Mapa Drogowa

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mapa drogowa w PDF-ie
Załączniki
MapaDrogowa.pdf
(122.52 KiB) Pobrany 3836 razy
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Bardzo zadowalająca mapa drogowa :)
Jedyna rzecz, którą chciałbym szybciej to - logika, ale nie od razu Rzym zbudowano :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Scen nie będzie w tym roku ;/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

maras pisze: pt lip 13, 2018 11:33 am Scen nie będzie w tym roku ;/
Szansa jest
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Domyślam się, że nie chcesz się wiązać terminami, ale macie jakieś założenia co ile będziecie wypuszczać aktualizacje?
Co kwartał? Rzadziej / Częściej??
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jak ruszą linki bezpośrednie to już będzie można cuda zdziałać, nawet integracje z satel którą już mam opracowaną. Funkcja przycisk już nie będzie potrzebna.
Obrazek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

W następnej wersji (czego nie widać w mapie drogowej) będzie wprowadzona też autentykacja w klasycznym flow OAuth i dostęp do API za pomocą możliwych do wygenerowania w ustawieniach konta tokenów. Jest to poniekąd wymuszone przez sposób integracji z Google/Alexa, ale moim zdaniem też będzie to milowy krok w kierunku ułatwienia integracji z zewnętrznymi rozwiązaniami. Nie trzeba już będzie używać SUPLA Scripts jako brokera do łatwiejszego dostępu do supli ;-)
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Duch__ pisze: wt lip 17, 2018 7:50 pm Jak ruszą linki bezpośrednie to już będzie można cuda zdziałać, nawet integracje z satel którą już mam opracowaną. Funkcja przycisk już nie będzie potrzebna.
Co masz na myśli? Właśnie chcę połączyć Integrę z Suplą. Na razie tylko w jednym kierunku - załączanie alarmu przez Suplę. Supla zwiera poprzez przekaźnik wejście w Integrze, które załącza alarm.
Interfejs poprzez np ETHM-1 to marzenie, choć nie wiem czy to dobry pomysł, bo do serwera może być w danym momencie podłączone tylko jedno urządzenie, co dość mocno ogranicza.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Integracje z satel po ethm mialem na mysli. Ja robie w drugą stronę, tj. odczyt stanów alamu, uzbrojeń, wejść i wyjść.
Obrazek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Duch__ pisze: śr lip 18, 2018 12:45 pm Integracje z satel po ethm mialem na mysli. Ja robie w drugą stronę, tj. odczyt stanów alamu, uzbrojeń, wejść i wyjść.
Tylko jak pobierasz dane z ETHM to nie połączysz się już innym urządzeniem np telefonem z aplikacją Integra do sprawdzenia systemu/uzbrojenia /rozbrojenia alarmu itd
Zanim znalazłem projekt SUPLA to sterowanie urządzeniami/bramą/garażem/ światłem robiłem z pozycji apki na telefon INTEGRA i serwera SATEL, jednak przy przejściu z WIFI na gprs (zmiana nr IP) zrywa połączenie i przez kilka minut nie można się połączyć (urządzenie zajęte). Supla pod tym względem działa o wiele lepiej. Jeżeli supla by miała już wszystko co jest zapisane w Mapie Drogowej (praktycznie Integra z modułami 5 razy tańszymi) to by już była bajka :D
Tak naprawdę to ze względu na Apkę i koszt modułów (moduły ABAX są dość drogie, Supla z WIFI prawie darmowe)+ za miesiąc asystent google przechodzę z Integry na Suplę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”