Aktualizacja GUI-Generic i konflikt kanałów w Cloud

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Czasem się zdarza, że po aktualizacji GUI-Generic nasz moduł nie może się połączyć z Cloud i dostajemy błąd z konfliktem kanałów.
Zanim jednak usuniemy urządzenie z Clouda i dodamy je na nowo, godząc się na czasem żmudną ponowną konfigurację powiązanych z urządzeniem elementów, sprawdźmy czy po aktualizacji otworzyła nam się dokładnie taka konfiguracja jak przed aktualizacją.

Mnie właśnie dopadła taka przypadłość przy aktualizacji GG dla Gosund P1. Nie zauważyłem, że pomimo ustawienia w JSONie wartości dla 3 przycisków analogowych po wgraniu aktualizacji jeden przycisk się nie zdefiniował :( Wyskoczył konflikt kanałów i sugestia usunięcia urządzenia i dodania ponownie.

Poprawienie konfiguracji i zdefiniowanie brakującego przycisku pomogło i konflikt kanałów zniknął.
He, he, szkoda, że dopiero przy 3 listwie na to wpadłem... tak więc zostawiam to dla potomnych :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Też to przerabiałem ale z SP111 : )
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Dzięki za info. Miałem właśnie konflikt kanałów przy aktualizacji starego Sonoffa Basic. Niestety usunąłem z clouda i zrobiłem wszystko na nowo.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Hej, w ramach chwili wolnego zabrałem się za aktualizację modułów z GG, w każdym wypadku miałem konflikt kanałów z którymi radziłem sobie na zasadzie usunięcia z Cloud'a - innej metody nie znam dlatego jakoś przebolałem.

Natomiast mam dwa moduły gdzie chciałbym zachować historię danych. W aktualnie używam GG w którym jeszcze nie było wyzwalaczy akcji a obecny generator nie pozwala na wyłączenie tej opcji - a to pewnie będzie decydować.
Czy Kolega Goral64 może mi jakoś pomóc lub może ktoś z Was sobie z tym poradził tylko ja robię coś źle ;)
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jeżeli wybierzesz Generic ... to wybierasz ręcznie przekaźnik, przycisk i wyłączasz wyzwalacz - tu pozwala.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”