Współpraca dwóch urządzeń.

Marcin G
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 31, 2020 11:35 am

Czy da się z użyciem GUI Generic zrealizować następujący scenariusz?
Mam 2 moduły z ESP8266 z wgranym GUI Generic:
1. Urządzenie A mierzy temperaturę z pomocą np. DS18B20.
2. Urządzenie B załącza lub wyłącza przekaźnik w zależności od temperatury zmierzonej przez urządzenie A.

Jeśli jest takie coś możliwe, to proszę o podpowiedź jak skonfigurować oba moduły.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Termostat w supla fracz załatwi temat
https://pietras-81.aqi.eco/
Marcin G
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 31, 2020 11:35 am

Leszekbialy
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 9:29 pm

GG ma warunkowanie przekaźnika i linki bezpośrednie. Ustaw na tym z przekaźnikiem odczyt temperatury z pierwszego i zrób warunkowanie przekaźnika od temperatury. Pamiętaj to tylko taka proteza, SUPLA nie wspiera oficjalnie jeszcze termostatu przy braku netu to nie zadziała więc nie używaj tego tam gdzie musi być zapewniona nie przerwana ochrona. Używam tego jako termostatu pokojowego do obniżenia parametrów zaworu 4D, jak nie zadziała mam w nocy ciepłej w domu😁
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

A nie możesz wykorzystać jednego ESP i do niego podłączyć DS-a i przekaźnik?
Ustawiasz warunkowanie przekaźnika w zależności od temperatury DS-a i dział jak nawet nie ma internetu(na GG oczywiście).
Mam tak zrobione termostaty do akwarium.
Marcin G
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 31, 2020 11:35 am

Raczej nie.
Pomiar temperatury ma się odbywać w "pomieszczeniu referencyjnym". Drugie urządzenie ma przekaźnikiem sterować załączaniem/wyłączaniem grzania kotła gazowego, który jest w innym pomieszczeniu.
Chcę uniknąć ciągnięcia przewodów.
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Przeczytaj ten temat powinien rozwiązać twój problem
viewtopic.php?t=11124&hilit=Linki
Leszekbialy
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 9:29 pm

Jeżeli ma sterować kotłem jako główne urządzenie to odradzam ten pomysł tu nie mamy żadnych zabezpieczeń awaryjnych ani pomocniczych, ale jeżeli nad kotłem gazowym będzie czuwał dedykowany układ a supla ma być czymś w rodzaju termostatu pokojowego to spoko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”