dlaczego zamel odchodzi o supli i tworzą własne oprogramowanie ?

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Powiadomienia są zaplanowane na kolejny duży release.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Basmar pisze: czw gru 08, 2022 2:48 pm
pzygmunt pisze: czw gru 08, 2022 1:32 pm https://www.supla.org/pl/devices

" przełączki bez neutralnego" masz na myśli sterowanie przekaźnikowe bez N-a?
Varilight na dniach planuje wprowadzić do oferty gniazdka z Suplą na pokładzie.
Tak dokładnie, w puszkach od oświetlenia w 95% instalacji nie ma (N) neutralnego tylko wejście (L) faza i wyjście (L) faza do lampy.
Co kraj to obyczaj.

Odwiedziłem stronę, faktycznie mają tam spory wybór, dzięki.
Tak samo było w Polsce aż do lat 90. Ja niestety mieszkam w takim domu co mocno utrudnia mi automatyzacje włączników światła. Znalazłem na aliexpress moduły bez N dopuszkowe 1 kanałowe i 2 zainstalowałem - działają bez problemu, natomiast nie znalazłem nigdzie takich modułów bez N 2 kanałowych a by się bardzo przydały.
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

mmiikk pisze: pt gru 09, 2022 1:36 pm
Basmar pisze: czw gru 08, 2022 2:48 pm
pzygmunt pisze: czw gru 08, 2022 1:32 pm https://www.supla.org/pl/devices

" przełączki bez neutralnego" masz na myśli sterowanie przekaźnikowe bez N-a?
Varilight na dniach planuje wprowadzić do oferty gniazdka z Suplą na pokładzie.
Tak dokładnie, w puszkach od oświetlenia w 95% instalacji nie ma (N) neutralnego tylko wejście (L) faza i wyjście (L) faza do lampy.
Co kraj to obyczaj.

Odwiedziłem stronę, faktycznie mają tam spory wybór, dzięki.
Tak samo było w Polsce aż do lat 90. Ja niestety mieszkam w takim domu co mocno utrudnia mi automatyzacje włączników światła. Znalazłem na aliexpress moduły bez N dopuszkowe 1 kanałowe i 2 zainstalowałem - działają bez problemu, natomiast nie znalazłem nigdzie takich modułów bez N 2 kanałowych a by się bardzo przydały.
W Irlandii i UK o tyle jest łatwiej, że domy parterowe mają sufity z płyt gipsowych i dostęp do okablowania domu jest ze strychu, poza tym okablowenie świateł jest rozetowe, tak wiec faza (L) oraz zero (N) są zawsze przy punkcie świetlnym,
Pojeżewam, że nad większością wyłaczników światła są puszki łączące kable (mogę się mylić) przynajmniej w domu rodzinnym takie były (lata 70/80 ubiegłego wieku)
Zastanawiam się, czy w Twoim przypadku nie lepiej byłoby w suficie przy żyrandolu wywiercić otwór w stropie na małą puszkę tuż przy kablach i tam schować "smarta", z wlącznika świateł zrobić dzwonkowe klawisze i urzyć jako manualne włącz/wyłącz i podzielic je pomiędzy dwoma "smartami" dopuszkowymi, lub coś w ten deseń.

Zawsze można pogłębić puszkę za wyłącznikiem, pytanie czy na dwustrafowy żyrandol to zadziała?

Pozdr
No i cały plan spalił na panewce :cry:
feszter
Posty: 95
Rejestracja: pn lip 30, 2018 7:36 pm

pzygmunt pisze: pt gru 09, 2022 12:39 pm Powiadomienia są zaplanowane na kolejny duży release.
Planowana jest jakaś roadmapa na przyszy rok?
arkadp
Posty: 72
Rejestracja: czw maja 20, 2021 11:27 am

dzięki za info,
1. Ja korzystam z HA i tam mi o działa
2. jednak kto nie ma HA to chce miec
... więc czekamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”