Opis protokołu Supla

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Podpinam się do tematu. Opis protokołu SUPLA by mi też się przydał, bez konieczności czytania kodu w C++ czy debagowania SuplaDevice :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie bardzo jest na to czas :/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt sie 17, 2021 10:14 pm Nie bardzo jest na to czas :/
Domyślam się, ale to nie zmienia faktu, żeby się przydała taka dokumentacja ;)
Chce napisać prostego klienta, ale nie w C++ i nie pod ESP i zaoszczędziłbym sporo czasu pomijając prace śledcze nad protokołem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W czym chcesz napisać tego klienta ?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt sie 17, 2021 10:30 pm W czym chcesz napisać tego klienta ?
W PHP
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz zaadoptować klienta w c jako moduł do PHP. Wtedy ładujesz klienta jako rozszerzenie. Nie musisz pisać implementacji całego protokołu. Musisz też pamiętać, że komunikacja z serwerem jest asynchroniczna.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt sie 17, 2021 11:01 pm Możesz zaadoptować klienta w c jako moduł do PHP. Wtedy ładujesz klienta jako rozszerzenie. Nie musisz pisać implementacji całego protokołu.
Nigdy tego nie robiłem...
pzygmunt pisze: wt sie 17, 2021 11:01 pm Musisz też pamiętać, że komunikacja z serwerem jest asynchroniczna.
Tak, wiem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Sheezo
Posty: 34
Rejestracja: czw paź 21, 2021 1:28 pm

A czy jest ktoś mądry na forum kto wytłumaczy jak zarejestrować poprawnie AT? Nie używam arduino a chcę dodać funkcjonalność do sterownika GPRS. Mam na nich po 8 wejść które chciałbym używać jako AT. Niestety podczas rejestracji nie pokazuje mi listy wyzwalaczy. Czytałem na forum o jakichś buttonach i sensorach ale już się w tym gubie. Czy można wiedzieć jakich dokładnie procedur używać aby to działało?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sheezo pisze: sob lis 26, 2022 10:45 am A czy jest ktoś mądry na forum kto wytłumaczy jak zarejestrować poprawnie AT? Nie używam arduino a chcę dodać funkcjonalność do sterownika GPRS. Mam na nich po 8 wejść które chciałbym używać jako AT. Niestety podczas rejestracji nie pokazuje mi listy wyzwalaczy. Czytałem na forum o jakichś buttonach i sensorach ale już się w tym gubie. Czy można wiedzieć jakich dokładnie procedur używać aby to działało?

Pozdrawiam.
A czego używasz jeśli nie Arduino IDE? Robisz to na bibliotece SuplaDevice?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sheezo
Posty: 34
Rejestracja: czw paź 21, 2021 1:28 pm

Mój sterownik GPRS nie posiada układu ESP. Używam CortexM4 + modem SIM800C. Jakiś czas temu już go przedstawiałem na forum. Komunikacja między prockiem a modemem po komendach AT. Dlatego potrzebuję znać protokuł komunikacyjny. Takie rzeczy jak sterowanie przekaźnikami, wyświetlanie temperatury i inne to oganąłem. Odbiłem się na action trigger. Czy jesteś mi w stanie pomóc? Nie oczekuję od razu całego opisu ale tylko wypisać jakie procedury uruchamiać po kolei.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”