mSRW-01 problem kalibracji

Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Witam

Mam moduł mSRW-01 podłączony pod roletę 90W. Roleta nie posiada normalnych krańcówek fizycznych a automatyczne krańcówki - działają na zasadzie przeciążenia.
Problem wygląda następująco - odpalam autokalibrację i roleta jedzie do góry jakieś 2-3 sek, zatrzymuje się, opuszcza też 2 -3 sek i zatrzymuje z błędem autokalibracji. Nie ma znaczenia czy robie to z apki czy z clouda.
Ponad to nie ma znaczenia czy kalibracja bedzie z gornej pozycji rolety czy z dolnej. Zrobiłem test że miałem rolete zasłoniętą na 50% i odpaliłem kalibrację. Efekt był jak opisałem czyli roleta pojechala chwilke w górę - nie dojechała do skrajnego końca tylko powiedzmy jakies 20-30 cm w górę, stop i tyle samo w dół i błąd.
moduł w trakcie testów był poza puszką. W module soft 2.8.54. spotkał się ktoś z czymś takim ?
poniżej link do tych silników rolet nie wiem czy to dokładnie ten 6 Nm czy nie czasem 13 Nm ale zasada działania ta sama

Kod: Zaznacz cały

https://systemy.kasiarolety.pl/pl/p/Silnik-SIMU-T5-AUTO-JOB-6NM17-Przeciazenie-Elektroniczne-Krancowki/718
Załączniki
Screenshot_20230304_153008_SUPLA.jpg
Screenshot_20230304_153008_SUPLA.jpg (164.74 KiB) Przejrzano 1071 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myxhir pisze: sob mar 04, 2023 8:09 pm Witam
Automatyczna kalibracja rolet na mSRW opiera się na detekcji poboru prądu.
Z Twojego opisu wynika jakby układ nie wykrywał poboru prądu, albo jest on zbyt mały.
Możesz spróbować skalibrować roletę podając ręcznie czasy otwierania i zamykania w cloud.
Ewentualnie możesz spróbować zmierzyć ile Wat lub Amperów bierze ten napęd w trakcie pracy.

Zakładam że roleta i silnik zostały zamontowane zgodnie z instrukcją i że były wcześniej skonfigurowane te automatyczne krańcówki.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klew pisze: sob mar 04, 2023 10:07 pm
myxhir pisze: sob mar 04, 2023 8:09 pm Witam
Automatyczna kalibracja rolet na mSRW opiera się na detekcji poboru prądu.
Z Twojego opisu wynika jakby układ nie wykrywał poboru prądu, albo jest on zbyt mały.
Możesz spróbować skalibrować roletę podając ręcznie czasy otwierania i zamykania w cloud.
Ewentualnie możesz spróbować zmierzyć ile Wat lub Amperów bierze ten napęd w trakcie pracy.

