MEW-01 połączenie po kablu

takieo
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 28, 2023 12:08 pm

Cześć, mam dwie rozdzielnice obok siebie z MEW-01 w każdej. W odległości ok. 3m od nich mam access point TP Link EAP235-Wall nadający WiFi 2.4 ustawiony i wykorzystywany tylko przed mewki (żadnych ograniczeń prędkości, mewki mają zarezerwowane statyczne IP). Obie mewki mają wyciągnięte anteny na zewnątrz na drzwi rozdzielnic, ponieważ wcześniej przy zamkniętych metalowych drzwiczkach ich jakość sygnału spadała do 8-12% i nie łączyły się. Teraz przy antenach na zewnątrz sygnał waha się 20-35%, co i tak nie zawsze się sprawdza, ponieważ czasami mewki tracą połączenie i muszę schodzić do nich i przesuwać antenkę 2cm w bok, żeby na nowo złapały sieć. Bywa to irytujące...

Czy jest możliwe połączenie mewek "po kablu"? Moja domowa serwerownia z modemem i switchem jest w odległości kilku metrów, więc ciągnięcie kabla nie jest problemem. No właśnie, tylko jakiego? Jaka przejściówka, konwerter, cokolwiek? Czy i jak podłączyć MEW-01 do sieci po kablu?
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Masz zastosowane dobre kabelk przedłużające ? Ja mam mewkę w garażu też w szczelnej metalowej obudowie z antenką na zewnątrz. Do access point,a mam jakieś 15m i dwie ściany po drodze a sygnał w granicy 60-70%.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Tak jak @robertklepacki94 napisał, sprawdź te kable.
Przy odległości ok 3m taki słaby sygnał ?.
Ja też mam ok 3m + ściana i MEW-ka jest w metalowej rozdzielnicy.
Sygnał 100%
Załączniki
Screenshot_20230529-130401_SUPLA.jpg
Screenshot_20230529-130401_SUPLA.jpg (320.13 KiB) Przejrzano 330 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli AP Wi-Fi jest tylko 3 m od MEW-01, to zasięg powinien być o niebo lepszy. Chyba że masz tam jakiś żelbetowy mur między AP a MEW ;)

Jeśli to jakiś repeater sygnału Wi-Fi, to spróbuj ustawić mu, aby miał inną nazwę sieci Wi-Fi niż pozostałe AP w domu. MEW-01 może z jakiegoś powodu łączyć się do AP o słabszym sygnale, jeśli nazwa sieci jest taka sama.
Sposób łączenia z Wi-Fi był zmieniany w MEW w wersjach 2.8.51 i 2.8.52. Jeśli masz starszy soft, to spróbuj najpierw go zaktualizować.

Nie da się MEW podłączyć po kablu. Możesz co najwyżej AP do Wi-Fi, po kablu przenieść obok samej rozdzielni.

Ja też mam rozdzielnie z metalową obudową i drzwiami i mam około 10 urządzeń Supli i nie mają problemów z połączeniem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
takieo
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 28, 2023 12:08 pm

Dzięki za odpowiedź. Początkowo korzystałem z oryginalnych, dołączonych do opakowania anten. Obecnie zamontowane anteny to ZAMEL-ANT-01/WI-FI. Mewki łączą się ze specjalnie dla nich zrobioną siecią "supla", która jest nadawana tylko przez ten jeden access point, ponieważ wcześniej próbowały łączyć się z dalszymi AP na innym piętrze. Po drodze na tych 3m mam jedną ścianę nośną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”