Instalacja HA

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2276
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Cześć,
zaczałem się bawić z Home Assistant i mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników bo chyba poszedłem w ślepy zaułek i będę musiał muszę zacząć od nowa?

Mam HA działające ale nie w trybie Supervised. Jeżeli dobrze to ogarniam to trochę jest to upośledzone, brak sklepu z dodatkami, nie mogę dodawać użytkowników, node red jakoś naokoło trzeba robić i chyba jeszcze inne minusy. Jeżeli dobrze przeczytałem to problem leży w tym, że zainstalowałem HA jako docker na lapku z Ubuntu. Zrobiłem tak, bo chciałem mieć też Suplę lokalnie, supla scripts i może później parę innych rzeczy zainstalować w miarę nauki i rozwoju. Ubuntu nie jest wspierane do Supervised.
I czy teraz powinienem to wszystko wywalić i zainstalować od nowa korzystając z dockerowej wersji HA Supervised na debianie? Czy inaczej to pokonfigurować?

Możecie podpowiedzieć jak macie to zrobione? I ewentualnie plusy dodatnie i ujemne jakiś rozwiązań?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
jaku2k
Posty: 831
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Też się z tym gryzłem, ale ostatecznie zainstalowałem pełną wersję, tzn. HAOS na RaspberryPi. Od pół roku wszystko płynnie chodzi na dysku SSD.
Pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2276
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Ale wtedy mam możliwość instalowania innych rzeczy w dockerach typu supla cloud, scripts etc.?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
jaku2k
Posty: 831
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

YoMan pisze: ndz mar 19, 2023 2:44 pm Ale wtedy mam możliwość instalowania innych rzeczy w dockerach typu supla cloud, scripts etc.?
Nie. HA OS jest systemem operacyjnym i z tego co mi wiadomo nie umożliwia instalacji Dockera.

Jeśli chcesz mieć Dockera i HA OS na jednym urządzeniu, to być może maszyna wirtualna jest rozwiązaniem. Sam nigdy z czegoś takiego nie korzystałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”