Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

klew pisze: czw lis 24, 2022 6:58 am .....
Btw. Pytanie do wszystkich głosujących na te ledy - co by w zasadzie miało być zrobione w apkach pod kątem tych ledów adresowalnych? Jakiego rodzaju funkcje macie na myśli?
Ja z chęcią bym przygarnął ledy adresowalne, coś na podobę do kanału rgbw tylko z dodatkowymi efektami na przykład rainbow, czy jakieś takie fajne "przelatywanie kolorów"
:D
Ostatnio zmieniony czw lis 24, 2022 6:12 pm przez miko1282, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

miko1282 pisze: czw lis 24, 2022 3:19 pm Ja z chęcią bym przygarnął ledy adresowalne, coś na podobę do kanału rgbw tylko z dodatkowymi efektami na przykład rainbow, czy jakieś takie fajne "przelatywanie kolorów"
:D
Czyli to miałby być po prostu coś jak kanał RGB(W) tylko z opcją wyboru jakichś tam efektów specjalnych?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

klew pisze: czw lis 24, 2022 3:22 pm
miko1282 pisze: czw lis 24, 2022 3:19 pm Ja z chęcią bym przygarnął ledy adresowalne, coś na podobę do kanału rgbw tylko z dodatkowymi efektami na przykład rainbow, czy jakieś takie fajne "przelatywanie kolorów"
:D
Czyli to miałby być po prostu coś jak kanał RGB(W) tylko z opcją wyboru jakichś tam efektów specjalnych?
No dokładnie, choć fajnie jakby też dało się np na niebieski czy czerwony włączyć
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

klew pisze: czw lis 24, 2022 6:58 am
krycha88 pisze: czw lis 24, 2022 6:30 am Pierwsze pozycje mnie zupełnie nie zaskoczyły, ale 2 pozycja włącz / wyłącz harmonogram z apki to już tak - może jednak warto przy projektowaniu uwzględnić ten mały szczegół? :)
[...]
Pytanie do wszystkich głosujących na te ledy - co by w zasadzie miało być zrobione w apkach pod kątem tych ledów adresowalnych? Jakiego rodzaju funkcje macie na myśli?
Chodzi o możliwość wyboru różnych animacji z poziomu szczegółów kanału. Nie wiem czy jest to związane jedynie z aplikacją.

Jestem zdziwiony, że wsparcie dla żaluzji zyskało tak mało głosów. Moim zdaniem lepiej najpierw uzupełnić braki "z dołu piramidy inteligentnego domu", a dopiero potem rozwijać dalsze wyrafinowane funkcje, jak np. zaawansowane harmonogramy. Trzeba by się spytać instalatorów, ale domyślam się, że z punktu widzenia mniej zaawansowanego użytkownika, najbardziej pożądane są:
  • licznik energii
  • sterowanie bramą
  • sterowanie roletami/żaluzjami
  • termostat
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

jaku2k pisze: czw lis 24, 2022 6:03 pm najbardziej pożądane są:
  • licznik energii
  • sterowanie bramą
  • sterowanie roletami/żaluzjami
  • termostat
Nie rozumiem o co Ci chodzi jak piszesz o sterowaniu bramą, roletami czy o liczniku energii? Poza termostatem przecież wszystkie te rzeczy są ogólnodostępne włącznie z urządzeniami wykonawczymi.

I akurat odnośnie chociażby zaawansowanych harmonogramów to się nie zgodzę, bo wg mnie (i nie tylko mnie) są bardzo potrzebne.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Albert pisze: czw lis 24, 2022 7:36 pm
jaku2k pisze: czw lis 24, 2022 6:03 pm najbardziej pożądane są:
  • licznik energii
  • sterowanie bramą
  • sterowanie roletami/żaluzjami
  • termostat
Nie rozumiem o co Ci chodzi jak piszesz o sterowaniu bramą, roletami czy o liczniku energii? Poza termostatem przecież wszystkie te rzeczy są ogólnodostępne włącznie z urządzeniami wykonawczymi.

I akurat odnośnie chociażby zaawansowanych harmonogramów to się nie zgodzę, bo wg mnie (i nie tylko mnie) są bardzo potrzebne.
Chciałem przedstawić prawdopodobny, uproszczony punkt widzenia nowego użytkownika Supli. Z mojego rozeznania wynika, że te funkcjonalności cieszą/mogłyby się cieszyć największą pupularnością wśród nowicjuszy lub osób poszukujących prostego systemu elektroniki sterowanej telefonem.

Faktycznie, przykład z harmonogramami nie był do końca trafiony.

Żeby zrozumieć o co mi chodzi, najlepiej wyobrazić sobie coś w rodzaju piramidy potrzeb (funkcjonalności systemu). U jej podstawy będzie wsparcie dla podstawowych urządzeń wykonawczych i czujników. Grupy, harmonogramy, bardziej złożone urządzenia (np. termostat), sceny, a wreszcie logika będą bliżej szczytu piramidy. W moim mniemaniu najlepiej najpierw umocnić fundament, a potem zająć się środkiem/szczytem. Myślę, że wsparcie dla żaluzji leży właśnie u podstaw piramidki (gdzieś obok rolet) - w końcu w takim np. HA nie da się zbyt łatwo ustawić czytelnego interfejsu starowania żaluzji (już w kwestii wizualizacji pozycji rolet Supla rozkłada HA na łopatki).
LukaszH
Posty: 642
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Ok jesteśmy po ankiecie i mamy zwycięzców - co dalej ? Czekamy cierpliwie (to wiadomo) ale jest może jakiś zgrubny plan/termin ? ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

LukaszH pisze: czw lis 24, 2022 9:48 pm Ok jesteśmy po ankiecie i mamy zwycięzców - co dalej ? Czekamy cierpliwie (to wiadomo) ale jest może jakiś zgrubny plan/termin ? ;)
Tak jak napisałem w poście z wynikami:
Funkcje z 1. miejsca będą wdrożone w kolejnym "dużym" wydaniu softu (w przypadku Apek, będzie to kolejne wydanie po najbliższym wydaniu zawierającym sceny i widgety :) ). Mamy nadzieję, że uda się to zamknąć w 3-4 miesiące.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Użytkownicy bawiący się w DIY czekają na kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia, Kowalski czeka na co innego, a i Nowak też ma inne potrzeby. Jakby się nie obrócić i tak z tyłu du... :lol: Zawsze są zadowoleni mniej i zadowoleni bardziej. Moje typy znalazły się w pierwszych trójkach, ale wybrać jedną funkcjonalność z kilku, które mi pasowały było ciężko ;)
Tak czy siak to jest wybór na najbliższy relase a nie na przyszły rok, więc nie płakać :P
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: czw lis 24, 2022 3:22 pm
miko1282 pisze: czw lis 24, 2022 3:19 pm Ja z chęcią bym przygarnął ledy adresowalne, coś na podobę do kanału rgbw tylko z dodatkowymi efektami na przykład rainbow, czy jakieś takie fajne "przelatywanie kolorów"
:D
Czyli to miałby być po prostu coś jak kanał RGB(W) tylko z opcją wyboru jakichś tam efektów specjalnych?
Nawet bez żadnych efektów, przydałaby się możliwość sterowania tymi diodami. Zwykłe włącz/wyłącz, ustaw kolor/natężenie.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”