[TUTORIAL] SUPLA-DOCKER z użyciem Docker-Compose + CloudFlare + Proxy

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Obrazek
Dzisiaj zajmiemy się szybką i wygodną instalacją serwera SUPLI na własnym serwerze. Nie ważne czy jest to Raspberry Pi a może jakiś terminal typu Dell wyse. Całość podzielimy na kilka kroków. Z racji że już pewne kroki opisałem we wcześniejszych wpisach to będę się do nich odwoływał.

Link: https://klimastech.eu.org/supla-docker- ... r-compose/

Zapraszam do dyskusji w tym watku lub na blogu ;)
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Na jednym urządzeniu komputer mini pc x86 zainstalowałem:
1. Debian 11
2. Docker
3. Home Assistant Supervised on Debian 11 & Home Assistant OS Agent
4. Portainer
5. Proxy nginx manager
6. supla-docker

Ostatnie 3 punkty robiłem wg Twojego tutorial z pewnymi zmianami, ponieważ nie korzystam z CloudFlare i domeny na nic.eu.org
Wygląda że wszystko przebiegło pomyślnie włącznie generowaniem certyfikatu SSL używając Proxy nginx manager. Wszystkie w/w usługi działają, certyfikat wygenerowany dla moja.nazwa.com jest ważny. Wystawiony dnia sobota, 11 lutego 2023 18:06:29, Wygasa dnia piątek, 12 maja 2023 19:06:28

Lecz w Containers w 2 miejscach mam Status unhealthy (niezdrowy). Logi w opisie.
Pomimo tych 2 "błędów" supla cloud działa. Loguję się na supla cloud z moja.nazwa.com
Pytanie też masz Status unhealthy (niezdrowy), jakiś pomysł jak to poprawić?.

Kod: Zaznacz cały

supla-server
Status unhealthy (niezdrowy)
Container health (Zdrowie kontenera)
Last output	ERROR: The certificate of 'supla-cloud' is not trusted. ERROR: The certificate of 'supla-cloud' hasn't got a known issuer. The certificate's owner does not match hostname 'supla-cloud'

Kod: Zaznacz cały

supla-cloud
Status unhealthy (niezdrowy)
Container health (Zdrowie kontenera)
Last output	ERROR: The certificate of 'localhost' is not trusted. ERROR: The certificate of 'localhost' doesn't have a known issuer. The certificate's owner does not match hostname 'localhost'
Załączniki
Containers.png
Containers.png (66.97 KiB) Przejrzano 3079 razy
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Też mam taki status jak Ty lecz jeszcze nie dotarłem co jest powodem ale pewnie SSL. Jako że certyfikaty używam w konfiguracji NGINXa a nie w SUPLI więc obstawiam że to może być powodem. Nie zauważyłem aby ten status wpływał na działanie servera supli.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Lukil
Posty: 79
Rejestracja: sob lut 06, 2021 1:35 pm

klimasstudio pisze: ndz lut 12, 2023 7:40 pm Też mam taki status jak Ty lecz jeszcze nie dotarłem co jest powodem ale pewnie SSL. Jako że certyfikaty używam w konfiguracji NGINXa a nie w SUPLI więc obstawiam że to może być powodem. Nie zauważyłem aby ten status wpływał na działanie servera supli.
Mam to samo od polowy lutego. Było ok przez cały czas.
Mam certyfikaty w supli ale dalej widzę niezdrowe kontenery.
Nie używam proxy itd.
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Trzeba logi prześwietlić co go tam może boleć chociaż nie wiem po czym docker/portainer ocebia stan kontenera. I mnie jest tak jak u Ciebie i nadal nie wiem czemu.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Lukil
Posty: 79
Rejestracja: sob lut 06, 2021 1:35 pm

To ma coś związek z instalacją poniekąd.
Skasowałem wszystko i zainstalowałem

supla-cloud:
image: supla/supla-cloud:arm32v6
supla-db:
image: hypriot/rpi-mysql:5.5
supla-server:
image: supla/supla-server:arm32v6

Brak błędów (kontenery zdrowe) ale problem z przywróceniem bazy danych.

Jak wgram
supla-cloud:
image: supla/supla-cloud:arm32v7-22.12
supla-db:
image: hypriot/rpi-mysql:5.5
supla-server:
image: supla/supla-server:arm32v7-22.12
Znikają porty i na zmianę raz dobre a raz złe kontenery.

supla-cloud:
image: supla/supla-cloud:arm32v7

supla-db:
image: hypriot/rpi-mysql:5.5

supla-server:
image: supla/supla-server:arm32v7
Działa ale niezdrowe kontenery
Dziwne to !!!
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Tym razem zainstalowałem supla i suplascripts na raspberry pi 3B+ i poniższe dotyczy właśnie Rpi.
klimasstudio pisze: ndz lut 12, 2023 7:40 pm Jako że certyfikaty używam w konfiguracji NGINXa a nie w SUPLI więc obstawiam że to może być powodem.
Nie koniecznie. Ja też wszystkie certyfikaty używam w konfiguracji NGINXa a nie w SUPLI i zauważ że tylko Supla ma Status unhealthy.
Suplascripts jest na zielono.
Lukil pisze: ndz lut 26, 2023 11:47 am To ma coś związek z instalacją poniekąd.
Może coś jest na rzeczy.
Po instalacji Supla, przy pierwszym uruchomieniu otrzymałem komunikat
⠸ supla-db The requested image's platform (linux/amd64) does not match the detected host platform (linux/arm/v7) and no specific platform was requested
Poniżej cały log z uruchomienia.
pi@raspberrypi:~/supla-docker $ sudo ./supla.sh start

