Termostat Fracz zapis ustawień profilu

Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Eksport ustawień profilu czasu i temperatur oraz odzyskanie po zmianach. Jak zapisać ustawienia konfiguracji czasu i temperatur aby w następstwie zmian przywrócić do poprzednich ustawień.
https://scripts.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Print screen? :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Tak też zrobiłem. Przyszedł czas na radykalne kroki, czyli zmiany wszystkich planów czasowych do momentu powrotu sprzętu z serwisu i ponowna inicjacja do stanów z przed zmian. Z ręki trochę potrwa więc eksport/import mile widziany.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nie używałem nigdy "termostatów" ze skryptów. Ale zgaduję, że może łatwiej byłoby wyłączyć stary termostat, a te "zmiany" wrzucić jako nowy "termsotat". Wtedy jak sprzęt wróci z serwisu, to możesz wyłączyć nowy "termostat" i włączyć stary.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Istnieje możliwość zablokowania aktywnego profilu aby nie zmieniał na inne. Przykładowo jest 10 profili, które zmieniają się co pewien czas czy jest możliwość blokady danego profilu aby pozostałe nie wymuszały zmiany pracy.
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

klew pisze: czw gru 01, 2022 8:53 am Nie używałem nigdy "termostatów" ze skryptów. Ale zgaduję, że może łatwiej byłoby wyłączyć stary termostat, a te "zmiany" wrzucić jako nowy "termsotat". Wtedy jak sprzęt wróci z serwisu, to możesz wyłączyć nowy "termostat" i włączyć stary.
W sumie dobrze kombinujesz wyłączę termostat i zostawię Aktywny profil, który nie będzie się zmieniał. Sprawdzę - Dziękuję
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

klew pisze: czw gru 01, 2022 8:53 am Nie używałem nigdy "termostatów" ze skryptów. Ale zgaduję, że może łatwiej byłoby wyłączyć stary termostat, a te "zmiany" wrzucić jako nowy "termsotat". Wtedy jak sprzęt wróci z serwisu, to możesz wyłączyć nowy "termostat" i włączyć stary.
Prawdopodobnie wyłączenie termostatu nic nie pomoże z zmianą profilu. Na dole w zakładce termostat jest wyraźnie napisane
"Kolejna automatyczna zmiana profilu nastąpi po 01.12.2022 15:00 Zmień"
Więc zmieni i i wymusi charakterystykę pracy.

Co masz na myśli i gdzie te zmiany wprowadzić?. Bezpośrednio w Fracz nie ma możliwości wyłączenia starego i włączenia nowego schematu. Przynajmniej nie widzę takiej opcji.
"może łatwiej byłoby wyłączyć stary termostat, a te "zmiany" wrzucić jako nowy "termsotat". Wtedy jak sprzęt wróci z serwisu, to możesz wyłączyć nowy "termostat" i włączyć stary"
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lukas2022 pisze: czw gru 01, 2022 9:07 am
klew pisze: czw gru 01, 2022 8:53 am Nie używałem nigdy "termostatów" ze skryptów. Ale zgaduję, że może łatwiej byłoby wyłączyć stary termostat, a te "zmiany" wrzucić jako nowy "termsotat". Wtedy jak sprzęt wróci z serwisu, to możesz wyłączyć nowy "termostat" i włączyć stary.
Prawdopodobnie wyłączenie termostatu nic nie pomoże z zmianą profilu. Na dole w zakładce termostat jest wyraźnie napisane
"Kolejna automatyczna zmiana profilu nastąpi po 01.12.2022 15:00 Zmień"
Więc zmieni i i wymusi charakterystykę pracy.

Co masz na myśli i gdzie te zmiany wprowadzić?. Bezpośrednio w Fracz nie ma możliwości wyłączenia starego i włączenia nowego schematu. Przynajmniej nie widzę takiej opcji.
"może łatwiej byłoby wyłączyć stary termostat, a te "zmiany" wrzucić jako nowy "termsotat". Wtedy jak sprzęt wróci z serwisu, to możesz wyłączyć nowy "termostat" i włączyć stary"
Jak już pisałem "nigdy nie używałem tych termostatów". Zgadywałem, że może da się wyłączyć, ale jak nie ma takiej opcji, to niestety nie ma.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Zobaczymy, poczekamy. Możliwe, że nie zmieni charakterystyki pracy. W końcu przycisk włącz/wyłącz do czegoś służy. Okaże się po 15.00
Załączniki
Przycisk Termostat.png
Przycisk Termostat.png (18.18 KiB) Przejrzano 415 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jesteś fanem? :)
2022-12-01_10-30.png
2022-12-01_10-30.png (12.7 KiB) Przejrzano 411 razy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”