Nodemcu v3 +relay 8 włączanie z app i przycisków

dobo
Posty: 1048
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Co do Twojej wypowiedzi mam zbliżone zdanie jak SOYER, a ponadto o 12V też możesz zapomnieć ale to jest związane z charakterystyką przekaźników.
mariusz.c
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 08, 2022 2:52 pm

SOYER pisze: sob mar 18, 2023 4:20 pm
mariusz.c pisze: sob mar 18, 2023 2:20 pm
dobo pisze: sob mar 18, 2023 1:55 pm A tą skrętką to jakie napięcie płynie od przekaźników SSR?
testowo 230 do 4 ledów po 36w, ale jak uda mi się ogarnąć sterowanie to będzie 12v
Boże Przenajświętszy, Ty poważnie piszesz?
Głupota ludzka nie przestanie mnie nigdy zadziwiać...
Ale po co tak się spinać ;-) wystarczy spojrzeć na specyfikację przewodów i na 1 parze do 1A to więc przy 230v to 36w bez problemu.
Miłego dnia i bez niepotrzebnych głupot proszę.
Wybacz niewiedzę :mrgreen:
mariusz.c
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 08, 2022 2:52 pm

dobo pisze: sob mar 18, 2023 5:40 pm Co do Twojej wypowiedzi mam zbliżone zdanie jak SOYER, a ponadto o 12V też możesz zapomnieć ale to jest związane z charakterystyką przekaźników.
masz racje nie spojrzałem w specyfikację przekaźników, w takim razie czy możesz podpowiedzieć jaki relay 8 kupić żeby 12 v poszło ? jeśli są
Wybacz niewiedzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

mariusz.c pisze: sob mar 18, 2023 6:13 pm Ale po co tak się spinać ;-) wystarczy spojrzeć na specyfikację przewodów i na 1 parze do 1A to więc przy 230v to 36w bez problemu.
Miłego dnia i bez niepotrzebnych głupot proszę.
Coś słabo patrzałeś na tą specyfikację. Maksymalne napięcie izolacji dla skrętki komputerowej to 150V. Więc nikt się tu nie spina, tylko przestrzega pozostałych, mniej świadomych czytelników przed wykonywaniem takich pomysłów DIY.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
SOYER
Posty: 831
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

@mariusz.c nikt się nie spina, uwierz mi na słowo, jak nie chcesz to poczytaj dokumentację, jak nie masz czasu to zapytaj znajomego elektryka. 230V AC na skrętce to skrajna głupota i nieodpowiedzialność.
mariusz.c
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 08, 2022 2:52 pm

Dzięki za zwrócenie uwagi 👍 ale ma być 12v więc nie analizowałem dokładnie pod kątem 230... też uważam że w instalacji 230 się nie powinno stosować, skrętki... kończmy temat skrętki 👍
Wybacz niewiedzę :mrgreen:
SOYER
Posty: 831
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Ze swojej strony proszę szanownych forumowiczów o natychmiastowe piętnowanie takich pomysłów. Tu nie ma miejsca na uprzejmości i delikatność. To grozi śmiercią niedouczonego "inżyniera", lub co gorsza kogoś z jego otoczenia.
Są rzeczy dyskusyjne, są rzeczy dziwne. Jednak jeśli ktoś pisze coś takiego, to temat ląduje w koszu z ostrzeżeniem dla innych początkujących forumowiczów, w takich przypadkach interwencja moderatorów musi być jasna i czytelna. Żeby kolejny "zaczynający w fachu" nie pomyślał, że tak można bo inni też tak robili.
mariusz.c
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 08, 2022 2:52 pm

Widzę że, mam za mało wiedzy... możecie podesłać jakiś projekt rozwiązania z 8 przekaźnikami sterowanie led 12v fizycznie i przez suplę ?
Wybacz niewiedzę :mrgreen:
dobo
Posty: 1048
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Idziesz na zbyt dużą łatwiznę i w ten sposób się niczego nie uczysz licząc, że ktoś wszystko zrobi za ciebie.
Google twoim przyjacielem.
mariusz.c
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 08, 2022 2:52 pm

dobo pisze: sob mar 18, 2023 7:57 pm Idziesz na zbyt dużą łatwiznę i w ten sposób się niczego nie uczysz licząc, że ktoś wszystko zrobi za ciebie.
Google twoim przyjacielem.
Napisałem w dziale "Pomoc" i rozumiem że nie masz ochoty podpowiedzieć bardziej konkretnie.
Mam, u siebie prawie 40 kanałów w 16 urządzeniach i to dzięki google i wypowiedzi kolegów na tym forum.
Wybacz niewiedzę :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”