Esp 01 (czarna wersja) + supla, problemy.

matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

Witam serdecznie,


Zakładam temat na forum bo niestety nie mogę sobie już poradzić i jestem bliski porzucenia projektu z suplą. Posiadam ESP-01, wersję czarną (1MB). Wgrałem tam poprzez gui generic online, tylko domyślnie zaznaczone rzeczy i obsługę wyświetlacza OLED SSD1306 i obługe wyświetlania stanó przez linki bezpośrednie (nowa wersja). Niestety ESP działa bardzo niestabilnie tzn., nie da sie go przełączyć w tryb konfiguracji, gui podczas pracy raz jest aktywne a raz nie, dane na wyświetlaczy raz działają a za chwilę jakby obraz się zamraza a następnie nie ma już jakikolwiek szans dostać sie do modułu aby go konfigurować- nie jest wykrywalny, ani w konfiguracji (192.168.4.1 - juz nie rozsyła sieci) ani poprzez gui podczas pracy. Jedynym ratunkiem jest flashowanie zewnętrznym programem. Nawet wtedy nie jest wykrywany - bo zostaje jakby wcześniejszy wsad - wiem to dziwne ale po wgraniu nowego programu bez obsługi wyświetlacza, po załączeniu zasilnia oled dalej działa i wyświetla jakieś /błędne/ dane o temp. (błąd*C). Od czasu do czasu uda sie do wyczyścić i wtedy działa. ale cykle sie powtarza, zmieniając jakieś ustawienia w module, za jakiś czas trace do niego dostęp lub pojawiają sie problemy z połączeniem. Proszę o pomoc, w czym może leżeć problem, może supla nie obsługuje poprawnie ESP01 a ja o tym nie wiedziałęm ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ogólnie brzmi jakbyś tam miał sporo rzeczy na raz uruchomionych. Niestety esp8266 ma mało RAMu i często jest to mocno ograniczające.
Szczególnie rzeczy związane z nawiązywaniem połączenia szyfrowanego. W praktyce na esp8266 można utrzymywać tylko jedno aktywne szyfrowane połączenie na raz.

Najlepiej całość mieć podłączone pod komputer i zapisywać logi, wtedy jest łatwiej cokolwiek pomóc
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

Dziękuję za odpowiedz, nie kozystam z SSL - odznaczyłem to. Całość zajmuje 46% pamięci urządzenia wg. gui generic. Czy to juz może powodować w/w problemy ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

matip9lite pisze: ndz lis 20, 2022 4:14 pm Dziękuję za odpowiedz, nie kozystam z SSL - odznaczyłem to. Całość zajmuje 46% pamięci urządzenia wg. gui generic. Czy to juz może powodować w/w problemy ?
Te 46% to pamięć flash, a nie RAM
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

Mogę coś wywnioskować już. Zauważyłem że problem zaczyna się gdy ustawie linki bezpośrednie do odczytu. Jak jest sama temperatura to jest ok a jak dorzuciłem odczyt z licznika impulsów (prad) to wtedy po zapisaniu ustawień jest to co pisałem. Teraz nie można się połączyć z urządzeniem w żaden sposób. Pomaga tylko wgranie firmware od nowa przez programator usb. Może jednak coś jest z tymi linkami bezpośrednimi?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Linki bezpośrednie to szyfrowane połączenie, więc to może być problem z ilością pamięci.
Zbierz logi z urządzenia
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

:oops: jak to zrobić? Niestety jestem bardzo zielony.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pokaż screena jak wkleiles linki
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja zacząłem używać Wemos D1 mini do takich tematów. ESP8266 jedynie do pojedyńczego czujnika temperatury, wilgotności itp używam.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klimasstudio pisze: pn lis 21, 2022 7:51 am Ja zacząłem używać Wemos D1 mini do takich tematów. ESP8266 jedynie do pojedyńczego czujnika temperatury, wilgotności itp używam.
Dokładnie, do prostych, pojedynczych funkcji może być. Do reszty minimum Wemos D1 mini.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”