Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dobo pisze: sob lut 04, 2023 1:25 pm Czyli ankieta była sobie bo była, a jest jak zawsze ;)
Przecież na tej liście którą podałem nie ma być więcej ponad to o czym była mowa wcześniej.
W ankiecie wygrały powiadomienia push i kpop.
Byle też mowa o tym że najpierw będą do iOS dostarczone zaległe tematy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

No jesli chodzi o iOS to fajnie by było bo obecna aplikacja jest delikatnie mówiąc tragiczna. Żałuje ze aktualizowałem, bo poprzednie śmigały ok. A teraz to jest porażka i tyle.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Na KPOP czekamy już wieki i chyba się to nie zmieni ;)
klew pisze: sob lut 04, 2023 10:07 am A tak na serio, to na KPOP jeszcze pewnie trochę poczekamy.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Chciałem zapytać kiedy kanał ogólnego przeznaczenia zmienił się w kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia? Czy też zawsze taki był.
Czy to znaczy, że tym kanałem będzie można tylko w jedną stronę przesyłać dane, a te dane będą tylko z czujników, ale za to będzie je można opisać dowolnie?
To ma być ta rewolucja?
Czy ktoś może przybliżyć co będzie można zrobić za pomocą tego kanału?
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: sob lut 04, 2023 5:25 pm Chciałem zapytać kiedy kanał ogólnego przeznaczenia zmienił się w kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia? Czy też zawsze taki był.
Czy to znaczy, że tym kanałem będzie można tylko w jedną stronę przesyłać dane, a te dane będą tylko z czujników, ale za to będzie je można opisać dowolnie?
To ma być ta rewolucja?
Czy ktoś może przybliżyć co będzie można zrobić za pomocą tego kanału?
viewtopic.php?p=56606#p56606
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Widziałem te posty, ale to sprzed prawie 4 lat... myślałem, miałem nadzieję, że nie aktualne... :(
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: sob lut 04, 2023 5:25 pm Chciałem zapytać kiedy kanał ogólnego przeznaczenia zmienił się w kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia? Czy też zawsze taki był.
Czy to znaczy, że tym kanałem będzie można tylko w jedną stronę przesyłać dane, a te dane będą tylko z czujników, ale za to będzie je można opisać dowolnie?
To ma być ta rewolucja?
Czy ktoś może przybliżyć co będzie można zrobić za pomocą tego kanału?
W akiecie był od zawsze "kanał pomiarowy". Ogólnie w planach i zapowiedziach również. Choć kanał ogólny sterujący (KOS ? :) ) też by się przydał, ale to inny temat.

Jaka rewolucja?

Obecnie wszystkie pomiary niepasujace do kilku oficjalnie wspieranych przez Suplę są pakowane do "termometru". I tak mamy pomiar napięcia bateri w °C, PM2.5/10/itd w °C, natężenie prądu w °C, nastłonecznienie w °C, i pewnie kilka innych. KPOP ma to "posprzątać" i umożliwić dodawanie dowolnych kanałów pomiarowych, których jednostkę, historię, wykresy itp. będzie się konfigurować w Cloud.
Nie jest to może gigantyczny skok dla ludzkości, ale na pewno krok w dobrym kierunku dla Supli.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

No i bardzo dobrze, że będzie. Brawo za chęci i wykonaną robotę. O termin jest sens pytać kolejny raz, ale żeby odpowiedź nie była tak jak każdego fachowca, "oj Panie zrobi się". Oraz żeby trzymać się danego słowa i za dużo znowu nie obiecywać.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Obietnice tutaj są dla zamknięcia niektórym jadaczek na jakiś czas.

Dziwią mnie trochę tak powolne prace nad kanałem ogólnego przeznaczenia. Toż to niczym się nie różni od kanału temperatury, takie same wykresy, taki sam sposób przesyłania danych. Różnicą jest tylko ten cholerny symbol stopnia Celsjusza, a wy na nowo odkrywacie koło. Jednostkę jaką potrzebuję to mogę sobie w nazwie kanału wpisać, nie muszę jej mieć na wykresach itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A ja muszę "włożyć kij w mrowisko". Wszystkim narzekającym jat to długo trwa polecam przewinięcie strony https://www.supla.org na sam dół i przyglądnięcie się informacjom zawartym na czarnym tle.

EDIT: I nie chodzi mi o button Przekaż darowiznę.
Ostatnio zmieniony sob lut 04, 2023 7:30 pm przez Robert Błaszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”