Nowa wersja 6.0.0

kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Mam bład podczas generowania softu dla esp32c3
Załączniki
blad.jpg
blad.jpg (201.85 KiB) Przejrzano 600 razy
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Witam mam taki problem po wgraniu softu do gniazdka gousond sp111 jeżeli jest ustawiona dioda sygnalizacyjna połączenie wi-fi , i moduł jest w trybie konfiguracji. Po naciśnięciu resetu moduł się zawiesza. Jeśli wyłączy się diodę to nie występuje taki problem. Wgrałem na wemosa D1 i też się to dzieje , moduł LoraTap też. W putty nic nie pokazuje.

Jeśli komuś by się chciało to sprawdzić i potwierdzić lub zaprzeczyć :D
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

LukiSpajder pisze: śr kwie 05, 2023 6:30 pm Witam mam taki problem po wgraniu softu do gniazdka gousond sp111 jeżeli jest ustawiona dioda sygnalizacyjna połączenie wi-fi , i moduł jest w trybie konfiguracji. Po naciśnięciu resetu moduł się zawiesza. Jeśli wyłączy się diodę to nie występuje taki problem. Wgrałem na wemosa D1 i też się to dzieje , moduł LoraTap też. W putty nic nie pokazuje.

Jeśli komuś by się chciało to sprawdzić i potwierdzić lub zaprzeczyć :D
Nie jestem pewien czy u mnie miało to związek z diodą ale potwierdzam że kliknięcie przycisku restart na stronie konfiguracyjnej powodowało coś w rodzaju zawieszanie modułu a nie jego restart , nie był to co prawda sp111 ale esp12f , pomagało wyłączenie zasilania, nie mam fizycznego przycisku reset .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

No właśnie wychodzi że to niestety nie zależne od układu po prostu coś się dzieje przy ustawieniu pewnych GPIO. I wciśnięciu reset moduł się zawiesza . Wgrałem jakaś stara wersje softu GG i dział dobrze .
Ostatnio zmieniony śr kwie 05, 2023 7:22 pm przez LukiSpajder, łącznie zmieniany 1 raz.
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

LukiSpajder pisze: śr kwie 05, 2023 7:16 pm No właśnie wychodzi że to niestety zależne od układu po prostu coś się dzieje przy ustawieniu pewnych GPIO. I wciśnięciu reset moduł się zawiesza . Wgrałem jakaś stara wersje softu GG i dział dobrze .
Ustawienie na niektórych GPIO stanów wysokich lub niskich niekiedy doprowadza do braku możliwości rozruchu.
https://randomnerdtutorials.com/esp8266 ... nce-gpios/
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

robertklepacki94 pisze: śr kwie 05, 2023 7:20 pm
LukiSpajder pisze: śr kwie 05, 2023 7:16 pm No właśnie wychodzi że to niestety zależne od układu po prostu coś się dzieje przy ustawieniu pewnych GPIO. I wciśnięciu reset moduł się zawiesza . Wgrałem jakaś stara wersje softu GG i dział dobrze .
Ustawienie na niektórych GPIO stanów wysokich lub niskich niekiedy doprowadza do braku możliwości rozruchu.
https://randomnerdtutorials.com/esp8266 ... nce-gpios/
Też o ty pomyślałem ,sprawdzałem może tak być , ale wcześnie działo .
Za mało mam wiedzy żeby snuć jakieś teorie - musi spojrzeć na to nasz specjalista od GG😁
batorencjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:27 am

nie wiem czy pisze w dobrym wątku, mam pytanie czy w obecnej wersji idzie uruchomić moduł AHT10? w builderze widze wsparcie dla SHTxxx ale czy ruszy AHT10?
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

@Krycha88 znalazłem jednego babola i nie wiem, czy to coś u mnie nie tak, ale po wejściu w opcje dostosowania temp z termometrów DS (mowa o dostosowaniu wewnątrz gg), mając ich teraz 10szt na jednym module, mogę dostosowywać temp dla czujników od nr 4 do 10. Nie ma na liście 1,2 i 3 :mrgreen:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Przy okazji jakiś poprawek ....
Przy zapisywaniu i odczytywaniu konfiguracji:
- nie importują się ustawienia MPX5050
- przy dużej ilości przycisków zmienia się ich ilość (ścina drugą cyfrę) - z 24 zostają 2, po zmianie na właściwą wartość przypisane są prawidłowo
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Albert pisze: czw maja 25, 2023 6:29 am @Krycha88 znalazłem jednego babola i nie wiem, czy to coś u mnie nie tak, ale po wejściu w opcje dostosowania temp z termometrów DS (mowa o dostosowaniu wewnątrz gg), mając ich teraz 10szt na jednym module, mogę dostosowywać temp dla czujników od nr 4 do 10. Nie ma na liście 1,2 i 3 :mrgreen:
Nie wiem czy to błąd.. zmieniałeś w międzyczasie konfiguracje co do czujników temp, wilgotności? Jeśli dodajesz i później usuwasz to ta numeracja co do korekt się przesuwa i tak jakby wycina te usunięte, jeśli to robiłeś przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj moduł na nowo i numeracja dla korekt będzie poprawna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”