Cloud - notatki kanału

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Witam,

ostatnio potrzebowałem zapisać parametry zainstalowanej żarówki i pomyślałem, że fajnie by było, gdyby Cloud umożliwiał dodanie krótkiej notatki do wybranego kanału. Wyobrażam to sobie tak, że obok pól Wyzwalacze akcji, Harmonogramy... widoczne by było pole Notatki (lub Komentarz) umożliwiające wpisanie tekstu do 100 znaków.

Co o tym myślicie?

Przypuszczam, że nie jest to trudne do wprowadzenia, a może zwiększyć użyteczność Clouda.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

W skali jednego użytkownika są to małe dane, ale w skali serwera i dziesiątek tysięcy takich pól robi się pokaźna przestrzeń dyskowa na serwerze.
Obrazek
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z zajęciem przestrzeni dyskowej, stąd propozycja limitu znaków.

Nie wiem, jak to wygląda w przypadku baz danych, ale dla przykładu plik txt zapisany 100 literami waży 80 razy mniej niż jedna ikonka png dla Clouda. Z tego co mi wiadomo nie ma ograniczeń dla ilości wgranych ikon.

Przedstawiony pomysł to po prostu określenie problemu i wskazanie potencjalnego rozwiązania.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”