebieska dioda, świeci 30 sekund i gaśnie na 2 minuty i tak w kółko, nie rozgłasza wifi nie reaguje na przycisk. Wrzucałem ten soft chyb 10 razy w każdy możliwy sposób. Jak wrzucę soft z POW R2 to działa wszystko poza odczytem napięcia i prądu czyli układ jest bezużyteczny. Jak wrzucę soft wygenerowany z GUI to działa ale nie ma obsługi mojego układu czyli cse7759.
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

wwpiotr wrote: Thu Sep 15, 2022 8:17 pm Niestety ale po wgraniu tego softu ...
Spróbuj wgrać ten soft od @djack2017 , ale z takimi parametrami:

Parametry programowania:
BAUDRATE: 115200
Flash Size: 1MB ( 8Mbit )
Flash speed: 40Mhz
SPI Mode: DOUT

Zwróć szczególną uwagę na jednostke Flash Size:
W zależności od programu musisz poprawnie ustawić:
1MB lub 8Mbit ( 1MB = 8Mbit ).
wwpiotr
Posts: 36
Joined: Fri Nov 04, 2016 9:14 am

Post

Ustawiłem w ESP8266Flasher 1MByte tak jak pisałeś, niestety po ponownym uruchomieniu tak samo, świeci niebieska dioda i nie reaguje.
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

A wgrywasz te trzy pliki na raz ( razem ) ?

Return to “Sonoff POW”