Kontrola urządzenia w scripts

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Koledzy chwiałbym otrzymywać powiadomienie o utracie komunikacji urządzenia z serwerem. Wiem że aby kontrolować pojedynczy kanał wystarczy sprawdzić w skryptach warunek {{not state(XXXXXX).connected}} gdzie XXXXXX to ID kanału.
Czy jest możliwość kontrolowania całego urządzenia , ale tak się zastanawiam czy w jednym urządzeniu jest możliwe że jeden kanał będzie "not connected" a pozostałe "connected" ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

shimano73 pisze: pn mar 20, 2023 8:04 am Koledzy chwiałbym otrzymywać powiadomienie o utracie komunikacji urządzenia z serwerem. Wiem że aby kontrolować pojedynczy kanał wystarczy sprawdzić w skryptach warunek {{not state(XXXXXX).connected}} gdzie XXXXXX to ID kanału.
Czy jest możliwość kontrolowania całego urządzenia , ale tak się zastanawiam czy w jednym urządzeniu jest możliwe że jeden kanał będzie "not connected" a pozostałe "connected" ?
Na typowych urządzeniach stan kanału odpowiada stanowi urządzenia, więc śmiało możesz to "popełnić" o stan connected kanału ;).

Obecnie tylko bramka Fakro potrafi mieć kanały, które są "offline", a jednocześnie urządzenie jest "online". Na supla-deviev dla Linuxa też ostatnio dodałem taką opcję, ale to trzeba samemu ustawić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”