Sceny w google home?

nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

Czy sceny w google home już działają? Jestem prawie pewien że gdzieś na forum czytałem że już działają a teraz nie mogę tego odszukać...
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

nitzsche pisze: ndz sty 29, 2023 7:40 pm Czy sceny w google home już działają? Jestem prawie pewien że gdzieś na forum czytałem że już działają a teraz nie mogę tego odszukać...
Działają
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Tylko się nie wyświetlają GH Ale jak powiesz scenę to się odpali pod warunkiem że nie jest nazwana jak domyślne akcje w GH np. "Światło włącz" to włączy wszystkie światła a nie scenę która jest tak samo nazwana.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Scen innych dostawców (np Broadlink) tez nigdy nie było widać na głównym ekranie GH , tam gdzie jest sterowanie urządzeniami . I pewno nigdy nie bedzie widac - takie podejście ma Google , przynajmniej na razie.

Tak , sceny można wywoływać bezpośrednio poleceniami głosowymi lub można podpinać je pod rutyny i podczas tworzenia tych rutyn widać te sceny.
Nie wiem jak to jest na Androidzie ale na iOS widać to tak (pewno na Andriod jest podobnie):
- Tworzysz rutynę i dodajesz jej polecenie inicjujace
- i potem w sekcji DZIAŁANIA klikasz na "Dodaj działanie" i potem na "Zarządzanie urządzeniami domowymi"
- i od góry widzisz kanały supli , inne urządzenia innych dostawców (jak ktoś ma) i na samym dole jest przycisk "Dodaj oświetlenie" i po kliknieciu na niego widać ..... sceny :) ktore podpinasz pod działanie danego polecenia głosowego .
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

wsosniak pisze: ndz sty 29, 2023 9:00 pm Scen innych dostawców (np Broadlink) tez nigdy nie było widać na głównym ekranie GH , tam gdzie jest sterowanie urządzeniami . I pewno nigdy nie bedzie widac - takie podejście ma Google , przynajmniej na razie.

Tak , sceny można wywoływać bezpośrednio poleceniami głosowymi lub można podpinać je pod rutyny i podczas tworzenia tych rutyn widać te sceny.
Nie wiem jak to jest na Androidzie ale na iOS widać to tak (pewno na Andriod jest podobnie):
- Tworzysz rutynę i dodajesz jej polecenie inicjujace
- i potem w sekcji DZIAŁANIA klikasz na "Dodaj działanie" i potem na "Zarządzanie urządzeniami domowymi"
- i od góry widzisz kanały supli , inne urządzenia innych dostawców (jak ktoś ma) i na samym dole jest przycisk "Dodaj oświetlenie" i po kliknieciu na niego widać ..... sceny :) ktore podpinasz pod działanie danego polecenia głosowego .
dokładnie tak. Strasznie pokrętnie ale działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”