Wsparcie dla licznika energii z serii SDM72 SDM120 SDM220 SDM230 SDM630 DDM18SD

greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Dokładnie tak..
sdm72d-m u mnie się nie połączył, ale to co zamieściłem wyżej, to jest o nim.
Natomiast sdm72d-m- v2 ma fazy osobno i dużo więcej.
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Witam po raz kolejny, teraz problem z licznikiem sdm72D-Mv2...
Wcześniej licznik był podłączony tylko na "sucho"...wczoraj zrobiłem nową skrzynkę do rozdzielni, podłączyłem licznik tak jak ma być.
Licznik fizycznie pokazuje wszystko po koleii...-energia pobrana, oddana itd.. Ale w supli nie pokazuje energi pobranej, oddanej, nie pokazuje wykresów...pokazuje to co na screenach..
licznik.jpg
licznik.jpg (151.62 KiB) Przejrzano 406 razy
W czym może być problem ?
Załączniki
licznik2.jpg
licznik2.jpg (105.85 KiB) Przejrzano 406 razy
licznik1.jpg
licznik1.jpg (128.26 KiB) Przejrzano 406 razy
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Witam, piszę nowy post, żeby odświeżyć......
Sam sobie z tym nie poradzę, ale mądre głowy mogą wiedzieć o co chodzi.
Jeżeli rozłączę połączenie miedzy licznikiem a konwerterem (B-, A+) jeden przewód i połączę z powrotem to na chwilę pokazuje się energia pobrana i oddana itd, ale za moment wraca do tego co było.
Nie wiem w czym może być problem. myślałem że może coś nie łączy, ale wszystko jest w porządku.
Odłączenie i podłączenie na chwilę rozwiązuje problem. Próbowałem wstawić rezystor między jeden przewód, ale mam tylko 4,7k i 1k...ale nic to nie dało.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Podłączyłbym rezystor 120 Ohm (i tylko dokładnie o takiej wartości) po stronie zacisków A i B licznika.

A próbowałeś czytać ten licznik programem od producenta (potrzebny do tego konwerter RS-485 <-> USB)?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Robert Błaszczak pisze: śr mar 15, 2023 9:10 am Podłączyłbym rezystor 120 Ohm (i tylko dokładnie o takiej wartości) po stronie zacisków A i B licznika.

A próbowałeś czytać ten licznik programem od producenta (potrzebny do tego konwerter RS-485 <-> USB)?
Nie mam takiego rezystora, muszę kupić (a szkoda, bo wróciłem właśnie z miasta), a możesz mi wytłumaczyć jak podpiąć ten rezystor ?
Wstawić np. między A+ konwertera, a A+ licznika ?

Konwerter A+ ----------------------<::::::>-------------------------- A+ Licznik
Konwerter B- --------------------------------------------------------- B- Licznik


Niestety nie mam takiego konwertera, .
Ostatnio zmieniony śr mar 15, 2023 12:05 pm przez greg_66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jedną nogę rezystora podpinasz w liczniku do A+, a drugą do B-.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Aa...w ten sposób ok.. ale to pewnie jutro sprawdzę.


Mam taki konwerter i jest w nim usb to 485, tylko jakim programem odczytać ?
Załączniki
Untitled.jpg
Untitled.jpg (62.23 KiB) Przejrzano 309 razy
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Robert Błaszczak pisze: śr mar 15, 2023 9:10 am Podłączyłbym rezystor 120 Ohm (i tylko dokładnie o takiej wartości) po stronie zacisków A i B licznika.

A próbowałeś czytać ten licznik programem od producenta (potrzebny do tego konwerter RS-485 <-> USB)?
Podłączyłem rezystor 120 Ohm, ale żadnej zmiany..
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Niestety nie posiadam SDM72D (nie mam w mieszkaniu 3 faz), więc nie jestem w stanie tego zweryfikować. Na SDM230 wszystko działa poprawnie. A w aplikacji odświeżają Ci się wartości napięcia, częstotliwości, natężenia co minutę?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
greg_66
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 12:47 pm

Robert Błaszczak pisze: czw mar 16, 2023 1:17 pm A w aplikacji odświeżają Ci się wartości napięcia, częstotliwości, natężenia co minutę?
Tak wszystko się odświeża (to co jest pokazane na fotkach wyżej), nie pokazuje tylko energii pobranej, zwróconej i energii biernej..
Zastanawia mnie tylko dlaczego czasem jak odłączę jeden przewód i podłączę z powrotem to czasem na chwile zadziała i pokazuje wszystko.
panowie, może ktoś coś doradzi....

A jakim programem można go odczytać po usb ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”