Ikonki alternatywne - serwis nieoficjalny

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Cześć,

praktycznie od początku istnienia SUPLI niewielkim mankamentem jest brak ikonek pozwalających nieco odróżniać wizualnie urządzenia. Domyślnych ikonek w cloudzie jest raptem kilka. Na forum wątek dotyczący próśb o zrobienie/znalezienie/podesłanie jakiejś ikonki ma już niemal 80 stron i przeszukiwanie go w celu znalezienia jakiejś ikonki zaczyna być męczące/irytujące.

Co prawda w zespole SUPLI trwają prace nad natywnym wdrożeniem serwisu z ikonkami z możliwością dzielenia się ale jak wiadomo są tematy pilne i pilniejsze, więc może to jeszcze trochę potrwać. W związku z tym, aby nieco ułatwić dzielenie się ikonkami, stworzyliśmy na szybko z kolegą @basmar prostą stronkę na bazie sharepointa. Mamy na uwadze i prosimy również Was o to, że jest to projekt tymczasowym który ma ułatwić nieco szukanie ikonek do czasu rozwiązania docelowego. Poza tym może się pojawią uwagi i potrzeby, które pomogą zespołowi SUPLI lepiej dopasować docelowe narzędzie do potrzeb użytkowników.

Na start jest wrzucone trochę ikonek z forum. Każdy może uploadować swoje ikonki przy czym wszystkie ikonki przejdą ręczną moderację polegającą na sprawdzeniu wymiarów, tła i przyporządkowaniu do właściwej kategorii. Moderacja również będzie zwracała uwagę na treści nieobyczajne, obraźliwe, etc.

Z racji, że jest to stronka prosta, bez zaawansownych narzędzi bardzo prosimy o wrzucanie ikonek zgodnych z wymaganiami SUPLA Cloud tj.:
  • wymiary 210x156 pikseli (szer x wys)
  • format *.png
  • przezroczyste tło
  • jeżeli jest zestaw dwóch ikonek dla stanów właczony/wyłączony prosimy, żeby to były osobne pliki i miały taką samą nazwę z dopiskiem na końcu " - off" i " - on"
  • jeżeli jest zestaw trzech ikonek (np. bramy) prosimy, żeby to były osobne pliki i miały taką samą nazwę z dopiskiem na końcu np. " - close", " - 50percent" i " - open"
Bardzo nam to ułatwi pracę.

Jeżeli chcecie uwidocznić Wasze autorstwo, proszę w nazwie pliku dodać swój nick w nawiasach kwadratowych, np. ikonka[mój_nick].png
Proszę mieć na względzie poszanowanie praw autorskich i nie przypisywać sobie autorstwa cudzych ikonek.

Po wgraniu ikonek po chwili znikną z folderu przeznaczonego do wgrywania. Automatycznie zostaną przeniesione do poczekalni, gdzie będą oczekiwać na moderację z naszej strony dlatego nie ma sensu ich wgrywać po kilka razy i się dziwić że znikają :)

Mechanizm działania jest prosty ale dla ewentualnych nowicjuszy krótki manual. Po wejściu na stronę mamy do wyboru przeglądanie galerii lub upload nowych ikonek. Startowy tryb przeglądania to "Widok galerii" w postaci folderów. Można jednak wyświetlić wszystkie ikonki naraz. Trzeba kliknąć w "Widok galerii" -> rozwinie się menu i wybrać "Wszystkie ikony". W tym widoku jest możliwość filtrowania ikonek. Na chwilę obecną można filtrować jedynie po autorze, ponieważ nie wymyśliliśmy innego potrzebnego klucza. Jeżeli będzie potrzeba - dodamy.

Uploadowanie ikonek jest równie proste. Klikamy "Przekaż", wybieramy czy chcemy wgrać pojedyncze ikonki czy cały folder i następnie wybieramy folder ze swojego dysku. Drugi sposób - możemy po prostu przeciągnąć pliki lub foldery wprost na okno przeglądarki.

Wstępne omówienie https://www.youtube.com/watch?v=4Sdi0ERH2wg&t=2668s

Alternatywnie można również przesłać komplet swoich ikonek na PW do mnie lub do @basmar. Też ogarniemy.

Konstruktywne uwagi ZAWSZE mile widziane.

