Podstawy podstaw

SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

klew pisze: sob sty 28, 2023 2:25 pm
SOYER pisze: sob sty 28, 2023 2:00 pm Ok, w jaki sposób dołożyć nową grupę tematów w widoku głównym forum?
Myślałem że chcesz założyć nowy temat, czyli po prostu zwykły post z tymi wszystkimi informacjami.
Wydaje mi się że zależnie taki post mógłby być dodany do działu "ogólny" lub "pomoc".
Jak go zrobisz, to można go przypiąć aby zawsze był na samej górze.
Nie wiem czy osobny dział jest tutaj potrzebny. Działy może założyć tylko administrator forum.
Wiem, że administrator. Dlatego o tym pisałem.
Założenie jest takie by była to pierwsza rzecz jaka rzuca sie w oczy nowo przybyłym na forum. Oszczędzi to zapewne wiele prostych pytań zadawanych w różnych kolejnych działach.

Jak myślisz? Pomysł ok?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: sob sty 28, 2023 2:32 pm
klew pisze: sob sty 28, 2023 2:25 pm
SOYER pisze: sob sty 28, 2023 2:00 pm Ok, w jaki sposób dołożyć nową grupę tematów w widoku głównym forum?
Myślałem że chcesz założyć nowy temat, czyli po prostu zwykły post z tymi wszystkimi informacjami.
Wydaje mi się że zależnie taki post mógłby być dodany do działu "ogólny" lub "pomoc".
Jak go zrobisz, to można go przypiąć aby zawsze był na samej górze.
Nie wiem czy osobny dział jest tutaj potrzebny. Działy może założyć tylko administrator forum.
Wiem, że administrator. Dlatego o tym pisałem.
Założenie jest takie by była to pierwsza rzecz jaka rzuca sie w oczy nowo przybyłym na forum. Oszczędzi to zapewne wiele prostych pytań zadawanych w różnych kolejnych działach.

Jak myślisz? Pomysł ok?
Post można przypiąć na górze działu - też będzie widoczny.
Ja osobiście nie widzę sensu otwierania od razu nowego działu na tematy związane z "dyskusja ogólną" oraz "pomoc". GG dostał swój dział po chyba 300 stronach w ramach jednego postu ;). Także polecam zacząć od postu, jak będzie w nim sporo sensownych informacji, to pewnie będzie przypięty na górze, aby każdy łatwo na niego wpadł. Jeśli okaże się że post to za mało, aby ogarnąć ten temat, to wtedy można się zastanowić jak to lepiej ogarnąć.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Nie chodzi o dyskusję ogólną, ani o pomoc, ani o GG.
Chodzi o przywitanie nowych użytkowników. Poczytali coś o Supli, zaciekawiło ich. Wchodzą na forum i od razu widzą, gdzie najpierw powinni zaglądnąć. Naprawdę nie widzicie w tym sensu?


"GG dostał swój dział po chyba 300 stronach w ramach jednego postu". To powód do chwały czy wstydu, że tak nośna i świetna rzecz nie została wcześniej bardziej doceniona przez moderatorów?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może lepszym miejscem będzie wiki.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dobra, nie było tematu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na razie nie widziałem co tam w tym temacie będzie napisane, więc ciężko to jakoś oceniać.

Nie wiem też co byłoby złego w temacie "jak zacząć?" przypiętym na samej górze działu "pomoc".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

klew pisze: sob sty 28, 2023 3:49 pm Na razie nie widziałem co tam w tym temacie będzie napisane, więc ciężko to jakoś oceniać.

Nie wiem też co byłoby złego w temacie "jak zacząć?" przypiętym na samej górze działu "pomoc".

Nie jestem pewny czy czytałeś moje wcześniejsze posty w tym temacie. Ze szczególnym uwzględnieniem 14.35 i 17.23. Chyba gdybyś przeczytał to byś nie zadawał takich pytań. Z całym szacunkiem.

Widzę, że jak głową w ścianę. Tylko nie wiem Wy czy ja.
Pozdrawiam raz jeszcze. Miłego wieczoru
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: sob sty 28, 2023 4:00 pm
klew pisze: sob sty 28, 2023 3:49 pm Na razie nie widziałem co tam w tym temacie będzie napisane, więc ciężko to jakoś oceniać.

Nie wiem też co byłoby złego w temacie "jak zacząć?" przypiętym na samej górze działu "pomoc".

Nie jestem pewny czy czytałeś moje wcześniejsze posty w tym temacie. Ze szczególnym uwzględnieniem 14.35 i 17.23. Chyba gdybyś przeczytał to byś nie zadawał takich pytań. Z całym szacunkiem.

Widzę, że jak głową w ścianę. Tylko nie wiem Wy czy ja.
Pozdrawiam raz jeszcze. Miłego wieczoru
Czytałem wszystkie Twoje posty w tym temacie, ale nie wiem co to jest 14.35 i 17.23. Myślałem że to godzina, ale nie widzę postów z taką godziną, chyba że mieszkasz w innej strefie czasowej i co innego widzisz na ekranie niż ja.

W swoim poście napisałeś dużo rzeczy, co mają robić inni. Ja natomiast pisałem Tobie, że jeśli masz pomysł, to go zrealizuj.

Nikt nie będzie na forum dodawał specjalnego działu, bo pojawił się post z takim pomysłem. Gdybyśmy tak działali, to wszystko by się dawno rozleciało, bo różne pomysły pojawiają się bardzo często.

Jeśli taka forma Tobie nie odpowiada, to znajdź w sieci jakiś serwis do tworzenia stron typu Wiki (jest sporo darmowych). Mamy też dostępne serwery w Supli, gdzie można postawić tego typu stronę, ale najpierw musi być przygotowany materiał do wrzucenia. Wiki można też robić na naszych stronach na GitHub i ogólnie jest dostępna masa narzędzi do przechowywania tekstu i pisania dokumentacji.

Największa trudność z tego typu opisami polega na utrzymywaniu i aktualizowaniu treści. O ile ludzie często mają chęci i siły do stworzenia czegoś, to już jak po raz 10 pojawia się konieczność przeczytania wszystkiego od początku i aktualizowania, to większość wymięka.

Także na razie z mojej strony kończę udzielanie się w tym offtopie. Mam nadzieję, że zachęci Cię to do działania, a nie zniechęci.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Karol.M
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 26, 2023 9:00 am

To może ja się odezwę i napisze co chce zrobić.

Mam zrobioną automatykę bimbrowniczą opartą o:
5x ds18b20
4 przekaźniki
2 ssr-y

Automatyka przeprowadza kompletny proces.
Aktualnie oprogramowanie napisane jest w C# na PC.
Komunikuje się z arduino za pomocą usb. Czyli arduino odbiera Pomiary wysyła do pc. PC wykonuje obliczenia i odsyła do arduino wartości sterowania przekaźnikami.

Chce całą logikę przepisać na esp. Supla miałaby odpowiadać tylko i wyłącznie za komunikację z użytkownikiem. Czyli wyświetlanie parametrów pracy ze zmiennych i przyjmowanie parametrów pracy do zmiennych. Nic więcej.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Z przyjmowaniem parametrów pracy do zmiennych będzie problem, bo nie zrobisz tego łatwo i zrozumiale z aplikacji Supla. Aplikacja jeszcze nie obsługuje takiej funkcjonalności.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”