Sonoff Dual roletowy

arkomp
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 09, 2018 12:50 pm

Prośba o pomoc jaki soft wgrać do sonoff dual żeby działał jako moduł roletowy, widzę że taki soft jest ponieważ sonoff jest sprzedawany z takim softem https://allegro.pl/sonoff-wi-fi-sterown ... 11405.html
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Firmware z nazwą rollershutter są do rolet. Ale który będzie miał tą samą pinologie to już musisz sprawdzić sam.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dual nie nadaje się do rolet
leo
Posty: 16
Rejestracja: czw cze 28, 2018 10:55 am
Lokalizacja: Częstochowa

@pzygmunt możesz wyjaśnić dlaczego Dual się nie nadaje ? Aktualnie sam testuje Duala z wgranym inCan-a Easy i do tej pory wydawało mi się
że działa.
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Dual może Ci puścić fazę jednocześnie na oba kierunki i silnik się zwyczajnie spali.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dlatego, że przyciski Dual-a sterują przekaźnikami niezależnie od ESP. Oznacza to, że zmieniając pozycję rolety przyciskami fizycznymi moduł będzie gubił jej położenie. W przypadku Dual-a nie powinieneś jej kalibrować jak chcesz używać przycisków fizycznych... lub po prostu używaj tylko aplikacji.

No i to co napisał @Lechu_
Faza na obu kierunkach może się pojawić ale to również dotyczy używania fizycznych przycisków.
Programowo nie powinno się tak zdarzyć.
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

To co użyć do sterowania rolet ?:D bo u mnie za około 2 tyg będą montowali i chciałbym się już jakoś przygotować, to używać dual się da czy lepiej zakupić zamela?
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Polecam inCana , używam i jestem zadowolony .
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

andras pisze: śr wrz 19, 2018 6:31 pm Polecam inCana , używam i jestem zadowolony .
Oprogramowanie do duala czy modul? Bo troche zielony w tym jestem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”