Sterownik Zamel SBW-02

Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

Witam,
Chciałbym podłączyć sterownik SBW-2 , żeby móc sterować bramą wjazdową i elektro zaczepem furtki przez aplikację i moje pytanie przy jest to możliwe w moim przypadku (z tego co poczytałem to najprawdopodobniej tak).
Opis sytuacji (zdjęcia w załącznikach)
W domu posiadam domofon Orno, pod który chciałbym podpiąć SBW-2 z niego wychodzą przewody do napędu bramy (mhouse) 5 i 6 na zadęciu, przewody 1,2,3,4 idą do kasety zewnętrznej, natomiast z kasety idą dwa przewody na elektro zaczep.
Proszę o podpowiedź jak to wszystko spiąć , żeby działało.
ja zrobił bym to tak, ale wolę posłuchać rad specjalistów:
przewody 5 i 6 z domofonu podpinam pod 11 i 14 sterownika i łącze z napędem we wtykach stop i open ?, natomiast A1 i A2 ze sterownika podpinam pod przewód z zasilaniem domofonu ( poniżej 6), - w tym momencie powinna działać brama ?
Z ryglem mam większy problem, zrobił bym tak:
Przewodem w sterowniku zmostkował bym 21 i A1 ,a 24 podpiął do 3 w domofonie
Czy ma szanse to wszystko zadziałać, ( chciałbym żeby w dalszym ciągu otwierać furtkę przyciskiem domofonu)
Przepraszam jeżeli coś napisałem nielogicznie, z góry dziękuje za pomoc
Załączniki
sbw-02
sbw-02
sterownik sbw 2.png (314.84 KiB) Przejrzano 345 razy
Domofon
Domofon
domofon.jpg (482.28 KiB) Przejrzano 345 razy
napęd mhouse
napęd mhouse
napęd.jpg (503.23 KiB) Przejrzano 345 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zasilanie być może możesz wziąć z 2 i 4, ale może bezpieczniej jak wepniesz się w zasilacz.

Jeśli chodzi o bramę to możesz tak podłączyć jak opisałeś z tym, że nie uzyskasz informacji zwrotnej o tym czy brama jest otwarta czy nie, tracąc funkcje automatycznego zamykania bramy czy też sterowania głosowego.

Jeśli chodzi o unifon to zakładam, że Twoje podłączenie jest zgodne z górnym schematem (zdjęcie poniżej).
24 do 3 w domofonie, a 21 raczej do 2 lub 4 z tym, że błędna decyzja będzie skutkowała uszkodzeniem domofonu.

Podłącz multimetr pod 2, 3 i sprawdź jakie jest tam napięcie w przypadku gdy przycisk otwierania jest naciśnięty i zwolniony.
Powtórz to samo z 3 i 4.

Jeśli na 3 i 4 pojawi się przy naciśnięciu przycisku napięcie to 21 do 2.
Jeśli na 3 i 2 to 21 do 4.

Może otwórz obudowę i zobacz do czego jest podłączony przycisk otwierania.
PS. Podłączasz na własną odpowiedzialność ;)
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-05-30 o 11.51.16.png
Zrzut ekranu 2023-05-30 o 11.51.16.png (154.28 KiB) Przejrzano 332 razy
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

Dzięki za odpowiedź.
Schemat się zgadza, tak to było podłączane.
Proszę doprecyzuj o co chodzi z "Zasilanie być może możesz wziąć z 2 i 4, ale może bezpieczniej jak wepniesz się w zasilacz."
Powyżej pisałem, że napięcie "A1 i A2 ze sterownika podpinam pod przewód z zasilaniem domofonu"- czy tak nie można?
Dlaczego "nie uzyskasz informacji zwrotnej o tym czy brama jest otwarta czy nie, tracąc funkcje automatycznego zamykania bramy" co musiał bym zrobić, żeby to działało?
Czy przewody 11 i 14 ze sterownika wpinam w napęd we wtyki stop i open?
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

Proszę jeszcze o jedno potwierdzenie, na infolinii mhousa powiedzieli mi, że przewody ze sterownika 11 i 14 powinny być podpięte w napędzie tylko pod zacisk open jeden do lewego , drugi do prawego. (czyli do zacisku stop nic nie wpinam)?
dzieki
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Asz3 pisze: wt maja 30, 2023 10:38 am Proszę doprecyzuj o co chodzi z "Zasilanie być może możesz wziąć z 2 i 4, ale może bezpieczniej jak wepniesz się w zasilacz."
To znaczy, że można próbować podłączyć A1 i A2 pod wyżej wymienione zaciski.
Asz3 pisze: wt maja 30, 2023 10:38 am Powyżej pisałem, że napięcie "A1 i A2 ze sterownika podpinam pod przewód z zasilaniem domofonu"- czy tak nie można?
Można ale musisz rozciąć przewód.

Asz3 pisze: wt maja 30, 2023 10:38 am Dlaczego "nie uzyskasz informacji zwrotnej o tym czy brama jest otwarta czy nie, tracąc funkcje automatycznego zamykania bramy" co musiał bym zrobić, żeby to działało?
Musiałbyś przy bramie zamontować kontaktron i podłączyć go pod A1 i IN1.
Asz3 pisze: wt maja 30, 2023 10:38 am Czy przewody 11 i 14 ze sterownika wpinam w napęd we wtyki stop i open?
Tylko w OPEN.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Asz3 pisze: wt maja 30, 2023 12:07 pm Proszę jeszcze o jedno potwierdzenie, na infolinii mhousa powiedzieli mi, że przewody ze sterownika 11 i 14 powinny być podpięte w napędzie tylko pod zacisk open jeden do lewego , drugi do prawego. (czyli do zacisku stop nic nie wpinam)?
dzieki
Zgadza się.
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

Dziękuje z odpowiedź.
Powiedz jeszcze proszę czy ma znaczenie do którego zacisku podpinam A1 ze sterownika do 2 czy 4 domofonu?
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

pzygmunt, zrobiłem pomiary i wychodzą jakieś dziwne rzeczy, podpinając multimetr do
2 i 3 nienaciśnięty brak napięcia, z przyciskiem 12V
3 i 4 nienaciśnięty 200mV, z naciśniętym otwieraniem 9V
najdziwniejsze jest że jak sprawdzam zasilacz to pokazuje napięcie 15 V
5 i 6 jest napięcie 14V
Czy sądzisz , że może być uszkodzony domofon?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie nie świadczy o uszkodzeniu. Możesz otworzyć obudowę czy nie masz takiej możliwości ?
Chodzi o zweryfikowanie jak jest podłączony przycisk otwierania.
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

Chodź Ci o otwarcie obudowy domofonu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”