Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

To teraz nie rozumie wszędzie gdzie czytam to odliczanie czasu jest po stronie claud-a a nie wewnętrznie w urządzeniu więc o jakim zapisie danych jest mowa.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 8:33 am To teraz nie rozumie wszędzie gdzie czytam to odliczanie czasu jest po stronie claud-a a nie wewnętrznie w urządzeniu więc o jakim zapisie danych jest mowa.
Dla scen odliczanie czasu jest po stronie clouda, dla funkcji automat schodowy po stronie modułu.




Ale po co przy automacie schodowym w ogóle zapis do eeprom??? Żeby odliczył 120 sekund w dół? Zresetuje się i światło zgaśnie to trudno. To jest tylko licznik.

Ostatnio zauważyłem dziwne nastawienie ludzi do słowa NIE. Przykład z moich ostatnich dni. Jeden z kierowników robót przez 3 dni nie umiał podjąć decyzji czy mogę wyciąć w regipsie dziurę na rewizję, bo nie można było przełożyć kabli inaczej po suficie bez tej rewizji, a sam kazał tamtędy prowadzić przewody. Podchodził do tego jakbym chciał zrobić na tydzień przed startem rakiety kosmicznej dziurę w kadłubie :lol: Tu jest to samo. Zgaś światło po czasie, a podejście jakby od tego zależało powodzenie misji kosmicznej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 8:07 am Teraz to wiem tylko nie wiedziałem na początku zabawy z suplą, nie rozumie co miało by się popsuć w takim module o czym pisze Robert.
Doprecyzuję to co napisał @Yepestis, bo nie chciało Ci się skorzystać ze sposobu przeszukiwania forum podsuniętego przez @klew :D

mROW ma funkcję automatu schodowego, bo posiada dodatkową pamięć która nie ma takich ograniczeń dotyczących cykli zapisu jak pamięć wbudowana w ESP.

Jeśli powyższą wiedzę połączysz z tym, co napisałem odnośnie gwarancji, to powinno być to wszystko bardzo zrozumiałe.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Pietras81 pisze: ndz lut 05, 2023 7:59 am Ja również do końca nie czaje w czym jest problem. Przeciesz możesz kupić coś z ryżowego pola lub od ludzi który nawet na tym forum robią gotowe moduły i wgrac tam co Ci się podobna. Przeciesz nie wszystkie urządzenia musisz kupić od Zamela. Skoro Zamel nie ma czegoś w ofercie to każdy kupuje coś innego i nie martwi się o gwarancje. Myślę że jednym z przykładów jest Sp111.
Trochę głupio będzie wyglądał SP111 jako włącznik światła na klatce schodowej.
Obrazek
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 8:38 am
Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 8:07 am Teraz to wiem tylko nie wiedziałem na początku zabawy z suplą, nie rozumie co miało by się popsuć w takim module o czym pisze Robert.
Doprecyzuję to co napisał @Yepestis, bo nie chciało Ci się skorzystać ze sposobu przeszukiwania forum podsuniętego przez @klew :D

mROW ma funkcję automatu schodowego, bo posiada dodatkową pamięć która nie ma takich ograniczeń dotyczących cykli zapisu jak pamięć wbudowana w ESP.

Jeśli powyższą wiedzę połączysz z tym, co napisałem odnośnie gwarancji, to powinno być to wszystko bardzo zrozumiałe.
Łączyłem tą wiedzę tylko nie rozumie dlaczego to aż tak istotne aby taką funkcjonalność realizować w samym urządzeniu?
odliczanie czasu w scenach działa a tu nie może czy o co chodzi ? Jeśli faktycznie macie takie ambicje żeby zaopatrywać w takie moduły promy, stacje kosmiczne i szpitale to może trzeba wypuścić jakąś osobną serię z zegarem atomowym i akumulatorem samochodowym jako ups na pokładzie żeby broń Boże nie pomylił się choćby o sekundę
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 8:39 am
Pietras81 pisze: ndz lut 05, 2023 7:59 am Ja również do końca nie czaje w czym jest problem. Przeciesz możesz kupić coś z ryżowego pola lub od ludzi który nawet na tym forum robią gotowe moduły i wgrac tam co Ci się podobna. Przeciesz nie wszystkie urządzenia musisz kupić od Zamela. Skoro Zamel nie ma czegoś w ofercie to każdy kupuje coś innego i nie martwi się o gwarancje. Myślę że jednym z przykładów jest Sp111.
Trochę głupio będzie wyglądał SP111 jako włącznik światła na klatce schodowej.
To był tylko przykład. Sonoff mini będzie wygladał oki. Tym bardziej że nikt nie będzie w puszcze na niego patrzył.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 8:50 am Łączyłem tą wiedzę tylko nie rozumie dlaczego to aż tak istotne aby taką funkcjonalność realizować w samym urządzeniu?
odliczanie czasu w scenach działa a tu nie może czy o co chodzi ? Jeśli faktycznie macie takie ambicje żeby zaopatrywać w takie moduły promy, stacje kosmiczne i szpitale to może trzeba wypuścić jakąś osobną serię z zegarem atomowym i akumulatorem samochodowym jako ups na pokładzie żeby broń Boże nie pomylił się choćby o sekundę
Bo takie zostały przyjęte założenia dotyczące funkcji automatu schodowego. Ma się wyłączać po określonym czasie niezależnie, czy sterownik ma dostęp do sieci Internet, czy nie. Dla Ciebie to nie jest problem, że ewentualnie światło się nie wyłączy po określonym czasie, ale zaraz znajdzie się "1000 innych narzekaczy", że jak to tak ma działać to jest to do d...y.

Popatrzcie na ten projekt z szerszej perspektywy, a nie tylko z punktu własnego "chciejstwa".

Spora ilość użytkowników korzysta z funkcji automatu schodowego do sterowania podlewaniem. Co się stanie w momencie otwarcia zaworu i po chwili braku sieci Internet jest chyba dosyć łatwe do przewidzenia.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

To nie jest sprzedawanie modułu który działa tylko jako automat schodowy żeby ktoś miał pretensje że kupił i to nie działa tak jak powinno tylko jako dodatkowa opcja do wybrania z której ktoś skorzysta i mu to wystarczy lub nie. Ja zostałem pozbawiony takiego wyboru i to dla mnie jest nie halo, nie ma sensu bić piany nie ma to nie ma inni mają i zarabiają, najwyżej sprzedam swoje row i zakupie dwa razy tyle chinczyka.
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Funkcja automatu schodowego została zaprojektowana tak, a nie inaczej. Tutaj odliczanie jest realizowane po stronie modułu wykonawczego. Natomiast przewidziana jest jeszcze jedna funkcjonalności która może zaspokoisz twoje potrzeby, a mianowicie timer.

viewtopic.php?t=6868

Która, mam nadzieję zostawię wkrótce wprowadzona.
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Temat jest z 2020 roku a timerów jak nie było tak nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”