[PORADNIK] Arduino IDE

Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

klew pisze: pn lis 21, 2022 8:54 am Jeśli są widoczne na żółto w Cloud, to znaczy, że nie jest na nich ustawiona żadna funkcja.
Przypisz im w Cloud funkcję, a pojawią się w aplikacji.
OK. Działa, a czy jest sposób abym zadeklarował w programie od razu jaką funkcję ma pełnić przekaźnik, bo tak jak mówiłem jak się z niewiadomych przyczyn coś zawiesi, to chciałbym aby jednak funkcja była przypisana, urządzenie będzie pracowało w domu rodziców i oni nie poustawiają sobie raczej tego sami na szybko.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

veeroos pisze: pn lis 21, 2022 9:53 am
klew pisze: pn lis 21, 2022 8:54 am Jeśli są widoczne na żółto w Cloud, to znaczy, że nie jest na nich ustawiona żadna funkcja.
Przypisz im w Cloud funkcję, a pojawią się w aplikacji.
OK. Działa, a czy jest sposób abym zadeklarował w programie od razu jaką funkcję ma pełnić przekaźnik, bo tak jak mówiłem jak się z niewiadomych przyczyn coś zawiesi, to chciałbym aby jednak funkcja była przypisana, urządzenie będzie pracowało w domu rodziców i oni nie poustawiają sobie raczej tego sami na szybko.
Jak ustawisz to w Cloud, to ewentualny późniejszy brak sieci niewiele tutaj zepsuje.

Domyślną funkcję ustawia się np tak:

Kod: Zaznacz cały

 relay_0->getChannel()->setDefault(SUPLA_CHANNELFNC_POWERSWITCH);
 
Ona jest używana tylko przy pierwszej rejestracji urządzenia w Cloud. Czyli jeśli dodasz nowe urządzenie z takim ustawieniem, to domyślnie nie będzie na "żółto" w Cloud, tylko będzie miało przypisaną funkcję włącznika zasialnia i jako taki pojawi się w apkach na telefonach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

#klew dzieki, ogarnąłem. Właśnie zależało mi żeby zadeklarować konkretny typ urządzenia podłączony pod konkretny Pin GPIO, nie miałem problemu, że urządzenie rozłączało się z serwerem. Miałem taki problem, że po wgraniu wygenerowanego GG jak ustawiłem porty, to moduł potrafił mi się zresetować i musiałem ponownie wszystko konfigurować, na przykład miałem wejścia ustawione, przycisk konfiguracyjny i diodę sygnalizacyjną też, zacząłem konfigurować na przykład wyjścia i nagle moduł ESP resetuje się i muszę wszystko od nowa ustawiać. Jeśli takie coś sie stało to chciałem uniknąć, że podczas normalnej pracy moduł zaliczy "zwiechę" i wywali mi wszystkie ustawienia, możliwe, że to by nie nastąpiło i takie rzeczy mogą się stać jedynie przy konfiguracji, ale nie chciałem ryzykować. Dlatego też na sztywno chciałem przypisać porty. Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
mrprezident14
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 26, 2022 4:27 pm
Lokalizacja: Żywiec

Jest jakiś poradnik do tego na YT.
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

W sumie to by się przydał jakiś tutorial deklarowania obsługi poszczególnych elementów, i po każdej aktualizacji biblioteki aktualizacja obsługi, bo jak już widzę fajny przykład,.który mógłbym zastosować w praktyce, to nagle okazuje się że i owszem by działał, ale na starej bibliotece. Na nowej inaczej trzeba to deklarować... Wiem wiem, że wszystko można wygenerować w GUI Generic Builder, ale pewnie nie tylko mi przydałby się bardziej szczegółowy opis deklaracji.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Panowie, znaleźliście niszę :p
Nagrywajcie i piszcie tutoriale ,;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: śr lis 30, 2022 7:56 pm Panowie, znaleźliście niszę :p
Nagrywajcie i piszcie tutoriale ,;)
potwierdza się stara prawda, że sarkazm cechą ludzi inteligentnych ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

A ja tak z innej beczki , zainstalowałem dziś Arduino IDE 2.0.2 i przeżyłem szok podczas kompilacji GG - 16min na moim juz leciwym lenovo, chyba czas napisać list do Mikołaja :lol:
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

shimano73 pisze: czw gru 01, 2022 4:17 pm A ja tak z innej beczki , zainstalowałem dziś Arduino IDE 2.0.2 i przeżyłem szok podczas kompilacji GG - 16min na moim juz leciwym lenovo, chyba czas napisać list do Mikołaja :lol:
To wina Windowsa ;)
Zmień na Linuxa i skrócisz ten czas 5-10x
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

klew pisze: czw gru 01, 2022 4:47 pm
shimano73 pisze: czw gru 01, 2022 4:17 pm A ja tak z innej beczki , zainstalowałem dziś Arduino IDE 2.0.2 i przeżyłem szok podczas kompilacji GG - 16min na moim juz leciwym lenovo, chyba czas napisać list do Mikołaja :lol:
To wina Windowsa ;)
Zmień na Linuxa i skrócisz ten czas 5-10x
Zapewne masz rację , zrobiłem test na laptopie syna u niego intel i5 7 gen i czas pierwszej kompilacji to 7min.
Co do tego Linuxa , to wielokrotnie próbowałem instalować win i debian na jednym kompie, nigdy sie to nie udawało zawsze jakieś problemy a jednego razu to nawet padla mi partycja z win . Niestety win jest mi potrzebny do obsługi systemów alarmowych.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”