Wraz z kolegą @basmar zapraszamy: http://basmar.eu/supla/
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-01-30 00.33.21.png
Zrzut ekranu 2023-01-30 00.33.21.png (27.78 KiB) Przejrzano 1636 razy
Zrzut ekranu 2023-01-29 21.39.15.png
Zrzut ekranu 2023-01-29 21.39.15.png (70.86 KiB) Przejrzano 1636 razy
Ostatnio zmieniony pn sty 30, 2023 9:30 am przez YoMan, łącznie zmieniany 1 raz.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Super!!!!
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Brawo!!!
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

uchnast.michal pisze: pn sty 30, 2023 8:47 am
YoMan pisze: pn sty 30, 2023 8:40 am A to nawet nie wiedziałem o tej opcji. Sprawdzimy, przetestujemy, wdrożymy :)
Niby nic ale zawsze szybciej:)
PS
A opcja wyświetlenia całego drzewa katalogów (kategorii)? :)
Z tego co wiem w sharepoincie nie ma takiej opcji. Ewentualnie możemy zduplikować nazwy końcowych folderów jako kategorię i wtedy można filtrować.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak jak pisałem wcześniej w prywatnej wiadomości, kończymy prace nad dedykowanym projektem zarządzania ikonami, który będzie zintegrowany z cloud. Rozwiąże on problemy katalogowania oraz kwestie praw autorskich. Nie będzie możliwe aby zaimportować ikony z tego co przygotowaliście dlatego uważam, że niepotrzebnie dublujemy swoją i innych pracę.
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

pzygmunt pisze: pn sty 30, 2023 10:09 am Tak jak pisałem wcześniej w prywatnej wiadomości, kończymy prace nad dedykowanym projektem zarządzania ikonami, który będzie zintegrowany z cloud. Rozwiąże on problemy katalogowania oraz kwestie praw autorskich. Nie będzie możliwe aby zaimportować ikony z tego co przygotowaliście dlatego uważam, że niepotrzebnie dublujemy swoją i innych pracę.
Czyli nie będzie można importować własnych ikon?
Jeśli tak to co z ikonami która już teraz zostały zaimportowane?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie to miałem na myśli. Nie będzie można jednym kliknięciem przenieść ikon z sharepoint-a do nowego katalogu chociażby ze względów prawnych. Sposób dodawania ikon do cloud-a się nie zmieni. Nie znikną też dodane ikony. Z poziomu nowego katalogu będzie można łatwo dodać ikony do swoich kanałów.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

pzygmunt pisze: pn sty 30, 2023 10:09 am Tak jak pisałem wcześniej w prywatnej wiadomości, kończymy prace nad dedykowanym projektem zarządzania ikonami, który będzie zintegrowany z cloud. Rozwiąże on problemy katalogowania oraz kwestie praw autorskich. Nie będzie możliwe aby zaimportować ikony z tego co przygotowaliście dlatego uważam, że niepotrzebnie dublujemy swoją i innych pracę.
Pamiętam, natomiast (i nie traktuj jako zarzutu) to trwa. Niektóre zapowiadane funkcjonalności są już wprowadzone a inne czekają już długo. Nie ma konkretnej informacji kiedy coś może być wprowadzone i tego nawet nie oczekuję bo wiem, że życzenia to jedno a rzeczywistość drugie. Stronka zrobiona na szybko (cały czas podkreślam tymczasowość rozwiązania). Jak komuś pomoże - super, jeżeli nie - to nie poświęciliśmy temu roku swojego życia ;) Nie jest i nie ma być zastępstwem/zamiennikiem clouda.

Co do przeniesienia to jestem świadom wspomnianych przez Ciebie kwestii i też raczej bym się ku temu nie skłaniał. Świat się zmienił przez ostatnie 20 lat w tym zakresie. Co innego prywatna, niekomercyjna stronka, co innego oficjalny serwer organizacji/projektu dlatego możemy sobie teraz pozwolić na uproszczenia i drogę na skróty.

Jeżeli jednak masz co do tego większe zastrzeżenia to projekt skasujemy.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Panowie, naprawdę szanuję wasze zaangażowanie. Napisaliście do mnie kilka dni temu w tej sprawie i odpisałem Wam, że pracujemy nad dedykowanym rozwiązaniem do ikon. Na tym nasz dialog się urwał. Bez koordynacji tego typu inicjatyw będziemy osiągali cele odwrotne do zamierzonych. Znając moje stanowisko zdecydowaliście aby uruchomić share pointa i ok, wasza decyzja... ale to nie jest praca zespołowa.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

pzygmunt pisze: pn sty 30, 2023 1:34 pm Panowie, naprawdę szanuję wasze zaangażowanie. Napisaliście do mnie kilka dni temu w tej sprawie i odpisałem Wam, że pracujemy nad dedykowanym rozwiązaniem do ikon. Na tym nasz dialog się urwał. Bez koordynacji tego typu inicjatyw będziemy osiągali cele odwrotne do zamierzonych. Znając moje stanowisko zdecydowaliście aby uruchomić sharepointa i ok, wasza decyzja... ale to nie jest praca zespołowa.
Nastąpił zatem problem w komunikacji. Kolega @basmar pisał do Ciebie ale nie miałem wglądu do Waszej korespondencji. Polegałem na tym co mi przekazano. Braku wsparcia się spodziewałem od razu i uprzedzałem go, że ikonki w cloudzie są w drodze ale Twój sprzeciw nie został mi przekazany.

Myślę, że na tym możemy sprawę zamknąć. Wyszło jak wyszło, nie ma co roztrząsać.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”