ROW-01 nie reaguje

Sterownik jednokanałowy
Leonardo
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 20, 2018 8:01 am

Mam problem z dość starym ROW-01, który odpowiada za sterowanie łącznikiem światla (4 oczka LED).

Po włączeniu przycisku urządzenie nie reaguje - światło się nie wyłącza. Z poziomu aplikacji urządzenie jest dostępne, zmienia stany i słychać pracę przekaźnika, ale światło nadal się nie wyłącza.
Gdy odlacze zasilanie (korki) to po ponownym włączeni suwiatlo również jest włączone no i oczywiście urządzenie nadal go nie przełącza.

Soft zaktualizowany. Ustawienia urządzenia nie były zmieniane od dawna.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jeżeli jest dobrze podłączony to wygląda na to, że przekaźnik się skleił. Jeżeli masz możliwość to go oddaj do reklamacji lub prześlij do nas.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Leonardo
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 20, 2018 8:01 am

Postaram się go wymienić, ale to sprzęt z 2018 więc raczej reklamacja już go raczej nie obejmuje.

Co ciekawe, gdy odkręciłem łącznik i go wyciągnąłem z łapek (ROW nadal był na swoim miejscu) to po wciśnięciu przycisku nagle zaczęło działać. :)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Leonardo pisze: ndz sty 29, 2023 10:15 am Postaram się go wymienić, ale to sprzęt z 2018 więc raczej reklamacja już go raczej nie obejmuje.

Co ciekawe, gdy odkręciłem łącznik i go wyciągnąłem z łapek (ROW nadal był na swoim miejscu) to po wciśnięciu przycisku nagle zaczęło działać. :)
jeśli to nie zwarcie "drucikami przy łączeniu" gdzieś na kostce, to na 99% sklejony przekaźnik - stuknięcie w moduł czasem go rozklei, i się rozłączy - ale to znak że styki są już w agonalnym stanie.
Każde łączenie to szansa zaiskrzenia na stykach (z różnych powodów), a każde zaiskrzenie = odparowanie uszkodzenie wierzchniej warstwy metalu. Jeszcze gorzej jest z iskrzeniem podczas rozłączania styków. Jeśli metal odparuje podczas iskrzenia a styk zdąży się zamknąć "na roztopiony metal" - to jest szansa że się "sklei" metal z metalem, i styk już nie rozwiera się - ja ku ciebie.
Styki gdy są już upalone - iskrzą podczas załączania wielokrotnie mocniej - więc to jest już równia pochyła takiego przekaźnika, im dalej tym gorzej kontaktuje i albo ma osmalone styki nieprzewodzące (i niezależnie od ich położenia - nie zwiera), albo w końcu tak zaiskrzy że się stopią razem i tak zostaną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”