Kod: Zaznacz cały

Starting SUPLA containers
[+] Running 45/3
 ⠿ supla-server Pulled                                                                                                                                                                                                               134.5s
 ⠿ supla-cloud Pulled                                                                                                                                                                                                                130.1s
 ⠿ supla-db Pulled                                                                                                                                                                                                                   116.1s
[+] Running 3/3
[+] Running 3/5a_default                                                                                                                                 Created                                                                       0.7s
[+] Running 5/6a_default                                                                                                                                 Created                                                                       0.7s
 ⠿ Network supla_default                                                                                                                                 Created                                                                       0.7s
 ⠿ Volume "supla_supla-server-socket"                                                                                                                    Created                                                                       0.0s
 ⠿ Container supla-db                                                                                                                                    Started                                                                       6.0s
 ⠸ supla-db The requested image's platform (linux/amd64) does not match the detected host platform (linux/arm/v7) and no specific platform was requested                                                                               0.0s
 ⠿ Container supla-cloud                                                                                                                                 Started                                                                       5.0s
 ⠿ Container supla-server                                                                                                                                Started                                                                       6.9s
SUPLA containers has been started.
Znalazłem jakieś sposoby rozwiązania problemu. Potrzebny jest ktoś bardziej obeznany w temacie który będzie potrafił to wdrożyć / przetestować w naszej konfiguracji Supla.
1. umieść "--platform linux/arm/v7" zaraz po „docker run” i przed „-e SIGNUPS ....”
https://github.com/dani-garcia/vaultwar ... sions/1264
https://stackoverflow.com/questions/721 ... he-detecte
2. Tutaj co prawda gościu walczy z innym problemem ale widzę że wykorzystuje m.in. podmianę na arm32v7-latest może coś naprowadzi
https://www.youtube.com/watch?v=BN4tC7_Q4g0
Załączniki
01.PNG
01.PNG (42.43 KiB) Przejrzano 2815 razy
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Lukil
Posty: 79
Rejestracja: sob lut 06, 2021 1:35 pm

edm pisze: wt lut 28, 2023 9:24 pm
Może coś jest na rzeczy.
Po instalacji Supla, przy pierwszym uruchomieniu otrzymałem komunikat
⠸ supla-db The requested image's platform (linux/amd64) does not match the detected host platform (linux/arm/v7) and no specific platform was requested
Chyba próbujesz zainstalować obsługę bazy danych nie na swoją architekturę.
Zmień to w pliku konfiguracyjnym.
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Lukil pisze: czw mar 02, 2023 8:08 pm Chyba próbujesz zainstalować obsługę bazy danych nie na swoją architekturę.
Zmień to w pliku konfiguracyjnym.
Masz na myśli ten plik /home/pi/supla-docker/.env
Tu jest dobrze, instaluje to na Raspberry pi 3B+ na 2023-02-21-raspios-bullseye-armhf-lite 32-bit

Kod: Zaznacz cały

COMPOSE_FILE=docker-compose.yml:docker-compose.standalone.yml:docker-compose.arm32v7.yml
pi@raspberrypi:~ $ cat /proc/cpuinfo

Kod: Zaznacz cały

processor       : 0
model name      : ARMv7 Processor rev 4 (v7l)
....
....
Model           : Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3
docker-compose.arm32v7.yml

Kod: Zaznacz cały

version: '3.4'

services:
  supla-cloud:
    image: supla/supla-cloud:arm32v7

  supla-db:
    image: hypriot/rpi-mysql:5.5

  supla-server:
    image: supla/supla-server:arm32v7
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

jako totalny lajkonik z sieci i linuxa próbuję się przebić przez ten tutorial ... kilka razy się potknąłem ... ale po "iluśtamminutach" (tudzież godzinach) się podniosłem, poprawiłem koronę i poszedłem dalej. Generalnie trochę po omacku ale ydaje mi się, że zrobiłem wszystko tak jak napisane. Niestety chyba musiałem coś spitolić, bo teraz się zatrzymałem na samym końcu, tj. wpisuję swoją domenę w przeglądarkę z zewn. IP (na telefonie gsm) supla.*******.org i mam witryna nieosiągalna. W cloudflare/dns/records moje IP (zmienne) widnieje prawidłowe, kontenery supla-cloud i supla-server -unhealthy (podobno nie problem), certyfikaty ssl poinstalowane :(
Możecie podprowadzić gdzie i jak szukać przyczyny? Jakieś logi gdzieś? Może być przyczyna, że net mam przez PlusGSM i blokują port 80? Da się to obejść?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”