Zamel mew - 01 brak wykresów

Maaariusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 01, 2023 11:12 am

Witam. Mam problem z licznikiem energii mew -01. Błacha zmiana hasła w routerze spowodowała jak dla mnie kosmiczny problem z mewą. Mimo półrocznych rejestrów zdecydowałem w końcu na całkowite żresetowanie konta. Dopiero po tej operacji udało się dodać urządzenie. Obecnie mam cyfrowy podgląd sieci jednak wykres pokazuje tylko stare całkowite zużycie w jednym słupku mimo wyzerowania urządzenia. Proszę o podpowiedź. Ps . dla mnie do tej pory mewa była rewelacyjnym ustrojstwem. . Nawet z bilansowaniem międzyfazowym miesięczne wskazania poboru i produkcji
idealnie pokrywały się z licznikiem PGE.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Maaariusz pisze: śr lut 01, 2023 11:50 am Witam. Mam problem z licznikiem energii mew -01. Błacha zmiana hasła w routerze spowodowała jak dla mnie kosmiczny problem z mewą. Mimo półrocznych rejestrów zdecydowałem w końcu na całkowite żresetowanie konta. Dopiero po tej operacji udało się dodać urządzenie. Obecnie mam cyfrowy podgląd sieci jednak wykres pokazuje tylko stare całkowite zużycie w jednym słupku mimo wyzerowania urządzenia. Proszę o podpowiedź. Ps . dla mnie do tej pory mewa była rewelacyjnym ustrojstwem. . Nawet z bilansowaniem międzyfazowym miesięczne wskazania poboru i produkcji
idealnie pokrywały się z licznikiem PGE.
Niepotrzebnie kasowałeś stare konto.

Jeśli chcesz aby łączne zużycie energii na MEW zachowało aktualną wartość, to w Cloud wejdź na MEW i znajdź wykresy zużycia energii (zakładka "historia" na dole) i usuń historię. Po tym wykres powinien pokazywać zużycie energii przyrostowo od "dzisiaj" i nie powinno być tego wysokiego słupka.

Jeśli chcesz całkowicie wyczyścić stan licznika na MEW (ogólnie nie ma takiej potrzeby, ale da się), to na Cloud wejdź w kanał MEW i kliknij na przycisk "resetuj licznik" a potem wykasuj historię pomiarów, zgodnie z powyższym opisem. Wtedy MEW będzie pokazywał wszystkie liczniki od 0.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Maaariusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 01, 2023 11:12 am

Klew dzięki za trafną podpowiedź. Mewa znowu działa jak trzeba. Ciekawe że stara historia blokowała nowe zapisy ale to już opanowane. Jako elektryk ( nie elektronik i nie programista) twierdzę że urządzenie jest wysokiej klasy , bardzo przydatne do opanowania '' uciekających,, kilowatów i to za normalne pieniądze. Pozdrawiam - Mariusz.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Maaariusz pozwól, że zapytam w Twoim wątku. Zabieram się powoli za ogarnięcie w Supli również spraw energii elektrycznej.
Napisz proszę jak się instaluje ten miernik MEW-01. Czy to musi być na głównych przewodach doprowadzających prąd do rozdzielni? Mam jeszcze starą rozdzielnię, na bezpiecznikach topikowych i automatycznych wkręcanych. Jednak ze względu ma fotowoltaikę mam już nowoczesny licznik z podglądem w aplikacji Taurona.
Proszę o jakis tutorial jak to mogę podłączyć, czy ew. Tauron w razie jakiejs kontroli nie będzie miał problemu z tym? Może jest tu ktoś inny kto też może doradzić w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jak założysz mewa tylko na silniku 3F to będzie Ci mierzył tylko ten silnik. Tak więc im bliżej licznika taurona, a więcej urządzeń za mewem tym więcej danych uzyskasz.
Obrazek
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Czyli naljepiej od razu za licznikiem wpiąć się do mewy i przekładniki na tych samych przewodach co idą do mewy? Przekładniki mogą być od razu przy mewie?
Przekładnik pierwszy na pierwszej fazie podłączonej do mewy i tak samo 2 i 3 faza.
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Jeżeli założysz przekładniki na przewodach podłączonych do mew ( z licznika ) to będziesz mierzył tylko zużycie mew.
Przekładniki załóż na przewodach wychodzących z licznika do różnicówki, czy bezpieczników zależnie co masz w rozdzielni czyli to co licznik "zasila".
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”