Praca offline

przemek_maly
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 26, 2020 10:05 am

Część,

Kolega mnie prosił o pomoc w automatyzacji podlewania na działce RODO.
Jak nie trudno się domyślić nie ma tam internetu.
Czy, jeśli zapakuję suple na wemos D1 mini i ustawię automatyczne włączenie przekaźnika od załóżmy 18-19 godziny to czy pomimo braku internetu automatyzacja będzie działać?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Nie będzie. Wemos nie ma zegara a harmonogramy są odpalana via internet. Rozwiązaniem modem gsm za 100zl plus abonament za 5zl/msc.
Lub radiówka a wemos w miejscu gdzie jest net.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

przemek_maly pisze: czw cze 08, 2023 2:36 pm Część,

Kolega mnie prosił o pomoc w automatyzacji podlewania na działce RODO.
Jak nie trudno się domyślić nie ma tam internetu.
Czy, jeśli zapakuję suple na wemos D1 mini i ustawię automatyczne włączenie przekaźnika od załóżmy 18-19 godziny to czy pomimo braku internetu automatyzacja będzie działać?
Możesz zrobić sobie harmonogram oczywiście bez Supli o danej godz będzie się włączał przekaźnik. Wystarczy że do wemosa lub innego procka dodasz timer np PCF8563 po I2C + kawałek napisania programu. Ja tak mam w miejscu gdzie nie ma neta i zasilania co 3 dni włącza mi coś tam o 11:00 i idzie spać.
Druga opcja to zakup programatora wystarczy wyjąć sam programator i przez rezystor + tranzystor wysterować sygnał żeby wybudzać procek tam masz wyświetlacz i pełno różnych opcji czasowych też takie coś przerabiałem i chodzi 3 lata załącza o danej godz. Spanie ma takie że pobiera tylko 2.2uA z tym wyświetlaczem. Z olx używkę kupiłem za 15zl i chodzi do dziś.
Do podtrzymania zasilania kiedy będę wymieniał baterie choć szybko to nie nastąpi z 5lat dodałem super kondensator żeby timer nie stracił ustawień. Ten pcf posiada gniazdo na baterie która potrzymuje więc tam już nic nie musisz dodawać.
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

A nie lepiej po prostu kupić najtańszy sterownik? Zakładam, że na RODO nie ma skomplikowanej instalacji z podziałem na sekcje więc takie coś powinno wystarczyć
https://www.lidl.pl/p/parkside-sterowni ... LEQAvD_BwE
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”