Sterownik oświetlenia z harmonogramem

lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Cześć,
Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam ten post i czy w ogóle jest na rynku jakieś gotowe rozwiązanie które wpisze się w moje założenia. Słuchajcie, mam sobie pomieszczenie w którym niestety nie posiadam dostępu do internetu. Teoretycznie może i dało by się tam zrobić jakieś WiFi ale będą to spore koszta i dużo komplikacji. Natomiast potrzebował bym w tym pomieszczeniu sterować oświetleniem automatycznie. Pierwszy mój wymóg czyli zapalanie światła gdy zrobi się ciemno, spełni fotokomórka. Tylko fotokomórka wyłączy mi niestety światło dopiero rano. A ja chcę aby ono załączyło się gdy robi się ciemno i wyłączyło zupełnie np o godzinie 21. Dlatego poszukuję jakiegoś sterownika do którego dało by się wprowadzić jakiś harmonogram sterowania takim oświetleniem i aby on je załączał lub wyłączał zgodnie z tym harmonogramem. Są jakieś gotowe tego typu moduły czy raczej będę musiał iść w jakieś customowe rozwiązania a jeśli tak to w jakie? W jaki sposób mógłbym w miarę niewielkim kosztem rozwiązać taki problem? :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Szukaj włącznika do gniazdka z zegarem astronomicznym (one mają wschód zachód słońca) lub zwykły czasowy połączony z czujką zmierzchu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

ewentualnie najtańszy (nawet używany) modem gsm i karta za 5zł/mies :) i już masz net
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”