Sterownik 16x16 na szynę DIN

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Coś mi wyglada że kryzys na mcp się zbliża ku końcowi. Na Ali pojawiają się oferty na SMD oraz na moduły w cenach 10-30 zl
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Tak już mija kryzys, dlatego wróciłem do MCP. Natomiast jakoś miałem zaćmienie i zamiast euro pakiet z opłatami celnymi wybrałem fedex i już 1,5 tygodnia w Warszawie utknęła paczka w urzędzie celnym. Ciekawe ile nasze kochane Państwo będzie chciało kasy..
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jak dobrze pamiętam to 8% cła + 23% VAT od całości przesyłki + opłaty manipulacyjne około 10 zł. Musisz mieć przygotowaną fakturę i wyciąg z konta za płatność (pdf'y).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Nareszcie dotarła paczka i o dziwo nie naliczyli mi cła :) Nagrałem już film z montażu ale jeszcze chciałem nagrać krótką prezentację możliwości sterownika.
Niestety popełniłem jeden błąd i połączenie między płytkami na gold pinach przestawiłem 5V z GND przez co musiałem zrobić dodatkowe 2 kabelki - nie wiem jak ja tego nie wyłapałem ale i tak tego nie widać po połączeniu płytek. Reszta wygląda że działa jak należy :)
sterownik.jpg
sterownik.jpg (2.44 MiB) Przejrzano 584 razy
srerownik2.jpg
srerownik2.jpg (2.42 MiB) Przejrzano 583 razy
sterownik3.jpg
sterownik3.jpg (2.24 MiB) Przejrzano 583 razy

Z ciekawostek sterownik bez załączonego przekaźnika tylko z OLED pobiera jedyne 46mA czyli 0,23W 8-) . Każdy przekaźnik to 72-75mA, a przy włączonych wszystkich 16przekaźnikach prąd ma wartość 1,1 A dla 5V (5,5W) - także z zapasem polecam ładowarkę 5V 2A lub jeśli z przetwornicą to 12V 1A jako minimum.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

LukaszH pisze: czw mar 16, 2023 11:28 pm Nareszcie dotarła paczka [...]
Wygląda imponująco!
LukaszH pisze: czw mar 16, 2023 11:28 pm [...] i o dziwo nie naliczyli mi cła :)
Sugeruję wstrzymać się z otwieraniem szampana - mogą jeszcze przysłać informację o należności. Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

LukaszH pisze: czw mar 16, 2023 11:28 pm Nareszcie dotarła paczka i o dziwo nie naliczyli mi cła :) Nagrałem już film z montażu ale jeszcze chciałem nagrać krótką prezentację możliwości sterownika.
Niestety popełniłem jeden błąd i połączenie między płytkami na gold pinach przestawiłem 5V z GND przez co musiałem zrobić dodatkowe 2 kabelki - nie wiem jak ja tego nie wyłapałem ale i tak tego nie widać po połączeniu płytek. Reszta wygląda że działa jak należy :)sterownik.jpg

srerownik2.jpg

sterownik3.jpg


Z ciekawostek sterownik bez załączonego przekaźnika tylko z OLED pobiera jedyne 46mA czyli 0,23W 8-) . Każdy przekaźnik to 72-75mA, a przy włączonych wszystkich 16przekaźnikach prąd ma wartość 1,1 A dla 5V (5,5W) - także z zapasem polecam ładowarkę 5V 2A lub jeśli z przetwornicą to 12V 1A jako minimum.
wygląda zacnie .... :)
Powiedz mi, bo wcześniej sie zastanawiałem ale zapomniałem zapytać ... po co bme280 wewnątrz obudowy?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

YoMan pisze: pt mar 17, 2023 1:13 am
LukaszH pisze: czw mar 16, 2023 11:28 pm Nareszcie dotarła paczka i o dziwo nie naliczyli mi cła :) Nagrałem już film z montażu ale jeszcze chciałem nagrać krótką prezentację możliwości sterownika.
Niestety popełniłem jeden błąd i połączenie między płytkami na gold pinach przestawiłem 5V z GND przez co musiałem zrobić dodatkowe 2 kabelki - nie wiem jak ja tego nie wyłapałem ale i tak tego nie widać po połączeniu płytek. Reszta wygląda że działa jak należy :)sterownik.jpg

srerownik2.jpg

sterownik3.jpg


Z ciekawostek sterownik bez załączonego przekaźnika tylko z OLED pobiera jedyne 46mA czyli 0,23W 8-) . Każdy przekaźnik to 72-75mA, a przy włączonych wszystkich 16przekaźnikach prąd ma wartość 1,1 A dla 5V (5,5W) - także z zapasem polecam ładowarkę 5V 2A lub jeśli z przetwornicą to 12V 1A jako minimum.
wygląda zacnie .... :)
Powiedz mi, bo wcześniej sie zastanawiałem ale zapomniałem zapytać ... po co bme280 wewnątrz obudowy?
Faktycznie macie racje z cłem trzeba się wstrzymać, ponieważ pisałem dodatkowe oświadczenia gdzie zobowiązywałem się na uiszczenie opłaty w razie naliczenia dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o BME280 to w sumie odległość od ESP w wentylowanej obudowie jest na tyle spora że, nawet działa dobrze (w sensie nie dużo przekłamuje). Natomiast jest to tylko dodatek do badania temperatury wewnątrz obudowy. Osobiście dzięki temu co zrobił Krycha88 w GG to ustawię sobie jakiś alarm że, jeśli temperatura urośnie powyżej np. 50 stopni, to aby przyszło jakieś powiadomienie - to raczej będzie sugerowało że coś złego stało się w rozdzielni i trzeba natychmiast reagować.

Co do samego sterownika, trochę zły jestem że pomyliłem polaryzację między płytkami i przez to, zamiast złożyć i skręcić trzeba dać między płytkami 2 kabelki ;/ Niby nic wielkiego ale trafiłem z wymiarami co do 0,1mm i wszystkie połączenia/ścieżki działają, sterownik ruszył od strzała, a tu taki szkolny błąd pomylenia polaryzacji (plus z minusem) między płytkami :oops:
Dzisiaj dogram filmik jak wgrać i ustawić GG + taki troszkę ogólny opis jak działa chociaż podstawa funkcjonowania to, chyba już dobrze znany projekt Elmaya: https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?t=6091
michal188
Posty: 139
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Wygląda świetnie :D
eradek
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 5:32 pm

Gitarka.
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

No to się pokusiłem o nagranie filmu który składa się z 3 części:
1. Montaż sterownika
2. Ustawienie oprogramowania i omówienie schematu elektronicznego
3. Pokazanie krótkie uruchomienie sterownika jak działa

W drugiej części mikrofon z laptopa jednak dużo słabiej zbiera ale da się zrozumieć :) Nie jest to jakieś profesjonalne nagranie ale na pewno łatwiej mi było to nagrać niż zrobić obszerny opis, ponieważ nawet film po zmontowaniu trwa około 30 min.

link do youtube: https://www.youtube.com/watch?v=GK0pEuslUig

Przerobiłem pierwszy post + dodaje jeszcze schematy i BOM sterownika:
Sterownik16.rar
(478.46 KiB) Pobrany 48 razy

Odezwę się na priv do osób które były chętne na sterowniki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”