Reakcja + scena wyłącz

Sterownik jednokanałowy
ozzixdd
Posts: 44
Joined: Wed Nov 20, 2019 4:56 pm

Post

Witam. Posiadam pastylkę ROW-1 i mam ją do sterowania Bojlerem. Ogólnie mam w rozdzielnicy rozłączniki który po 2h rozłącza mi załączenie bojlera. Ale chce to zrobić przez suple bo wtedy rozłącza mi zasada zaniku zasilania na Bojlerze ale zostaje załączone w Supli.
Załączam Bojler albo Supla albo przyciskiem Mono stabilnym ale też przez oczywiście suple.
Chciałem zrobić Scenę że po upływie 2h rozłączy zasilanie i potem reakcję że po załączeniu pastylki ma załączyć tą scenę. Czyli wydaje mi się że po 2h by zawsze wyłączyli w samej supli zasilanie na dany bojler.
Jednak gdy próbuje zrobić scenę to przyjmuje informacje że maksymalnie mogę dać 60 minut. Gdy spróbować dać 2x 60 minut niestety dalej to pokazuje.
Jest na to jakiś inny patent czy coś źle robię?
Pozdrawiam
User avatar
myxhir
Posts: 361
Joined: Thu Jan 07, 2021 12:16 pm
Location: Skórzewo, Poznań

Post

Jest jak piszesz, możesz dać max 60 min zwłoki. To co przychodzi mi na myśl dajesz opóźnienie 60 min, i wykonujesz kolejna scenę (czyli masz 2 sceny w kaskadzie), która po 60 min wyłącza urządzenie, natomiast jeśli nie będzie neta lub urządzenie będzie niedostępne w sieci to nie zostanie ono wyłączone
ozzixdd
Posts: 44
Joined: Wed Nov 20, 2019 4:56 pm

Post

myxhir wrote: Wed Mar 27, 2024 12:46 pm Jest jak piszesz, możesz dać max 60 min zwłoki. To co przychodzi mi na myśl dajesz opóźnienie 60 min, i wykonujesz kolejna scenę (czyli masz 2 sceny w kaskadzie), która po 60 min wyłącza urządzenie, natomiast jeśli nie będzie neta lub urządzenie będzie niedostępne w sieci to nie zostanie ono wyłączone
Czyli muszę zrobić scenę 60 minut, scenę 60 minut i wyłącz, scenę zbierającą dane dwie sceny w jedną. Żeby dodać do reakcji 🤣🤣
No ale chociaż jakieś rozwiązanie.

P.S. wyłączy tak czy siak bo mam mechaniczne rozłączanie czasowe (odcina prąd do źródła), ale w aplikacji wygląda dalej na uruchomione
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie lepiej wpiąć ten wyłącznik czasowy pod wejście ROW ?
ozzixdd
Posts: 44
Joined: Wed Nov 20, 2019 4:56 pm

Post

Jasne jest to rozwiązanie. Ale chciałem mieć możliwość zmiany czasu przez suple nie ingerując w tamtą rozdzielnie elektryczną. Bo nikomu z domowników nie jestem w stanie wytłumaczyć (boja się prądu i koniec) mimo że to pokretlo zwykłe, temu chciałem na mechanicznym pokretle mieć czas optymalny a jednak supla łatwo to korygować będąc na delegacjach firmowych.
User avatar
myxhir
Posts: 361
Joined: Thu Jan 07, 2021 12:16 pm
Location: Skórzewo, Poznań

Post

ozzixdd wrote: Wed Mar 27, 2024 1:56 pm Jasne jest to rozwiązanie. Ale chciałem mieć możliwość zmiany czasu przez suple nie ingerując w tamtą rozdzielnie elektryczną. Bo nikomu z domowników nie jestem w stanie wytłumaczyć (boja się prądu i koniec) mimo że to pokretlo zwykłe, temu chciałem na mechanicznym pokretle mieć czas optymalny a jednak supla łatwo to korygować będąc na delegacjach firmowych.
Opcjonalnie zamiast ROW możesz dać np shelly 1 i wgrać tam guigeneric i kanał ustawić jako automat schodoway ale max czas dla automatu to 7200 sek czyli 2h
ozzixdd
Posts: 44
Joined: Wed Nov 20, 2019 4:56 pm

Post

No w sumie nigdy w nic, nic nie wgrywałem. Więc wątpię że bym sobie poradził :)
User avatar
myxhir
Posts: 361
Joined: Thu Jan 07, 2021 12:16 pm
Location: Skórzewo, Poznań

Post

ozzixdd wrote: Wed Mar 27, 2024 6:44 pm No w sumie nigdy w nic, nic nie wgrywałem. Więc wątpię że bym sobie poradził :)
Uwierz jestem laikiem a dałem radę :-) wystarczy kupić odpowiedni programator a na stronie GG jest wszystko opisane. Jednym programatorem wgrałem soft w jakieś 17 urządzeń już:-)

Return to “ZAMEL ROW-01”