Zakładam że roleta i silnik zostały zamontowane zgodnie z instrukcją i że były wcześniej skonfigurowane te automatyczne krańcówki.
Układ 3 lata pracował na srw :-D wziąłem mSRW bo zajmuje mniej miejsca i tamten będę miał na testy i chciałem mieć autokalibracje. Wychodzi na to że mSRW nie nadaje się zatem do każdego urządzenia. Czasy ofc podałem i jest ok, żałuję że nie działa ta autokalibracja. Niby z prostego wzoru P=UI wychodzi że prąd powinien być coś ok 2.55 A znamionowo zakładając że one faktycznie mają 90W. W wolnej chwili najwyżej rozbebesze układ i sprawdzę amperomierzem ile ciągnie prądu
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myxhir pisze: sob mar 04, 2023 10:34 pm Wychodzi na to że mSRW nie nadaje się zatem do każdego urządzenia. Czasy ofc podałem i jest ok, żałuję że nie działa ta autokalibracja. Niby z prostego wzoru P=UI wychodzi że prąd powinien być coś ok 2.55 A znamionowo zakładając że one faktycznie mają 90W. W wolnej chwili najwyżej rozbebesze układ i sprawdzę amperomierzem ile ciągnie prądu
To jest chyba pierwszy tego typu przypadek.
Z 90W powinno być 0,4 A, ale to nadal jest sporo powyżej progu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Moim zdaniem jest tu jakiś problem związany z wbudowanymi "krańcówkami" reagującymi na przeciążenie i mSRW-01 nie potrafi zinterpretować takiego stanu. Może jest tak, że jakiś mały prąd cały czas przepływa na potrzeby zasilania elektroniki detekcji przeciążenia i dla mSRW nie jest to stan zadziałania krańcówki i braku przepływu prądu.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Robert Błaszczak pisze: ndz mar 05, 2023 11:20 am Moim zdaniem jest tu jakiś problem związany z wbudowanymi "krańcówkami" reagującymi na przeciążenie i mSRW-01 nie potrafi zinterpretować takiego stanu. Może jest tak, że jakiś mały prąd cały czas przepływa na potrzeby zasilania elektroniki detekcji przeciążenia i dla mSRW nie jest to stan zadziałania krańcówki i braku przepływu prądu.
Z tego co pamiętam, to te 2-3 s w jedną stronę i potem 2-3 w drugą, to zachowanie modułu jakby nic do niego nie było podłączone, więc on nie wykrywa poboru prądu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Silnik z zabezpieczeniem przeciążeniowym działa na innej zasadzie. Jest wbudowana elektronika która steruje silnikiem (wbudowane przekaźniki). Żaden sterownik z autokalibracją (wykrywaniem prądu) nie zadziała. Tego typu sterowniki jak mSRW-01 zadziała tylko z silnikami które posiadają krańcówki mechaniczne.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mirosław F. pisze: ndz mar 05, 2023 11:50 am Silnik z zabezpieczeniem przeciążeniowym działa na innej zasadzie. Jest wbudowana elektronika która steruje silnikiem (wbudowane przekaźniki). Żaden sterownik z autokalibracją (wykrywaniem prądu) nie zadziała. Tego typu sterowniki jak mSRW-01 zadziała tylko z silnikami które posiadają krańcówki mechaniczne.
Ale tutaj mSRW prawdopodobnie wcale nie wykrywa poboru prądu.
Gdyby cały czas był jakiś pobór, który by mylił mSRW i powodował, że cały czas myślimy że roleta pracuje, to kalibracja by się nie powiodła w inny sposób (by jechała cały czas do góry, aż by zadziałał timeout).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klew pisze: ndz mar 05, 2023 12:20 pm
Mirosław F. pisze: ndz mar 05, 2023 11:50 am Silnik z zabezpieczeniem przeciążeniowym działa na innej zasadzie. Jest wbudowana elektronika która steruje silnikiem (wbudowane przekaźniki). Żaden sterownik z autokalibracją (wykrywaniem prądu) nie zadziała. Tego typu sterowniki jak mSRW-01 zadziała tylko z silnikami które posiadają krańcówki mechaniczne.
Ale tutaj mSRW prawdopodobnie wcale nie wykrywa poboru prądu.
Gdyby cały czas był jakiś pobór, który by mylił mSRW i powodował, że cały czas myślimy że roleta pracuje, to kalibracja by się nie powiodła w inny sposób (by jechała cały czas do góry, aż by zadziałał timeout).
Żeby nie było niejasności jak to działa

Kod: Zaznacz cały

   https://drive.google.com/file/d/1VFxDAkT6EkasqyEFa8HA5iCjzLQYgGy6/view?usp=drivesdk   
Swoją drogą okazało się że oba mierniki jakie mam nie nadają się jako amperomierze także nie zmierzę poboru prądu. Natomiast jak odpalam roletę to mew pokazuje zmianę poboru mocy o 1-2W nie wiem co o tym myśleć xD. Jeśli jest tak jak napisał Mirek to może faktycznie silniki z autokrancowkami się nie nadają do kalibracji. Te silniki nawet same z siebie się potrafiły mi zatrzymać jak w połowie drogi roleta raz się skantowala
Mirosław F. pisze: ndz mar 05, 2023 11:50 am Silnik z zabezpieczeniem przeciążeniowym działa na innej zasadzie. Jest wbudowana elektronika która steruje silnikiem (wbudowane przekaźniki). Żaden sterownik z autokalibracją (wykrywaniem prądu) nie zadziała. Tego typu sterowniki jak mSRW-01 zadziała tylko z silnikami które posiadają krańcówki mechaniczne.
Tu postaram się przytoczyć przykład sąsiada. Ma dokładnie te same rolety co ja ale zakładał automatykę fibaro. Chwalił mi się 3 lata temu że nie ustawiał czasu bo ma autokalibracje. To chyba były rolershutter 1 te pierwsze także takie rolety widocznie da się ustawić przez autokalibracje.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Temat finalnie rozwiązany. Mirek zrobił kawał dobrej roboty - porządny support to wg mnie 90% sukcesu :-) Roleta bez problemu zrobiła autokalibracje z 3 punktów,
-gorny punkt - pełen cykl
-srodkowy punk - roleta ustawiona na środku - pełen cykl
-skrajne dolne położenie rolety - pełen cykl
Także dziękuję Mirkowi i wszystkim zaangażowanym w ww. Problem :-)
Ostatnio zmieniony czw mar 16, 2023 8:18 am przez myxhir, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mSRW-01”