Mesh i "Czas pracy" urządzeń

Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

klew pisze: ndz mar 05, 2023 11:20 am Ten czas pracy, to jakieś błędy, tak?
Na jakich modułach to się stało?
Jakoś ostatnio pewnie z miesiąc może dwa przypomniało mi się ze może i bym założył loratap do kotlowni i garażu. Generalnie tych rolet praktycznie nie używam zawsze są otwarte. Tak sobie ostatnio patrze i aż nie dowierzałem zrobiłem skrina i w ramach ciekawostki wstawiłem. Soft od Lukfud jak w pozostałych.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

klew pisze: ndz mar 05, 2023 11:20 am Ten czas pracy, to jakieś błędy, tak?
Na jakich modułach to się stało?
Na pewno jakieś błędy.
U mnie pacjent to wemos d1 mini + ds18b20. Co jakiś czas, co jakieś 3min, zrywa połączenie i w apce widać na sekundę kreski.
Nie mam do tego fizycznego dostępu, bo bym go zaktualizował i poobserwował jak to się będzie na nowszym sofcie zachowywać.
IMG_20230305_145835.jpg
IMG_20230305_145835.jpg (36.31 KiB) Przejrzano 314 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Ja mam podobne problemy. W tej chwili mam Suple na Deco M4. Unifi czeka na założenie i uruchomienie ale próbowałem już przełączać urządzenia między obiema sieciami i też miałem zrywanie czasów połączenia. Do tego u mnie jest nawet problem z siecią LAN i zawieszaniem ładowan stron www czy np. wiadomości/filmików na YT/FB (na LTE wszystko ok). Znajomy podpowiedział mi że miał takie problemy jak miał telefon Xiaomi. Teraz kiedy mój Xiaomi działa tylko na LTE to czasy połączeń są liczone w dniach ale w sieci są dalej dwa inne Xiaomi. Szczerze to pozostaje mi tylko pełne uruchomienie sieci na Unifi, może odrębną sieć dla Supli a telefony,tv inne na drugiej sieci i przy dalszych próbkach ściągnięcie serwisanta od dostawcy internetu. Moduły mam Zamela i GUI Generic i kilka na multiboard. Może tych urządzeń jest za dużo (ok 30) już sam nie wiem ale nie jest to normalne żeby sięc w domu działała tak niestabilnie :( Wszystko zmieniło się kiedy założyłem Deco M4 i dostawca zmienił mi router bo stary umarł a mam światłowód więc przepustowość miała być bardzo dobra.
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

To całe unifi którzy tak wszyscy polecają to sieć budowana na kablu ? Nie ma nic z typowego mesh?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: wt mar 14, 2023 5:12 pm To całe unifi którzy tak wszyscy polecają to sieć budowana na kablu ? Nie ma nic z typowego mesh?
W unii AP możesz łączyć kablem, albo meshem (jeśli nie masz możliwości podłączenia przewodem, bo przewód jest lepszy, pewniejszy i szybszy).
Natomiast nie ma to większego wpływu na jakość połączenia wifi klientów, poza tym że backhoul na kablu będzie nieco lepszy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Czyli posiada dedykowane radio do komunikacji 5ghz ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: wt mar 14, 2023 10:08 pm Czyli posiada dedykowane radio do komunikacji 5ghz ?
Unifi posiada wiele produktów na Wi-Fi. Każdy ma swoją specyfikę i cechy, więc najłatwiej by było gdybyś sprawdził dokumentację konkretnego urządzenia.
Te, które mam w domu, pracują na 2,4 i na 5 GHz. Mogą stawiać wiele sieci równocześnie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

klew pisze: śr mar 15, 2023 8:13 am
mdi87 pisze: wt mar 14, 2023 10:08 pm Czyli posiada dedykowane radio do komunikacji 5ghz ?
Unifi posiada wiele produktów na Wi-Fi. Każdy ma swoją specyfikę i cechy, więc najłatwiej by było gdybyś sprawdził dokumentację konkretnego urządzenia.
Te, które mam w domu, pracują na 2,4 i na 5 GHz. Mogą stawiać wiele sieci równocześnie.
Wszystkie masz przewodowo ? Jeśli bezprzewodowo to jak idzie komunikacja przez 5hgz zapewne ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: śr mar 15, 2023 2:14 pm Wszystkie masz przewodowo ? Jeśli bezprzewodowo to jak idzie komunikacja przez 5hgz zapewne ?
Ja mam dwa AP podłączone przewodowo.
Backhoul radiowy robią one na 5 GHz
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Co może oznaczać ten dos attack ? To jest w dzennikach routera. Mam tego sporo.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”